Rozstępy po ciąży: czym je leczyć?

Rozstępy na brzuchu, a niekiedy także na piersiach to częsta i niechciana „pamiątka” po ciąży. Jak pozbyć się nieestetycznych prążków na skórze? Poznaj popularne i skuteczne metody usuwania rozstępów po ciąży: ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, laseroterapię oraz mezoterapię. Na czym polegają?

Rozstępy po ciąży: problem większości mam

W ciąży nasze ciało bardzo się zmienia. Rosnący brzuch wymusza także konieczność intensywnego naciągania się skóry. W wyniku tego procesu oraz oddziaływania hormonów w kobiecym organizmie skóra może tracić elastyczność. Pozostałością po dziewięciu miesiącach oczekiwania stają się wówczas zazwyczaj niechciane i nieestetyczne rozstępy.

Rozstępy po ciąży to problem większości młodych mam. Ich pojawienie się nie jest rzadkością. Jeśli jednak chcesz im skuteczni przeciwdziałać, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji skóry w ciąży, zanim jeszcze się pojawią. Z pewnością z pomocą przyjdą Ci specjalistyczne kosmetyki ujędrniające dedykowane kobietom w ciąży, a także odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Co jednak, gdy rozstępy na brzuchu po ciąży i tak się pojawią? Istnieje kilka prostych i skutecznych zabiegów na rozstępy, których możesz poddać się w gabinecie medycyny estetycznej.

Zabiegi na rozstępy: kiedy i dla kogo?

Jak pozbyć się rozstępów po ciąży? Odpowiednia pielęgnacja skóry to bardzo ważny krok w ich profilaktyce, jednak na ogół kosmetyki ujędrniające to za mało, aby rozstępy na brzuchu po ciąży całkowicie zniknęły. Do popularnych zabiegów o wysokiej skuteczności w usuwaniu rozstępów należy przede wszystkim mezoterapia, ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym (tzw. wampirzy lifting).

Mezoterapia na rozstępy po ciąży

Mezoterapia to zabieg polegający na wykonaniu dużej ilości nakłuć cienką igłą w miejscu, gdzie pojawiły się rozstępy po porodzie oraz na podaniu bezpośrednio do skóry właściwej mikroporcji kwasu hialuronowego. W metodzie tej wykorzystywany jest kwas w postaci nieusieciowanej, wzbogaconej witaminami. Zabieg może być wykonany także z użyciem własnego osocza (zobacz poniżej). Obie substancje działają odżywczo i intensywnie stymulują skórę do regeneracji (działanie stymulujące mają już same nakłucia). Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, a rozstępy przestają być widoczne.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym: sposób na usuwanie rozstępów

Ostrzykiwanie osoczem to naturalny sposób regeneracji skóry, stosowany nie tylko w przypadku rozstępów, ale także blizn, przebarwień i różnego typu zmian skórnych. Zabieg ten spotkasz także pod nazwą “wampirzy lifting”. Zaletą zabiegu jest jego wysokie bezpieczeństwo: ponieważ osocze pobierane jest od tej samej osoby, która poddaje się zabiegowi, właściwie nie istnieje ryzyko uczulenia czy innych negatywnych reakcji.

Jak działa osocze bogatopłytkowe? Przede wszystkim stymuluje skórę do regeneracji i produkcji nowego kolagenu, który sprzyja poprawie elastyczności skóry. Dzięki temu rozstępy po ciąży stają się mniej widoczne, a skóra wzmocniona i bardziej jędrna.

Laseroterapia na rozstępy po porodzie

Skutecznym sposobem na usuwanie rozstępów jest także laseroterapia. W zależności od tego, czy rozstępy po porodzie są świeże, czy już “utrwalone”, lekarz dobierze odpowiedni rodzaj zabiegu oraz najskuteczniejszą głowicę lasera.

Promieniowanie laserowe, które dociera do komórek skóry w miejscach, gdzie pojawiły się rozstępy po porodzie, pomaga “domykać” naczynia krwionośne i rozbija czerwony barwnik (hemoglobinę), za sprawą której świeże rozstępy mają postać wyraźnych, czerwonych linii na skórze. Zabiegi na rozstępy za pomocą lasera pozwalają na rozjaśnienie nieestetycznych śladów na skórze, dzięki czemu ciążowe rozstępy stają się mniej widoczne.

Zastanawiasz się, jak pozbyć się rozstępów po ciąży i które zabiegi na rozstępy będą najodpowiedniejsze dla Ciebie? Skontaktuj się z nami i pozwól nam rozwiać wszystkie swoje wątpliwości!

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!