Rejestracja
Mediraty

Nici liftingujące PDO

Nici liftingujące wykorzystywane są obecnie coraz częściej w medycynie estetycznej, stanowiąc alternatywę dla interwencji chirurgicznych. Ze względu na dostępność kilku rodzajów nici, walczyć można z wieloma niedoskonałościami skóry, nie tylko w obrębie twarzy, ale również na innych obszarach ciała, gdzie dotyka nas problem wiotkiej skóry. W połączeniu z innymi zabiegami, nici mogą dawać doskonały efekt odmłodzenia skóry.

Medycyna estetyczna ewoluuje, przynosząc coraz nowsze i mniej inwazyjne rozwiązania. Jeszcze do niedawna, by usunąć zmarszczki na czole, podnieść biust lub pośladki czy też wymodelować owal twarzy, konieczne było wykonanie kilku zabiegów. Obecnie, za pomocą nici liftingujących, specjaliści z zakresu medycyny estetycznej są w stanie usunąć niedoskonałości z niemalże każdego obszaru naszego ciała.

Rodzaje nici

W zależności od tego, gdzie zamierzamy wykonać zabieg oraz z jakim problemem walczymy, dobrany zostaje odpowiedni rodzaj nici liftingujących. Nici liftingujące z haczykami nadają się idealnie, kiedy naszym problemem jest zwiotczała skóra, na przykład na policzkach. Podciągają one bowiem skórę oraz modelują naszą twarz, co stanowi alternatywę dla liftingu chirurgicznego. Nici liftingujące skręcone (screw), sprawdzają się doskonale w sytuacji, kiedy chcemy pozbyć się tzw. drugiego podbródka, gdyż działają analogiczne do sprężyny i napinają skórę, ale jednocześnie – dzięki właściwościom lipolitycznym – pomagają walczyć z nadmiarem tkanki tłuszczowej w wybranym miejscu, rozpuszczając ją. Nici liftingujące proste, sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku drobnych zmarszczek wokół oczu, na cienkiej skórze, jak również, w połączeniu z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym, dają świetne efekty odmładzające skórę. Nici liftingujące można zastosować nie tylko twarzy, ale również w innych okolicach ciała. Doskonale nadają się one do walki z wiotka skórą, na przykład w obrębie tylnej części ramion (gdzie mamy do czynienia z tzw. „motylkami”), pośladków czy w przypadku uniesienia biustu.

Na co zwrócić uwagę? Decyzja o wykonaniu zabiegu za pomocą nici liftingujących powinna być poprzedzona konsultacją lekarską, z określeniem dokładnej wizji i oczekiwań pacjenta. Warto zastanowić się szczególnie nad wyborem pomiędzy nićmi permanentnymi a nićmi samorozpuszczającymi się. Specjaliści skłaniają się bardziej do polecania nici samorozpuszczających, gdyż są one bezpieczniejsze. W przypadku nici permanentnych istnieje większe prawdopodobieństwo powikłań pozabiegowych. Należy mieć również świadomość, iż jest to swego rodzaju ciało obce, które – pozostając pod skórą – z czasem może powodować jej deformacje.