Nici liftingujące PDO

Nici liftingujące – Uniestetica Kraków

Nici liftingujące wykorzystywane są obecnie coraz częściej w medycynie estetycznej, stanowiąc alternatywę dla interwencji chirurgicznych. Ze względu na dostępność kilku rodzajów nici, walczyć można z wieloma niedoskonałościami skóry, nie tylko w obrębie twarzy, ale również na innych obszarach ciała, gdzie dotyka nas problem wiotkiej skóry. W połączeniu z innymi zabiegami, nici liftingujące z haczykami mogą dawać doskonały efekt odmłodzenia skóry.

Medycyna estetyczna ewoluuje, przynosząc coraz nowsze i mniej inwazyjne rozwiązania. Jeszcze do niedawna, by usunąć zmarszczki na czole, podnieść biust lub pośladki czy też wymodelować owal twarzy, konieczne było wykonanie kilku zabiegów. Obecnie, za pomocą nici liftingujących, specjaliści z zakresu medycyny estetycznej są w stanie usunąć niedoskonałości z niemalże każdego obszaru naszego ciała. Wśród nich są m.in. nici liftingujące haczykowe.

Nici liftingujące – co to za zabieg?

Nici liftingujące, szczególnie haczykowe, są zabiegiem odmładzającym, którego mechanizm przypomina rozpięcie elastycznej pajęczyny lub naciągnięcie materiału na określony kształt.
W zależności od tego, na którym fragmencie ciała zamierzamy wykonać zabieg oraz z jakim problemem walczymy, dobrany zostaje odpowiedni rodzaj nici liftingujących.

Nici liftingujące z haczykami – dla kogo są przeznaczone?

Nici liftingujące z haczykami nadają się idealnie, kiedy naszym problemem jest zwiotczała skóra, na przykład na policzkach. Podciągają one bowiem skórę oraz modelują naszą twarz, co stanowi alternatywę dla liftingu chirurgicznego. Nici liftingujące haczykowe to świetna alternatywa dla skalpela.

Nici liftingujące haczykowe i nie tylko – efekty działania

Inny rodzaj tego materiału, nici liftingujące skręcone (screw), sprawdzają się doskonale w sytuacji, kiedy chcemy pozbyć się tzw. drugiego podbródka, gdyż działają analogiczne do sprężyny i napinają skórę, ale jednocześnie – dzięki właściwościom lipolitycznym – pomagają walczyć z nadmiarem tkanki tłuszczowej w wybranym miejscu, rozpuszczając ją.

Nici liftingujące proste, sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku drobnych zmarszczek wokół oczu, na cienkiej skórze, jak również w połączeniu z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym – dadzą świetne efekty odmładzające skórę. Nici liftingujące Kraków można zastosować nie tylko twarzy, ale również w innych okolicach ciała. Doskonale nadają się one do walki z wiotka skórą, na przykład w obrębie tylnej części ramion (gdzie mamy do czynienia z tzw. „motylkami”), pośladków czy przy podnoszeniu biustu.

Nici liftingujące z haczykami – przeciwwskazania

Na zabieg nie powinny decydować się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Wśród przeciwwskazań są też choroby nowotworowe, otwarte rany lub zmiany skórne (np. trądzikowe), zaburzenia krzepliwości krwi oraz zakrzepica.

Decyzja o wykonaniu zabiegu za pomocą nici liftingujących haczykowych i innych powinna być poprzedzona konsultacją lekarską, z określeniem dokładnej wizji i oczekiwań pacjenta. Warto zastanowić się szczególnie nad wyborem pomiędzy nićmi permanentnymi a nićmi samorozpuszczającymi się. Specjaliści skłaniają się bardziej do polecania nici samorozpuszczających, gdyż są one bezpieczniejsze. W przypadku nici permanentnych istnieje większe prawdopodobieństwo powikłań pozabiegowych. Należy mieć również świadomość, że jest to ciało obce, które – pozostając pod skórą – z czasem może powodować jej deformacje.

Nici liftingujące: cena i przygotowania do zabiegu

Jeśli chodzi o nici liftingujące cena waha się w zależności od typu nici oraz tego, ile dokładnie się ich wprowadza skórę. Na zabieg najlepiej przyjść bez nałożonego makijażu i kremów. Cera jest dodatkowo  oczyszczana w gabinecie, a osoba przeprowadzająca zabieg aplikuje na skórę specjalny znieczulający krem. Przed zabiegiem nie należy stosować leków z kwasem acetylosalicylowym (aspiryny i polopiryny), ponieważ zmniejszają one krzepliwość krwi, co prowadzi do wydłużenia okresu rekonwalescencji.

Nici liftingujące haczykowe – rekonwalescencja

Tuż po zabiegu wszczepienia nici liftingujących z haczykami pacjent może odczuwać nadwrażliwość tkanek na dotyk w okolicach wprowadzonych nici liftingujących. Ból może pojawić się również w razie nasilonych ruchów mimicznych  – przez pierwsze trzy dni zalecana jest w miarę możliwości ich kontrola oraz unikanie. Przez następne trzy tygodnie nie należy mocno naciskać skóry poddanej zabiegowi. Obrzęki i zasinienia znikają do dwóch tygodni, zaś przez 3 miesiące po zabiegu odradzane są intensywne ćwiczenia fizyczne.

Nici liftingujące: Kraków idealnym miejscem na zabieg!

Jeśli szukasz miejsca, w którym zakładane są nici liftingujące, Kraków z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Nici liftingujące Kraków najlepiej zakładać w miejscach, które mogą pochwalić się współpracą nie tylko z kosmetologami, ale również z lekarzami. Takim miejscem jest Uniestetica. Specjaliści kliniki przeprowadzą Cię przez cały proces zabiegu – od konsultacji aż do rekonwalescencji.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!