Pigmentacja medyczna

Pigmentacja medyczna: bielactwo, blizny – Uniestetica Kraków

Często zdarza się że choroby pozostawiają na naszym ciele ślady, których nie da się wyeliminować i mimo że choroba została wyleczona, blizny ciągle przypominają o historii choroby. Tu z pomocą przychodzą chirurgia oraz pigmentacja medyczna.

Pigmentacja medyczna – co to takiego?

Pigmentacja medyczna to zabieg wypełniania (tatuowania) skóry dopasowanym barwnikiem, który pozwala m.in. zakamuflować niechciane blizny operacyjne i pourazowe  lub odtworzyć brodawkę sutkową i jej otoczkę, np. po rekonstrukcji piersi metodą 3D. Jeśli już rozważasz procedurę pigmentacji medycznej, Kraków i klinika chirurgii oraz medycyny estetycznej Uniestetica oferuje pełny zakres działań w tej dziedzinie. Zabiegi te wykonuje Pani mgr Urban we współpracy z dr Libondi, który na co dzień zajmuje się rekonstrukcjami piersi u pacjentek po mastektomii. Jesteś więc w dobrych rękach!

Pigmentacja medyczna: bielactwo i inne wskazania

Oto tylko niektóre, najczęstsze wskazania do zabiegu pigmentacji medycznej:

  • bielactwo,
  • blizny pourazowe i pooperacyjne,
  • odtworzenie piersi, w tym brodawki sutkowej po mastektomii,
  • odbarwienia i przebarwienia,
  • rozszczep górnej wargi,
  • usunięcie asymetrii ust.

Jeśli więc zależy Ci na poprawkach estetycznych, poprawie komfortu życia i samopoczucia, wyrównaniu kolorytu i usunięciu przebarwień, ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. Uwaga: jeśli rozważasz pigmentację medyczną, blizny nie powinny być w pierwszej fazie gojenia (skóra poddawana zabiegowi nie może być podrażniona i świeżo zabliźniona.

Pigmentacja medyczna Kraków: efekty zabiegu w klinice Uniestetica

Jeśli martwisz się o efekty po zabiegu, bez obaw. Po zabiegu pigmentacji medycznej blizny nie pojawią się. Naskórek będzie tylko lekko podrażniony – jak po wykonaniu standardowego tatuażu, ale zaczerwienienie przy odpowiedniej pielęgnacji szybko zniknie. Efektem perfekcyjnie wykonanej pigmentacji medycznej jest wyrównanie kolorytu i kształtu problematycznych obszarów ciała, usunięcie lub kamuflaż blizn i asymetrii oraz odtworzenie brodawki piersiowej, co ma szczególne znaczenie dla komfortu kobiet po zabiegu amputacji i rekonstrukcji piersi.

Pigmentacja medyczna – cena i przygotowania do zabiegu

W przypadku pigmentacji medycznej, cena zależy od nakładu pracy, wielkości oraz umiejscowienia zmiany, która byłaby poddawana zabiegowi. Inaczej wyceniane będzie zamaskowanie niewielkiej blizny, a inaczej np. rekonstrukcja brodawki piersiowej. Niezależnie od kwoty zabiegu pigmentacji medycznej, cena ta może zostać rozłożona na dogodne raty w ramach systemu Mediraty. Dzięki temu na procedurę może pozwolić sobie właściwie każdy. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

Pigmentacja medyczna: blizny i rekonwalescencja po zabiegu

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, przy zabiegu pigmentacji medycznej blizny nie występują, mogą za to pojawić się opuchnięcia. W ramach rekonwalescencji należy osuszać skórę sterylnym gazikiem oraz natłuszczać i nawilżać ją specjalnymi preparatami.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!