Mezoterapia
igłowa

Mezoterapia igłowa twarzy – Uniestetica Kraków

Jednym z zabiegów odmładzających i poprawiających wygląd skóry twarzy w krótkim czasie jest mezoterapia. Co to właściwie jest? Czy jest bolesna? I dlaczego warto?

Mezoterapia igłowa – co to takiego?

Mezoterapia igłowa jest to zabieg przeprowadzany metodą dużej ilości nakłuć cienką igłą i podaniu małych dawek kwasu hialuronowego nieusieciowanego, wzbogaconego witaminami. Mezoterapię można wykonać również przy użyciu osocza bogatopłytkowego, odwirowanego z krwi pacjentki (tzw. lifting wampirzy). Oprócz miejscowego odżywienia poprzez podanie substancji odżywczych wprost do skóry właściwej, uzyskujemy intensywne pobudzenie procesów regeneracyjnych, które jest spowodowane dużą ilością nakłuć.

Mezoterapia igłowa to idealny zabieg dla skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub skóry głowy.

Do mezoterapii igłowej Kraków w klinice Uniestetica stosuje się kilka preparatów odżywczych. Pierwszym jest Filorga nctf 135HA – to flagowy produkt Filorga do mezoterapii–NCTF 135HA. Preparat zawiera kwas hialuronowy i 53 składniki niezbędne skórze do prawidłowego funkcjonowania (m.in. witaminy, aminokwasy, koenzymy i minerały). Zapewnia on doskonałe nawilżenie i ujednolica koloryt.

Drugi preparat, Neauvia Hydro Deluxe posiada kwas  hialuronowy o stężeniu 18mg/ml. Jest on bardzo silnym aktywatorem produkcji kolagenu, a dodatek hydroksyapatytu wapnia dodatkowo wzmacnia ten efekt. Hydroksyapatyt wapnia to bezpieczny dla organizmu minerał, który stymuluje proces regeneracji naskórka.

Trzeci preparat, Sunekos 200 doskonale sprawdzi się nie tylko jako zabieg na całą powierzchnię twarzy, ale również na jej wybrane partie. Preparat ten redukując zmarszczki, jednocześnie poprawia jędrność skóry, nawilża ją, rozświetla i działa na nią antyoksydacyjnie. Kompleksowe działanie zapewnia widoczne i odczuwalne efekty niemalże od razu po zakończonej terapii.  Zalecane jest wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach 7-14 dni.

Kolejny preparat, CROMA Saypha Rich posiada wysoką zawartość kwasu hialuronowego oraz glicerolu dzięki czemu doskonale poprawia nawilżenie, napięcie i elastyczność skóry oraz działa jako wypełniacz drobnych zmarszczek, takich jak: „kurze łapki”. W skutek starzenia się skóry, bardzo łatwo tracimy kwas hialuronowy, którego Saypha RICH uzupełnia ubytki.

Najnowszy preparat marki Croma Nucleofill to lifting na poziomie komórkowym, stworzony do głębokiej odnowy i biorestrukturyzacji skóry. Zabieg z wykorzystaniem preparatu Nucleofill nie wymaga znieczulenia oraz jest znacznie szybszy – jego czas jest skrócony o ponad połowę w porównaniu do np klasycznego zabiegu mezoterapii. Każdy zabieg to jednorazowo od 10 do 20 podań w skórę twarzy, szyji lub dekoltu. Zabieg ten skutecznie nawilża skórę oraz działa antyoksydacyjnie.

W naszej klinice wykonać można również zabieg mezoterapii skóry głowy preparatem  DR.CYJ Hair Filler . Jest to innowacyjny  hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost. Mezoterapia pobudzenie krążenie i rewitalizuje mieszki włosowe. Przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Pomaga w przypadku łysienia androgenowego, oraz łysienia spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy.

Mezoterapia – dla kogo wskazany jest zabieg?

Mezoterapia igłowa twarzy jest polecana do skóry dojrzałej i młodej, która jest odwodniona i utraciła blask. Zabieg sprawdzi się również w przypadku cery narażonej na niekorzystne czynniki zewnętrzne (suche powietrze, smog, dym papierosowy i promieniowanie UV).

Mezoterapia igłowa twarzy – efekty, jakich możesz się spodziewać

Skóra po zabiegu może być lekko zasiniona i opuchnięta, ale to skutek uboczny, który mija po dwóch dniach. Naskórek w miarę regeneracji staje się dogłębnie nawilżona, jędrniejsza, pory skóry mniejsze, a niechciany rumień znika. Wprowadzenie składników odżywczych za pomocą igieł dodatkowo pobudza komórki do produkcji włókien kolagenowych i do odbudowy. Efekt utrzymuje się nawet do 4 miesięcy od zabiegu. Kto powinien z niej zrezygnować?

Mezoterapia igłowa nie powinna być wykonywana u osób z cerą bardzo wrażliwą i naczynkową, a także ze zmianami skórnymi. Zabieg nie jest polecany również kobietom w ciąży i karmiącym piersią, a także w przypadku chorób nowotworowych, przy cukrzycy oraz chorobach skórnych. Przeciwwskazaniem do mezoterapii igłowej twarzy jest również alergia na składniki wprowadzanego za pomocą igieł preparatu odżywczego (przed właściwym zabiegiem lekarz powinien wykonać próbę uczuleniową.

Mezoterapia igłowa: cena i przygotowanie do zabiegu

Jeśli interesuje Cię mezoterapia igłowa Kraków może pochwalić się renomowaną kliniką medycyny estetycznej Uniestetica. Na zabieg zarezerwuj około godzinę. Czy mezoterapia boli? Przed serią ukłuć wykonuje się znieczulenie miejscowe – nie trzeba się więc jej obawiać. Zastanawiasz się, jaką kwotę przygotować?

Mezoterapia igłowa cena takiego zabiegu kształtuje się od 600 do 2000 zł (w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu i ilości zabiegów w serii). Jeśli chcesz, by efekty mezoterapii igłowej utrzymały się jak najdłużej, odżywiaj swoją cerę od zewnątrz i od środka.

Na dwa tygodnie przed mezoterapią igłową twarzy zrezygnuj z leków zawierających kwas acetylosalicylowy. Na 2–3 miesiące dodaj do diety więcej warzyw z witaminą C, odstaw papierosy i pij odpowiednią ilość wody. Suplementuj dodatkowo witaminę A, E oraz wzmacniającą naczynia krwionośne i poprawiającą jej krzepliwość witaminę K. Zadbaj też o właściwą ilość zdrowych tłuszczów w swoim menu.

Mezoterapia igłowa: Kraków – tylko w Uniestetica

Powrót do normalnej aktywności życiowej następuje właściwie tuż po zabiegu. Na skórze w miejscach wkłuć mogą utrzymywać się niewielkie ślady. Po 2 dniach nie ma po nich już śladu. Po zabiegu należy pić duże ilości wody, zrezygnować z solarium, sauny oraz dużych ilości kawy i alkoholu. Jeśli nie zastosujesz się do zaleceń mezoterapii igłowej cena takiego nieposłuszeństwa może być wysoka: mogą pojawić się obrzęki i podrażnienia, a skóra goić zdecydowanie wolniej.

Zależy Ci na pewnym efekcie bez ryzyka i zabiegu przeprowadzonym przez specjalistów w swojej dziedzinie? Zdecyduj się na zabieg mezoterapii igłowej Kraków w klinice Uniestetica.

Czas trwania zabiegu
1h
Rekonwalescencja
powrót do normalnej aktywności życiowej następuje natychmiast po zabiegu; niewielkie ślady po wkłuciach mogą się utrzymywać 1-2 dni
Wymagane badania
nie są wymagane
Znieczulenie
EMLA - znieczulenie miejscowe
Cena
Neuvia Hydro Deluxe - 800 zł
Croma Saypha Rich - 700 zł
Sunekos 200 - 900 zł
NCTF 135 HA - 400 zł
Cytocare - 450 zł
Czas trwania zabiegu1h
Rekonwalescencjapowrót do normalnej aktywności życiowej następuje natychmiast po zabiegu; niewielkie ślady po wkłuciach mogą się utrzymywać 1-2 dni
Wymagane badanianie są wymagane
ZnieczulenieEMLA - znieczulenie miejscowe
CenaNeuvia Hydro Deluxe - 800 zł
Sunekos 200 - 900 zł
NCTF 135HA - 400 zł
Cytocare - 450 zł
Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!