Laserowe Usuwanie

Tatuażu i Makijażu Permanentnego

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego – Uniestetica

Znudził Ci się tatuaż lub po prostu przestał Ci się podobać? A może masz wytatuowane imię swojej byłej partnerki/ byłego partnera? Chciałaś poprawić sobie brwi, ale jednak wolisz swoje delikatne naturalne niż sztuczną kreskę? Spokojnie, bez obaw. Dzięki najnowszym technologiom nie będziesz skazana na ten widok do końca życia. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu to zabieg, który pomoże Ci pozbyć się problemu. Jeśli chodzi o usuwanie tatuażu, Kraków może pochwalić się specjalistyczną kliniką Uniestetica, która dysponuje doświadczonym zespołem i bezpiecznym sprzętem wysokiej jakości.

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego – na czym to polega?

Laserowe usuwanie tatuażu lub makijażu permanentnego polega na niszczeniu barwnika odpowiednią wiązką światła i rozbijaniu go na mniejsze cząsteczki. Są one z kolei pochłaniane przez specjalne komórki w naszym organizmie, tak zwane makrofagi, oczyszczające organizm z różnych szkodliwych substancji. Proces oczyszczania po każdym zabiegu trwa w przybliżeniu 8 tygodni. Po tym czasie należy ocenić, ile zabiegów usuwania tatuażu jest koniecznych dla uzyskania satysfakcjonującego efektu. Zwykle taka seria liczy osiem zabiegów.

Usuwanie tatuażu (Kraków) w klinice Uniestetica odbywa się przy użyciu laserów z głowicą w najnowszej technologii High Power Q–Switched 1064/532 nm, która posiada kilka końcówek. Ich odpowiedni dobór pozwala na precyzyjne rozwiązanie problemu Pacjenta. Głowica Q-Switch  1064 nm jest przeznaczona do usuwania tatuażu o ciemnym pigmencie (czarny, szary, grafitowy, niebieski), natomiast głowica Q-Switch   532 nm do laserowego usuwania tatuażu z kolorowym pigmentem.

Usuwanie tatuażu – wskazania

Wskazaniem do zabiegu laserowego usuwania tatuażu jest po prostu chęć pozbycia się go. Podobnie w przypadku makijażu permanentnego. Jeśli chcesz sprawdzić, jakie są efekty oraz możliwe przeszkody w laserowym usuwaniu makijażu permanentnego lub tatuażu, czytaj dalej.

Laserowe usuwanie tatuażu – efekty

Planując tatuaż lub makijaż permanentny, weź pod uwagę, że pewnych barwników nigdy nie będziesz w stanie usunąć całkowicie, a ślad po tatuażu w postaci cienia lub niekiedy blizny zostanie w skórze na zawsze. Czynnikami mającymi wpływ na skuteczność usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego są wiek tatuażu, rodzaj i kolor użytych barwników oraz czy były wykonywane w profesjonalnym studiu tatuażu, z użyciem specjalistycznych materiałów.

Usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu – przeciwwskazania

Nie zabieraj się za usuwanie tatuażu laserem, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Tego typu zabiegi nie są też wskazane przy chorobach tkanki łącznej, aktywnej chorobie zapalnej skóry, nowotworowej oraz nieuregulowanej cukrzycy. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego czy malunków na ciele jest też niewskazane, jeśli cierpisz na łuszczycę czy bielactwo, padaczkę, a także przy świeżej opaleniznie i jeśli korzystałaś z solarium w ciągu ostatniego miesiąca. Nie decyduj się też na zabieg, jeśli zażywasz leki i zioła fotouczulające, jeśli w ciągu ostatnich 6 miesięcy brałaś izotretynoinę lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni tretinoinę. Laserowe usuwanie tatuażu lub usuwanie makijażu permanentnego nie są też dla Ciebie, jeśli masz skłonność do keloidów (nieprawidłowego zabliźniania się skóry).

Usuwanie tatuażu w Krakowie – przygotowanie do zabiegu i czas trwania

Przygotowując się do zabiegu należy poinformować lekarza o wszystkich możliwych przeciwwskazaniach i zażywanych lekach. Przed zabiegiem laserowego usuwania tatuażu nie należy przyjmować suplementów diety i leków zawierających substancje fototoksyczne, np. skrzypu, pokrzywy, dziurawca, rumianku czy dużych ilości nagietka. Podczas i świeżo po leczeniu antybiotykiem również usuwanie tatuażu nie jest możliwe.

Planując zabieg, minimum miesiąc przed nim nie wolno opalać się ani korzystać z solarium. Na tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać peelingów w miejscach skąd ma być usuwany makijaż lub tatuaż. Na dzień przed dobrze będzie wydepilować włosy w miejscu zabiegu (włoski pod wpływem światła lasera mogą zbieleć). Czas trwania zabiegu zależy od wielkości fragmentu skóry – trwa od kilku minut do godziny. Standardowo lekarz mieści się jednak w 30 minutach.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego – rekonwalescencja

Usuwanie makijażu permanentnego  lub tatuażu wymaga czasu: ok. 5-8 tygodni gojenia. W tym okresie należy codziennie odkażać miejsce zabiegu i zakładać świeży opatrunek, a także stosować krem pozabiegowy zalecony przez lekarza. Do zagojenia zdecydowanie nie należy korzystać z sauny i basenu. Przez okres 3–4 miesięcy po zabiegu należy stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF 50).

Wskazania✔️ Tatuaż
✔️ Makijaż permanentny
Przeciwskazania❌ Ciąża, karmienie piersią
❌ Aktywna choroba zapalna skóry (np. trądzik, opryszczka)
❌ Aktywna choroba nowotworowa
❌ Leki i zioła światło-uczulające
❌ Świeża opalenizna lub korzystanie z solarium w ciągu ostatnich 30 dni
❌ Łuszczyca, bielactwo (hipopigmentacja)
❌ Choroby tkanki łącznej
❌ Padaczka
❌ Niewyrównana cukrzyca
❌ Skłonność do keloidów
❌ Izotretynoina w ciągu ostatnich 6 miesięcy, Tretinoina w ciągu ostatnich 2 tygodni
❌ Leki światło-uczulające (dziurawiec)
Rekonwalescencja➡️ Gojenie 2-3 tygodnie
➡️ Wymaga codziennego odkażania i zakładania świeżego opatrunku
➡️ Absolutny zakaz sauny, basenu do wygojenia
➡️ Konieczne stosowanie kremu z filtrem UV 50 3-4mce
Wskazania
✔️ Tatuaż
✔️ Makijaż permanentny
Przeciwskazania
❌ Ciąża, karmienie piersią
❌ Aktywna choroba zapalna skóry (np. trądzik, opryszczka)
❌ Aktywna choroba nowotworowa
❌ Leki i zioła światło-uczulające
❌ Świeża opalenizna lub korzystanie z solarium w ciągu ostatnich 30 dni
❌ Łuszczyca, bielactwo (hipopigmentacja)
❌ Choroby tkanki łącznej
❌ Padaczka
❌ Niewyrównana cukrzyca
❌ Skłonność do keloidów
❌ Izotretynoina w ciągu ostatnich 6 miesięcy, Tretinoina w ciągu ostatnich 2 tygodni
❌ Leki światło-uczulające (dziurawiec)
Rekonwalescencja
➡️ Gojenie 2-3 tygodnie
➡️ Wymaga codziennego odkażania i zakładania świeżego opatrunku
➡️ Absolutny zakaz sauny, basenu do wygojenia
➡️ Konieczne stosowanie kremu z filtrem UV 50 3-4mce
Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!