Zabiegi onkologiczne

w obrębie twarzy

Zabiegi onkologiczne – Uniestetica Kraków

Powiększająca się dziura ozonowa powoduje, że jesteśmy coraz bardziej narażeni na działanie szkodliwego promieniowania, a to z kolei skutkuje coraz częstszym występowaniem raka skóry. Chcąc się przed nim uchronić, należy chronić skórę przed promieniami UV za pomocą kremów z wysokim filtrem – najlepiej SPF 50+. Szczególną ostrożność przy ekspozycji na słońce powinny zachowywać osoby z dużą ilością pigmentacyjnych zmian skórnych (pieprzyków) i znamion. Co jednak, jeśli już nowotwór powstał? Wówczas z pomocą przychodzą zabiegi onkologiczne.

Zabiegi onkologiczne – na czym polega zabieg?

Interwencje tego typu są podejmowane np. w przypadku często występującego raka podstawnokomórkowego, który wykazuje lokalną złośliwość szczególnie w obrębie twarzy. Niszczy on tkanki wokół, ale nie daje przerzutów odległych.

Zabiegi onkologiczne w obrębie twarzy zazwyczaj polegają na wycięciu ogniska raka wraz z marginesem zdrowych tkanek i zamknięciu powstałego ubytku przy pomocy plastyki miejscowej.

Szybkie działanie gwarancją sukcesu

Techniki chirurgii plastycznej wymagane są zwłaszcza przy lokalizacji raka w okolicy oka lub nosa. W tych miejscach należy szczególnie uważać, aby, uzyskując czystość onkologiczną, nie zaburzyć efektu estetycznego i funkcjonalnego.

Dzięki szybkiej interwencji chirurga plastycznego można zapobiec rozprzestrzenianiu się zmian na pozostałej powierzchni twarzy bez szkody dla obecnego wyglądu.

Wskazówki po zabiegach onkologicznych

Po zabiegu tego typu nie należy zapominać o profilaktyce i prewencji – dotyczy to zwłaszcza pacjentów z wyleczonym rakiem podstawnokomórkowym, który posiada skłonności do nawrotów. Blizny pooperacyjne i całą powierzchnię skóry należy regularnie i dokładnie oglądać, a w razie wątpliwości lub nowych zmian skórnych, bezzwłocznie i koniecznie zgłosić się do lekarza.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!