Usunięcie bichatów

Chirurgiczne modelowanie policzków – Bichectomia – Uniestetica Kraków

Tkanka tłuszczowa twarzy ma złożoną budowę anatomiczną. Oprócz przedziałów tłuszczowych stanowiących podskórną tkankę tłuszczową wyróżniamy dwa ciała tłuszczowe Bichata, po jednym w każdym policzku. Są to struktury anatomiczne, które nadają pucułowaty wygląd twarzy u małych dzieci i stopniowo zanikają w trakcie dojrzewania. Niekiedy u dorosłych charakterystyczny, pulchny wygląd twarzy utrzymuje się. Dzieje się tak dlatego, że ciało tłuszczowe nie zmniejszyło swoich rozmiarów lub drogą przepukliny mięśniowej przemieściło się w kierunku policzkowego przedziału tłuszczowego.

Bichectomia – co to takiego?

Zabieg bichectomii to mało inwazyjny zabieg chirurgiczny polegający na zmniejszeniu objętości ciała tłuszczowego policzka co przywraca naturalne kontury środkowego piętra twarzy.

Bichectomia – wskazania do zabiegu

Bichectomia wykonywana jest ze wskazań estetycznych (zmiana konturu twarzy), ale i również medycznych (przygryzanie policzków, przewlekłe drażnienie błony śluzowej).

Modelowanie policzków – przebieg

Zabieg bichectomii wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, podobnym do tego wykonywanego w gabinecie stomatologicznym. Drogą nacięcia błony śluzowej chirurg delikatnie dociera do ciała tłuszczowego policzka, identyfikuje i usuwa odnogę, która wpływa niekorzystnie na wygląd twarzy. Po wszystkim zakładane są szwy resorbowalne.

Modelowanie policzków – efekty

Efekty zabiegu różnią się w zależności od ilości usuniętego tłuszczu, a zatem od anatomii ciała tłuszczowego Bichata. Bezpośrednio po zabiegu występuje obrzęk, który w miarę upływu czasu (średnio 3- 7 dni) zmniejsza się, a efekt ostateczny osiąga się po około 3 miesiącach, kiedy to tkanki policzków „ułożą się” do nowych warunków anatomicznych.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!