Kwas hialuronowy

Wypełnianie kwasem hialuronowym: korekta nosa, powiększenie ust – Uniestetica

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny czyli taki, który naturalnie występuje w Twoim ciele. Codziennie cząsteczki organicznie występującego kwasu rozpadają się i są na nowo tworzone. Z wiekiem jednak proces degradacji kwasu zaczyna przeważać nad procesem regeneracji. W związku z tym kwasu hialuronowego w organizmie, w tym w skórze jest coraz mniej. Skutkuje to między innymi zmniejszeniem gęstości i elastyczności skóry twarzy. Tutaj zastosowanie znalazł zabieg kwasem hialuronowym pochodzenia syntetycznego.

Wypełnianie kwasem hialuronowym – co to za zabieg?

Zabieg kwasem hialuronowym służy jako alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej i ma na celu wizualnie odmłodzić cerę. Aplikowany jest on za pomocą zastrzyków.

Wypełnianie kwasem hialuronowym najczęściej stosowane jest w okolicach ust, do uzupełnienia bruzd marionetek (w okolicach nosa) lub do poprawienia objętości okolicy policzków.

Substancja ta, potocznie zwana „wypełniaczem”, występuje w preparatach w postaci usieciowanej lub nieusieciowanej. Nieusieciowany kwas służy do nawilżenia skóry,  natomiast usieciowany (gęstszy) do wolumetrii, czyli poprawienia objętości okolicy, w której jej brakuje np. ust lub policzków. Kwas hialuronowy służy jako alternatywa dla chirurgii plastycznej i ma na celu odmłodzenie cery.

Zabieg kwasem hialuronowym – kto może z niego skorzystać?

Z wypełniania kwasem hialuronowym może skorzystać każda osoba dorosła. Szczególnym wskazaniem do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest dojrzała, wiotka i sucha cera o obniżonej gęstości. Taka skóra najszybciej odczuje różnicę po wykonaniu procedury.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym i jego efekty

Nie jesteś zadowolony z kształtu lub rozmiaru swoich ust? W klinice Uniestetica możemy zarówno poprawić ich kontur, jak i wykonać powiększanie ust kwasem hialuronowym. To jednak nie wszystkie zabiegi, w jakich preparat ten się przydaje.
Istnieje też opcja wypełnienia policzków i ich zaznaczenia, co z kolei nadaje twarzy młodzieńczy wygląd. Z wiekiem w tej okolicy pojawiają się anatomiczne bruzdy ulegające pogłębieniu, co w konsekwencji postarza twarz. Bruzdy te można spłycić właśnie przez podanie kwasu hialuronowego o największej gęstości.

Inną możliwością jest korekta nosa kwasem hialuronowym. Efektem zabiegu jest wymodelowany według potrzeb nos bez konieczności ingerencji chirurga i cięć. Kwas wypełnia niedoskonałości i poprawia cechy anatomiczne, np. opadający koniuszek czy też nieestetycznie wyglądające rozdzielenie chrząstki.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym oraz inne zabiegi – przeciwwskazania

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym i inne procedury medycyny estetycznej z użyciem tej substancji, tak jak i inne zabiegi, mają swoje przeciwwskazania. Wśród nich wymienić można:

 • ciążę i karmienie piersią,
 • wiek poniżej 18 lat,
 • jednoczesne przeprowadzanie zabiegów laserowych,
 • trądzik pospolity,
 • aktywną opryszczkę,
 • skłonność do powstawania bliznowców (narastania tkanki skóry w miejscu blizn),
 • choroby immunologiczne oraz nowotworowe,
 • nieleczoną cukrzycę,
 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry,
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Jeśli masz wątpliwości, w jakich jeszcze sytuacjach nie powinieneś wykonywać zabiegu kwasem hialuronowym, umów się na konsultację ze swoim lekarzem.

Korekta nosa kwasem hialuronowym i inne zabiegi – przebieg

Po zbadaniu pacjenta, omówieniu jego potrzeb i podaniu miejscowego znieczulenia, w zaznaczone na skórze miejsca podawany jest preparat o odpowiedniej gęstości. Zabieg kwasem hialuronowym trwa około 10-15 minut.

W razie nadmiaru podanego kwasu lub niezadowalającego efektu można zastosować antidotum czyli hialuronidazę. Jest to enzym, który rozpuszcza podany niefortunnie kwas.

Korekta nosa kwasem hialuronowym i inne zabiegi z użyciem kwasu – rekonwalescencja

Już po 4 godzinach od zbiegu możesz wrócić do normalnej aktywności. Skóra tuż po zabiegu może być lekko opuchnięta (na skutek zastrzyków), ale nie jest konieczny okres przejściowy. Następnego dnia po powiększaniu ust kwasem hialuronowym lub innym zabiegu z jego wykorzystaniem możesz zrobić standardowy makijaż.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!