Rejestracja
Mediraty

Osocze
bogatopłytkowe

PRP Osocze bogatopłytkowe

Zastrzyki z osocza bogatopłytkowego wykonuje się zwykle u osób z wysuszoną i napiętą skórą twarzy, bliznami potrądzikowymi, widocznymi zmarszczkami, bruzdami lub innymi zmianami. Decydują się na nie także ludzie mający przebarwienia skóry twarzy lub chcący przyśpieszyć regenerację skóry po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Osocze bogatopłytkowe często podawane jest osobom mającym problemy uczuleniowe na innego rodzaju wypełniacze.

Zabieg z zastosowaniem autogenicznego osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej znany jest jako tzw. „wampirzy lifting”. Materiał pobrany od pacjenta jest biozgodny z jego organizmem, co niweluje ryzyko wystąpienia alergii oraz innego rodzaju nietolerancji. Dzięki swojemu składowi osocze bogatopłytkowe stymuluje procesy regeneracyjne skóry, pobudzając fibroblasty (komórki tkanki łącznej właściwej) do tworzenia nowego kolagenu, oraz tworzeniu nowych naczyń krwionośnych.

Osocze podane w skórę głowy wzmacnia cebulki włosów. Stosowane jest także m.in. przy korekcji blizn i rozstępów brzucha, ud, biustu.
Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.

FIBRYNA

Oddzielnym zabiegiem dopełniającym z użyciem własnej krwi pacjenta jest Autologiczna fibryna (AF-Autologous Fibrin), którą pozyskujemy z odwirowanej krwi pacjenta. Do uzyskanego w ten sposób osocza bogatopłytkowego, dodaje się odpowiedni czynnik, który pozwala na utworzenie autologicznej fibryny. Efektem podania autologicznej fibryny jest redukcja zmarszczek na twarzy oraz jej odmłodzenie poprzez wypełnienie fibryną określonych przez lekarza miejsc, w których nastąpiły z wiekiem ubytki tkanek podskórnych.
Efekty wypełnienia i unoszenia zmarszczek z wykorzystaniem fibryny utrzymują się od 1,5 roku do około 2 lat.

 

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym odbywa się 3-etapowo:

 • pobranie krwi z żyły pacjenta
 • pozyskanie w separatorze koncentratu bogatopłytkowego oraz oddzielenie osocza za pomocą wirówki
 • wstrzyknięcie wcześniej pobranego materiału do krwi pacjenta w odpowiednich miejscach.

 

Efekty pozabiegowe:

 • regeneracja naskórka, skóry i tkanki podskórnej
 • poprawa napięcia i gęstości skóry
 • wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie i rozświetlenie cery

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są po kilkunastu dniach, gdyż tworzenie się nowych włókien kolagenowych jest długotrwałe.

 

Osocze znajduje również zastosowanie medyczne:

 • urazy mięśni szkieletowych, ścięgien i wiązadeł
 • urazy stawów
 • schorzenia stawów, w tym choroba zwyrodnieniowa stawów: biodrowych, kolanowych, łokciowych
 • złamania oraz brak zrostu po złamaniach (stawy rzekome)
 • stany zapalne kości
 • przyspieszanie procesu gojenia się tkanek miękkich
 • przyspieszanie procesu gojenie owrzodzeń troficznych w przebiegu trądu
Czas trwania zabiegu
1h
Rekonwalescencja
powrót do normalnej aktywności życiowej następuje natychmiast po zabiegu; niewielkie ślady po wkłuciach mogą się utrzymywać 1-2 dni
Wymagane badania
nie są wymagane
Znieczulenie
EMLA - znieczulenie miejscowe
Cena
KeyMed - 600 zł (1 ampułka)

Wszystkie Podane Ceny Zawierają Podatek VAT  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego

Czas trwania zabiegu1h
Rekonwalescencjapowrót do normalnej aktywności życiowej następuje natychmiast po zabiegu; niewielkie ślady po wkłuciach mogą się utrzymywać 1-2 dni
Wymagane badanianie są wymagane
ZnieczulenieEMLA - znieczulenie miejscowe
CenaKeyMed - 600 zł (1 ampułka)

Wszystkie Podane Ceny Zawierają Podatek VAT  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego