Operacje plastyczne – Chirurgia plastyczna – Uniestetica Kraków 

Współcześni chirurdzy plastyczni mają do dyspozycji niezwykle szerokie spektrum działania. Za pomocą skalpela (choć nie tylko!) można poprawić właściwie każdą część ciała, która z jakiegoś powodu wywołuje w nas dyskomfort lub pogarsza samopoczucie.  

 

Chirurgia plastyczna – co to takiego? 

Chirurgia plastyczna zwana również chirurgią kosmetyczną lub estetyczną to dziedzina medycyny specjalizująca się w korygowaniu defektów ciała. Chirurdzy plastyczni, chcąc poprawić wygląd pacjenta przy jednoczesnym zachowaniu jego zdrowia, współpracują z innymi specjalistami, w tym między innymi z chirurgami dziecięcymi, laryngologami, ortopedami, okulistami oraz psychologami. 

Mnogość metod mających na celu poprawę i zachowanie młodego wyglądu pozwala dobrać optymalne rozwiązanie i uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Są to nie tylko operacje plastyczne, ale i mniej inwazyjne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznejZabiegi chirurgii plastycznej obejmują między innymi modelowanie sylwetki, poprawę symetrii twarzy, niwelowanie oznak starzenia, powiększanie piersi czy też liposukcję. 

 

Operacje plastyczne – kiedy warto je robić? 

Zastanawiasz się, czy to już czas na operację plastyczną? A może wystarczy konsultacja z psychologiem i nauka akceptacji zmian w ciele podczas psychoterapii? Kiedy powinieneś umówić się na wizytę i rozważyć zabiegi plastyczne? Jedna z poniższych przesłanek powinna skłonić Cię do działania:  

 • chęć poprawy wyglądu twarzy lub ciała – w celach zdrowotnych lub estetycznych, 
 • odtworzenie ubytków tkanek utraconych podczas wcześniejszych operacji lub zabiegu, 
 • likwidacja blizn (np. po oparzeniu), 
 • chęć zlikwidowania wad wrodzonych u siebie lub u dziecka,  
 • leczenie powikłań lub niepożądanych zmian pooperacyjnych, które psują estetykę zamierzonego efektu.  

 

Jak więc widzisz, operacje plastyczne i wskazania do ich przeprowadzenia, łamią stereotyp, według którego na zabiegi chirurgii plastycznej decydują się tylko próżne osoby o narcystycznych cechach charakteru. Oczywiście, wygląd nie jest najważniejszy, jednak jego korekta w przypadku, gdy chodzi o zdrowie czy też po przebytej chorobie / urazie potrafi poprawić komfort życia i samopoczucie pacjenta.  

 

Operacja plastyczna – ewentualne przeciwwskazania do zabiegu 

Czy zabiegi plastyczne są bezpieczne? Należy pamiętać o tym, że każda głęboka ingerencja i każda operacja, nie tylko plastyczna, niesie ze sobą ryzyko powikłań. Aby je zminimalizować, przed zabiegiem w Uniestetica chirurg plastyczny doktor Libondi przeprowadza szczegółowy wywiad, a pacjent informowany jest o możliwych skutkach ubocznych lub komplikacjach. Jeśli nie otrzymałeś takich informacji (również na piśmie) przed zabiegiem, zastanów się dwa razy, podejmując decyzję na tak. Zwłaszcza, jeśli cena wydaje się okazyjna.  

 

Zabiegi chirurgii plastycznej w klinice Uniestetica 

Wśród zabiegów chirurgii plastycznej, które można wykonać w naszej krakowskiej klinice, poza konsultacją specjalistyczną z chirurgiem plastykiem wymienić można między innymi: 

 • usuwanie znamion, 
 • korekcja blizn,  
 • korekcję uszu, 
 • plastykę powiek górnych i dolnych, 
 • chirurgię plastyczną piersi (powiększanie biustu, redukcja, lifting piersi), 
 • plastykę brzucha, 
 • plastykę ramion, 
 • liposukcję VASER Lipo, 
 • i inne. 

 

Chirurgia plastyczna w klinice Uniestetica posiada rozbudowane portfolio zabiegów, spośród których każda osoba zainteresowana znajdzie rozwiązanie dla siebie. Dzięki dogodnemu systemowi ratalnemu Mediraty możliwe jest rozłożenie płatności zabiegów chirurgii plastycznej nawet do kwoty 50 tysięcy złotych. Nie warto oszczędzać na tego typu operacjach. W cenie jest również Twoje bezpieczeństwo, wiedza, pewność i opieka fachowców – przedzabiegowa, zabiegowa i po operacji

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!