Peeling chemiczny

Peeling chemiczny na przebarwienia i na blizny – Uniestetica Kraków

Podstawową zasadą wszystkich peelingów jest systematyczność. Możesz stosować peelingi dostępne w drogeriach, w tym delikatniejsze peelingi enzymatyczne, ale nie przyniosą one takich efektów jak peeling chemiczny, przeprowadzony profesjonalnie w klinice medycyny estetycznej. Peeling chemiczny na przebarwienia i blizny stosowany w warunkach gabinetowych ma z reguły większe stężenie składników aktywnych niż kosmetyki obecne na półkach sklepowych. Wykonują je też wykwalifikowani specjaliści, dzięki czemu możemy mieć pewność, że obejdzie się bez skutków ubocznych.

Peeling chemiczny – co to takiego?

Peeling chemiczny to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej. Polega on na stosowaniu różnych związków chemicznych (szczególnie kwasów) o właściwościach złuszczających. Złuszczanie naskórka powoduje odsłonięcie jego nowej warstwy. Naruszony w ten sposób naskórek jest cieńszy i pobudzony w ten sposób do regeneracji i odbudowy. Odbudowana w ten sposób skóra staje się gładsza, jaśniejsza, o równomiernym kolorycie, bardziej promienna i grubsza, a co za tym idzie, bardziej odporna na zmiany związane z wiekiem. Peeling chemiczny na blizny i przebarwienia to najlepszy sposób na pobudzenie komórek naskórka do regeneracji i odzyskanie gładkiej cery bez konieczności podejmowania innej, bardziej agresywnej ingerencji.

Do dyspozycji mamy peeling chemiczny na blizny powierzchowny, średniogłęboki i głęboki, z wykorzystaniem takich kwasów jak migdałowy, pirogronowy, glikolowy, trójchlorooctowy, mlekowy. Zabieg peelingu chemicznego można wykonać też przy pomocy preparatów złożonych jak Yellow Peel lub np. roztwór Jessnera. Rodzaj preparatu jest dobierany w trakcie badania według wskazań lekarza.

Peeling chemiczny na przebarwienia i na blizny – dla kogo jest ten zabieg?

Peeling chemiczny na blizny i nierówny koloryt jest przeznaczony dla każdego, kto zmaga się ze śladami po trądziku i innych chorobach skórnych. Powinni go rozważyć również ci, którzy przechodzą wahania hormonalne, których konsekwencją są plamy skórne i chcą wyrównać koloryt cery. Peeling chemiczny na przebarwienia będzie sprawdzonym rozwiązaniem także w przypadku plam innego pochodzenia (np. posłonecznych i starczych).

Peeling chemiczny na blizny i inne problemy skórne – efekty

Dzięki zabiegowi peelingu chemicznego na przebarwienia lub blizny możemy uzyskać oczyszczenie, nawilżenie, zmiękczenie i wygładzenie skóry. Dochodzi do zmniejszenia zmarszczek i spłycenia blizn. Peeling chemiczny poprawia koloryt skóry, rozjaśnia plamy pigmentacyjne oraz spowalnia i zapobiega starzeniu się skóry.

Czy są jakieś przeciwwskazania do peelingu chemicznego?

Gdy w grę wchodzi peeling chemiczny cena to nie jedyny czynnik, który powinien być brany pod uwagę. Zabiegu nie powinny wykonywać osoby z ekstremalnie wrażliwą, atopową cerą, kobiety w ciąży oraz karmiące, osoby z niezagojonymi zmianami skórnymi, cierpiące na aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne oraz inne choroby zapalne i autoimmunologiczne skóry. Zabronione jest również przeprowadzanie peelingu chemicznego Kraków podczas terapii retinoidowej lub w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Peeling chemiczny nie powinien być wykonywany również przy skłonności do powstawania keloidów, nałogowym opalaniu, leczeniu światłem oraz do 6 miesięcy po krioterapii. Na wieczór przed zabiegiem nie należy stosować kosmetyków z retinolem i pochodnymi. O pozostałych obostrzeniach do przeprowadzenia peelingu chemicznego na blizny lub przebarwienia opowie Ci lekarz podczas wywiadu i konsultacji.

Peeling chemiczny: cena i przygotowanie do zabiegu

Jeśli mówimy o peelingu chemicznego cena takiego zabiegu zaczyna się już od 200 złotych. Chcąc osiągnąć optymalne i trwałe rezultaty, należy powtarzać go regularnie. Ze skóry należy dokładnie zmyć makijaż i oczyścić ją preparatami bez kwasów. Do gabinetu przychodzimy bez makijażu i kremów pielęgnacyjnych. Jeśli rozważasz wykonanie peelingu chemicznego Kraków i klinika Uniestetica będzie właściwym wyborem. Optymalnym czasem na wykonywanie peelingu chemicznego jest jesień i zima, kiedy słońca jest zdecydowanie mniej – nie będzie ono drażnić złuszczonego, a tym samym bardziej narażonego na podrażnienia naskórka.

Peeling chemiczny Kraków – rekonwalescencja

Przez tydzień po zabiegu nie należy intensywnie ćwiczyć. Przez około tydzień po zabiegu trzeba unikać ekspozycji na słońce. Peeling chemiczny wymaga stosowania kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym przez około 2–3 miesiące po pojedynczym zabiegu. Odstępy między zabiegami powinny wynosić od około 10 do 30 dni. W przypadku serii takich zabiegów zalecane jest więc nieprzerwane jego stosowanie, nawet jesienią i zimą. Krem kładziemy jako ostatnią warstwę pielęgnacji, tuż przed rozpoczęciem makijażu.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!