Ostrzykiwanie toksyną botulinową

(botoks)

Botoks na czoło, pod oczy, na zmarszczki – Uniestetica Kraków

Mało kto o tym wie, ale botoks jest znany już od lat 60. ubiegłego wieku – choć wówczas nie był stosowany dla poprawiania urody, a w celach zdrowotnych. Ostrzykiwanie toksyną botulinową było stosowane m.in. w okulistyce przy leczeniu zeza lub np. w neurologii w leczeniu migreny lub kręczu szyi. Dziś tak samo często poprawiamy nim swój wygląd. Co to właściwie jest i jak działa botoks na zmarszczki?

Botoks – co to za zabieg?

Botoks jest skróconą, bardziej potoczną nazwą toksyny botulinowej. Jest to substancja produkowana przez bakterie Clostridium botulinum (laseczki jadu kiełbasianego). Jad ten został odkryty w 1895 roku przez Emile’a van Ermengema, który wyizolował tę substancję z domowej roboty szynki. Toksyczne właściwości botuliny znikają podczas gotowania jej przez 20 minut, dlatego nie trzeba martwić się o jej szkodliwość. Podczas zabiegu botoksu na zmarszczki stosowana jest bezpieczna, specjalnie spreparowana substancja, która w żaden sposób nie zagraża Twojemu zdrowiu.

Ostrzykiwanie toksyną botulinową selektywnie blokuje receptory w mięśniach. Blokada powoduje, że mięsień w okolice którego podano toksynę, przestaje na jakiś czas pracować. Dziś botoks jest jednym z głównych narzędzi medycyny estetycznej. Botoks na czoło blokuje działanie mięśnia czołowego, co zapobiega tworzeniu się zmarszczek w tej okolicy i wygładza te już istniejące.

Po zbadaniu pacjenta i omówieniu jego potrzeb, w wyznaczone miejsca podawana jest toksyna botulinowa. Zabieg trwa około 10-15 minut.

Botoks na czoło i inne części twarzy – kto może z nich skorzystać?

Z botoksu pod oczy, na czoło i w innych częściach twarzy może skorzystać każda dorosła osoba, która czuje potrzebę zatrzymania czasu i odmłodzenia swojej twarzy. Botoks jest wskazany szczególnie przy cerze z pierwszymi oznakami dojrzałości. Najczęściej wygładzane zmarszczki to tzw. pionowa lwia zmarszczka między brwiami, kurze łapki, poprzeczne zmarszczki czoła czy zmarszczki „królicze” i bruzdy wokół nosa.

Botoks pod oczy i nie tylko – efekty zabiegu

Umiejętnie podany botoks na zmarszczki nie zamieni twarzy w nieruchomą maskę – bez obaw. Prawidłowo wykonany zabieg z botoksu daje niezwykle naturalny i estetycznie wyglądający efekt. Cera znacznie się wygładza, staje się sprężysta i jędrniejsza.

Pierwsze pozytywne skutki ostrzykiwania toksyną botulinową zobaczysz już po kilku dniach. Linie i zmarszczki się wygładzą. Skóra reaguje stopniowo, dzięki czemu zyskasz czas na przyzwyczajenie się do zmian. Pełny efekt ukaże Ci się w lustrze po 10-14 dniach od zabiegu. Działanie botuliny utrzymuje się do 3-4 miesięcy od iniekcji, a po powtórnym ostrzyknięciu, nawet do 7 miesięcy (w zależności od indywidualnych właściwości skóry). Dodatkowo, nawet po zakończeniu serii zabiegów mięśnie odzwyczajone od pracy będą się regenerować, dlatego efekt pozostanie widoczny na dłużej.

Botoks na zmarszczki – przeciwwskazania

Mimo pozytywnych efektów i obietnicy odmłodzonej skóry, należy jednak pamiętać o przeszkodach na drodze do skorzystania z zabiegów z użyciem toksyny botulinowej. Należą do nich:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • przebyty zawał serca,
  • niewydolność serca i nerek,
  • stosowanie antybiotyków,
  • grypa, przeziębienie oraz osłabienie organizmu,
  • choroby skóry nad miejscem, w którym ma być wstrzyknięty botoks,
  • uszkodzenia skóry.

Jeśli nie ma zdrowotnych przeciwwskazań, cena również nie będzie dużą barierą, tym bardziej, że łączną sumę można rozłożyć na wygodne Mediraty. O jakich kwotach mowa?

Botoks – cena zabiegu

Chcesz wykonać botoks? Cena zabiegu zależna jest od jego miejsca. Nie są to jednak  Botoks pod oczy (w okolicach kurzych łapek) w klinice Uniestetica kosztuje ok. 500 złotych. Cena botoksu na czoło (na lwią zmarszczkę lub zmarszczki poprzeczne czoła) wynosi około 600 złotych, natomiast na ostrzykiwanie toksyną botulinową brody trzeba przeznaczyć 400 złotych.

Dużo bardziej ekonomicznie wypadają ceny zabiegów w pakietach dwóch i trzech zabiegów. Wówczas za dwa zabiegi zapłacimy 950 złotych, a za trzy – 1300 złotych. W cenniku znajdziesz także leczenie nadpotliwości pach – ceny zaczynają się od 1300 złotych. Klinika medycyny estetycznej Uniestetica do dyspozycji posiada kilka preparatów m.in. Botox, Azzalure czy Dysport.

Ostrzykiwanie toksyną botulinową – rekonwalescencja po zabiegu

Już po 4 godzinach od aplikacji botoksu pod oczy i w inne części ciała możesz wrócić do normalnej aktywności. Ewentualne opuchnięcia znikną już na następny dzień. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

Czas trwania zabiegu15 - 30 min
Rekonwalescencjapowrót do normalnej aktywności życiowej w tym samym dniu.
Wymagane badanianie są potrzebne badania laboratoryjne.
Znieczuleniezabieg nie wymaga znieczulenia
Lwia zmarszczka600 PLN
Kurze łapki500 PLN
Zmarszczki poprzeczne czoła600 PLN
Broda400 PLN
Nadpotliwość pachod 1300 PLN
Pakiety Botox2 okolice – 950 zł, 3 okolice – 1700 zł
Czas trwania zabiegu
15 - 30 min
Rekonwalescencja
powrót do normalnej aktywności życiowej w tym samym dniu.
Wymagane badania
nie są potrzebne badania laboratoryjne.
Znieczulenie
zabieg nie wymaga znieczulenia
Lwia zmarszczka
600 PLN
Kurze łapki
500 PLN
Zmarszczki poprzeczne czoła
600 PLN
Broda
400 PLN
Nadpotliwość pach
od 1300 PLN
Pakiety Botox
2 okolice – 950 zł, 3 okolice – 1300 zł
Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!