Laserowe usuwanie makijażu permanentnego: jak wygląda zabieg?

Makijaż permanentny to doskonały sposób, aby zawsze świetnie wyglądać i nie musieć codziennie „poprawiać urody”. Co jednak w sytuacji, gdy efekt zabiegu nie spełnia naszych oczekiwań lub zwyczajnie nam się znudzi? Rozwiązaniem może być laserowe usuwanie makijażu permanentnego. Jak wygląda zabieg i co warto wiedzieć przed jego wykonaniem?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego: kiedy warto się na nie zdecydować?

Makijaż permanentny to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przez aktywne kobiety. Dzięki tej metodzie możemy w wyraźny sposób poprawić naturalny kolor ust, uwydatnić ich kontur, uzyskać idealne brwi, a nawet perfekcyjną kreskę na powiece – bez potrzeby codziennego sięgania po kosmetyki. Makijaż permanentny działa jak tatuaż. Doskonale sprawdza się u osób zabieganych, które nie mają czasu na makijażowe poprawki w ciągu dnia, a chciałyby zawsze wyglądać idealnie i świeżo. To także rozwiązanie dla kobiet, które często trenują, uprawiają sport lub chodzą na basen.

Problem pojawia się jednak w sytuacji, gdy makijaż zostanie źle wykonany lub nie spełni naszych oczekiwań. Defektem makijażu może być nienaturalny, przerysowany kształt brwi czy ust, źle dobrany pigment (np. za ciemny kolor), czy po prostu niestaranne wykonanie. Taka sytuacja nie musi wiązać się z koniecznością stałego noszenia makijażu, w którym źle się czujesz. Nieudane brwi permanentne czy nieudany makijaż permanentny ust nie powinny tym bardziej wiązać się z ograniczeniem codziennej aktywności (kiedy np. nie chcesz pokazywać się w źle wykonanym makijażu). Prostym rozwiązaniem jest laserowe usuwanie makijażu permanentnego.

Na czym polega zabieg?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego polega na rozbijaniu barwnika za pomocą wiązki promieniowania laserowego, która dociera idealnie w głąb skóry. Światło lasera uszkadza barwnik i powoduje jego rozbicie na mniejsze cząstki. Te z kolei są usuwane z naszego organizmu za sprawą działania specjalnych komórek żernych, czyli makrofaków. Ich zadaniem jest oczyszczanie organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Proces oczyszczania organizmu z resztek barwnika nie zachodzi jednak od razu – może on potrwać do ok. 8 tygodni. W tym czasie niechciany makijaż stopniowo blednie.

Aby jednak laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi czy ust było całkowicie skuteczne, zazwyczaj niezbędnych jest kilka zabiegów. Ich liczba zależy od rodzaju i intensywności barwników użytych do wykonania makijażu.

Czy laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest dla wszystkich? Przeciwwskazania

Zabiegi przy użyciu lasera, w tym także usuwanie makijażu permanentnego, przeznaczone są dla każdej zdrowej osoby dorosłej, bez ograniczenia wiekowego. Nie powinny być jednak wykonywane u osób, u których występują poniższe przeciwwskazania:

  • ciąża lub karmienie piersią,
  • choroby zapalne skóry (np. trądzik, opryszczka)
  • inne choroby dermatologiczne (np. łuszczyca, bielactwo),
  • aktywna choroba nowotworowa,
  • stosowanie ziół i leków zwiększających wrażliwość na światło,
  • świeża opalenizna lub korzystanie z solarium w ciągu ostatnich 30 dni,
  • padaczka,
  • cukrzyca,

lub inne, o których poinformuje Cię lekarz przed zakwalifikowaniem do zabiegu.

Ile kosztuje laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Cena, podobnie jak ilość zabiegów, może być uzależniona od indywidualnych czynników i stopnia trudności zabiegu. Za jednorazowy zabieg zapłacisz od ok. 300 zł.

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy! Skontaktuj się z nami!

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!