Plastyka ramion

Plastyka i modelowanie ramion – lifting ramion – Uniestetica Kraków

Schudłaś 30-40 kilogramów bez konieczności operacji zmniejszania żołądka? Gratulacje! Cieszymy się razem z Tobą. Na pewno po utracie tylu kilogramów patrzysz w lustro i zauważasz zmiany. Jeśli traciłaś kilogramy w zdrowym tempie, ćwiczyłaś podczas diety i wciąż ćwiczysz, mogą być mniej zauważalne. Jeżeli jednak nie miałaś takiej możliwości, skutkiem ubocznym po pozbyciu się takiej nadwagi bywa nadmiar skóry. Jak sobie z nim poradzić? Rozwiązaniem może być modelowanie ramion w klinice chirurgii plastycznej.

Plastyka ramion – co to takiego?

Plastyka ramion czyli tzw. lifting ramion wykonywany jest najczęściej po dużej utracie masy ciała, która powoduje zwiotczenie skóry i występowanie nieestetycznego fałdu skóry w tych okolicach. Operacja modelowania ramion polega na usunięciu nadmiaru skóry. Cięcie prowadzone jest na przyśrodkowej powierzchni ramion, tak, aby blizna była jak najmniej widoczna. Lifting ramion może być połączony z liposukcją, jeśli występuje nadmiar tkanki podskórnej. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa dwie godziny.

Lifting ramion – wskazania

Modelowanie ramion jest wskazane dla osób, które posiadają nadmiar skóry w tym miejscu, spowodowany dużą utratą wagi. Lifting ramion jest też dobrym pomysłem dla osób dojrzałych u których skóra staje się wiotka, a tkanka tłuszczowa tworzy mało estetyczne tzw. mięśnie tramwajarza.

Modelowanie ramion – efekty, na jakie możesz liczyć

Skóra dzięki plastyce ramion staje się bardziej elastyczna, a całe ramię, wraz z mięśniem, ładnie zarysowane i uniesione. Zyskuje ono kształt zgodny z anatomicznym. Ramię staje się też szczuplejsze i można śmiało eksponować je w sukienkach i bluzkach na ramiączkach.

Przeciwwskazania do zabiegu

Co stoi na przeszkodzie do operacji? Najogólniej mówiąc, będzie to zły stan zdrowia pacjenta i zagrożenie powikłaniami w trakcie lub po zabiegu.

Inne przeciwwskazania do wykonania plastyki ramion to:

 • niedawny zawał serca oraz udar mózgu,
 • niewyrównane nadciśnienie tętnicze krwi,
 • zaburzenia zakrzepowo-zatorowe,
 • nieprawidłowe krążenie w kończynach i kończynie górnej, zagrażające wystąpieniem niedokrwienia,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • zaburzenia krążenia limfy,
 • miejscowe zmiany skórnych (stany zapalne, ropnie, zakażenia i inne) – do czasu ich wyleczenia.

Przed podjęciem operacji lekarz zleci też badania, od których wyników będzie zależeć decyzja. Należy wykonać:

 • badanie grupy krwi,
 • morfologię,
 • APTT,
 • INR,
 • sód i potas,
 • chlorki,
 • kreatyninę,
 • anty HBs,
 • HBs antygen,
 • anty-HCV.

Do listy zabiegów dodaj też EKG, konsultację internistyczną oraz RTG klatki piersiowej. Takie środki bezpieczeństwa są niezbędne, by obniżyć ryzyko powikłań do minimum.

Plastyka ramion – cena

Zastanawiasz się nad plastyką ramion? Cena zabiegu kształtuje się między 8-10 tysięcy złotych. Nie musisz oszczędzać na zabieg. Kwotę możesz rozłożyć na dogodne do spłacenia raty w ramach systemu Mediraty. Do programu przystąpiła również nasza klinika. Wszelkich informacji udzieli Ci nasz personel.

Rekonwalescencja po operacji

Do domu zostaniesz wypisany po jednej dobie od zabiegu lub jeszcze w jego dniu. Na ramionach przez ok. 2 tygodnie może utrzymywać się obrzęk. Przez 4 tygodnie nie powinieneś uprawiać sportu. W tym czasie lekarz zaleca też noszenie opatrunku uciskowego. Do normalnej aktywności możesz wrócić po miesiącu od zabiegu.

Czas trwania zabiegu
2h
Rekonwalescencja
Pacjent wypisany jest do domu po 1 dobie lub w dniu zabiegu. Powłoki mogą być obrzęknięte ok. 2 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez ok. 4 tyg. Zaleca się noszenie opatrunku uciskowego przez ok. 4 tyg. Powrót do normalnej aktywności po ok. 4 tygodniach.
Wymagane badania
grupa krwi
morfologia
APTT
INR
sód
potas
chlorki
kreatynina
anty HBs
HBs antygen
anty- HCV
EKG
konsultacja internistyczna
RTG klatki piersiowej
Znieczulenie
ogólne
Cena
Od 8000zł*
Czas trwania zabiegu2h
RekonwalescencjaPacjent wypisany jest do domu po 1 dobie lub w dniu zabiegu. Powłoki mogą być obrzęknięte ok. 2 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez ok. 4 tyg. Zaleca się noszenie opatrunku uciskowego przez ok. 4 tyg. Powrót do normalnej aktywności po ok. 4 tygodniach.
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, konsultacja internistyczna, RTG klatki piersiowej
Znieczulenieogólne
CenaOd 8000-10000zł*
Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!