Rejestracja
Mediraty

Ginekomastia

Ginekomastia to łagodny rozrost gruczołu sutkowego u mężczyzn. Może występować jednostronnie lub obustronnie. W przypadku gdy powiększenie piersi u mężczyzny nie wynika z obecności powiększonego gruczołu sutkowego lecz z obecności nadmiaru tkanki tłuszczowej , mamy do czynienia z tzw pseudoginekomastią lub lipomastią. Ginekomastia występuje u mężczyzn w różnym wieku ale obecnie często obserwuje się zwiększone występowanie u młodych wysportowanych mężczyzn, którzy stosowali długoterminowo sterydoterapię.

Na czym polega zabieg?
Pacjent z ginekomastią I-II stopnia czyli stosunkowo niewielkim gruczołem może mieć wycięty gruczoł poprzez małe cięcie (ok 2cm) na dolnej granicy otoczki brodawki sutkowej i może być konieczna również liposukcja. Natomiast w przypadku ginekomastii stopnia III z dużym gruczołem i namiarem skóry w zależności od techniki operacyjnej blizna może być dookoła brodawki sutkowej oraz w fałdzie podsutkowym lub w kształcie odwróconej litery „T” bądź kotwicy.

Gdy mamy do czynienia z lipomastią I i II stopnia satysfakcjonujące efekty można uzyskać wykonując liposukcję gdyż nadmiar skóry jest na tyle nieduży, że z czasem obkurcza się a ostateczny efekt estetyczny jest bardzo dobry. Jeżeli natomiast występuje lipomastia stopnia III wraz z dużą ptozą, oprócz liposukcji chirurg wycina nadmiar skóry, który pozostawia bliznę w kształcie odwróconej litery T.

Czas trwania zabiegu2h
RekonwalescencjaRany goją się 7-10 dni. Pełny powrót do normalnej aktywności życiowej następuje po 6-8 tygodniach. Do tego czasu należy nosić specjalny pas uciskowy na klatce piersiowej. Należy całkowicie powstrzymać się od aktywności fizycznej, pływania w basenie, sauny i opalania.
Wymagane badaniaGrupa krwi, morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, sód, potas, (ważne do 2 tygodni), EKG i kwalifikacja internisty do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, RTG klatki piersiowej (ważne rok), USG piersi, konsultacja specjalisty endokrynologa oraz urologa.
Cena7000-10000 zł

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Czas trwania zabiegu
2h
Rekonwalescencja
Rany goją się 7-10 dni. Pełny powrót do normalnej aktywności życiowej następuje po 6-8 tygodniach. Do tego czasu należy nosić specjalny pas uciskowy na klatce piersiowej. Należy całkowicie powstrzymać się od aktywności fizycznej, pływania w basenie, sauny i opalania.
Wymagane badania
Grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, sód, potas, (ważne do 2 tygodni), EKG i kwalifikacja internisty do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, RTG klatki piersiowej (ważne rok), USG piersi, konsultacja specjalisty endokrynologa oraz urologa.
Cena
7000-10000 zł

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego