Laseroterapia – punktowe zabiegi laserem – Uniestetica Kraków

Laseroterapia w medycynie estetycznej ma bardzo wiele zastosowań: począwszy od laserowej depilacji, aż po usuwanie blizn, przebarwień czy zmian trądzikowych.  Jeśli rozważasz laseroterapię, Kraków i klinika medycyny estetycznej Uniestetica będzie doskonałym miejscem na przeprowadzenie zabiegu.

Laseroterapia w Uniectetica to gwarancja profesjonalnego wykonania zabiegu przez doświadczonych lekarzy-specjalistów, którzy pracują na najnowocześniejszym, wysoko zaawansowanym sprzęcie medycznym.

Co to jest laseroterapia?

Laseroterapia nie jest nowym sposobem leczenia. W Polsce można korzystać z niej od około 20 lat. Najprościej mówiąc, jest to oddziaływanie wiązki światła lasera na wybrane partie ciała.

Zabiegi laserowe, dzięki temu, że mają wpływ na mikrokrążenie i odpowiednie warstwy skóry, przyspieszają regenerację komórek i procesy lecznicze. Do przeprowadzania zabiegów można używać wielu rodzajów laserów, a każdy z nich rozwiązuje inne problemy. Wśród nich wymienić można lasery argonowe, rubinowe, aleksandrytowe, neodymowo–yagowe, diodowe oraz CO2, które zmniejszają zmarszczki.

Laseroterapia punktowa – wskazania do zabiegu

Laseroterapia służy nie tylko usuwaniu drobnych mankamentów wyglądu (np.  rozjaśnianiu przebarwień), gdyż wskazaniem do jej wykonania mogą być również konkretne dolegliwości i schorzenia, w tym np. blizny pooperacyjne, blizny potrądzikowe, trudno gojące się rany. Zabiegi laserowe wykonuje się też w wypadku zmian naczyniowych i innych zmian hiperpigmentacyjnych, a także utrwalaniu przeszczepów skóry. Do popularnych form laseroterapii należą także również zabiegi czysto estetyczne, takie jak usuwanie tatuaży czy fotoodmładzanie nieablacyjne skóry.


Zabiegi laserowe – spodziewane efekty

Rezultaty zabiegów laserowych zależą od celu, w jakim zabieg był przeprowadzany. Może więc być to np.:

 • korekcja blizn,
 • zmniejszenie widoczności przebarwień lub zmian potrądzikowych,
 • usuniecie tatuażu albo nieudanego makijażu permanentnego,
 • laserowe leczenie rumienia,
 • laserowe usuwanie rozstępów (np. po ciąży lub intensywnym odchudzaniu),
 • i inne.

W dziedzinie medycyny estetycznej, gdzie laser jest wykorzystywany najczęściej, skóra poddawana działaniu światła zyskuje równomierny koloryt, gładkość i młodszy, bardziej promienny wygląd.

Efekty te są szczególnie ważne dla pacjentów, którzy pragną poprawić swój wizerunek. Laseroterapia pomaga więc pozbyć się nieestetycznych blizn i nierówności skóry, odzyskać młody wygląd i pobudzić skórę do dalszej regeneracji.

Przeciwwskazania do laseroterapii


Zabiegi laserowe
mają swoich fanów i osoby, które mogą zarekomendować je ze względów zdrowotnych, jednak nie wszyscy powinni z tego polecenia skorzystać. Do wyjątków zalicza się osoby z aktywną i wyleczoną do pięciu lat wstecz chorobą nowotworową. Jeśli od czasu remisji minęło więcej czasu, przed przeprowadzeniem laseroterapii należy skonsultować się z lekarzem. Laseroterapia punktowa nie jest przeznaczona również dla kobiet w ciąży, osób z młodzieńczą cukrzycą, chorych na gruźlicę, z krwawieniami z przewodu pokarmowego (np. chorobą Crohna-Leśniowskiego).

Do przeciwwskazań należy też:

 • nadczynność tarczycy,
 • nawracające i trudne w leczeniu infekcje wirusowe,
 • bakteryjne oraz grzybicze,
 • przyjmowanie leków fotouczulających,
 • arytmia serca, ostra niewydolność krążenia,
 • choroba niedokrwienna i rozrusznik serca,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • padaczka, nadwrażliwość na światło,
 • a nawet choroby umysłowe.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad, by wykluczyć wszelkie przeszkody stojące na drodze do wykonania zabiegu.

Laseroterapia: cena na jaki koszt trzeba się przygotować?

W przypadku laseroterapii cena różni się w zależności od fragmentu ciała i celu zabiegu. Cena pojedynczego zabiegu usunięcia niewielkiej blizny (do 3 cm) w klinice Uniestetica to koszt ok. 150 zł (należy jednak pamiętać, że dla uzyskania pożądanego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów). Laseroterapia (Kraków) – usuwanie rozstępów wymaga inwestycji od 500 do 1500 zł, natomiast ceny zabiegów odmładzających kształtują się na poziomie od 450 zł (za pojedynczy zabieg na czoło lub okolicę oczu) do 5900 zł (za pakiet 4 zabiegów twarz, szyję i dekolt). W przypadku zabiegów odmładzających, gdzie warunkiem koniecznym do osiągnięcia optymalnych rezultatów – tak samo jest przy korekcji blizn – jest przeprowadzenie serii zabiegów, bardziej opłacalne jest wykupienie pakietu. Z reguły ma on niższą cenę niż zabiegi laserowe przeprowadzane pojedynczo.

Przygotować należy się nie tylko finansowo. Skóra poddawana zabiegowi powinna być dokładnie umyta, odtłuszczona i bez kosmetyków.

Laseroterapia Kraków – rekonwalescencja po zabiegach

Laseroterapia punktowa nie wymaga przestrzegania zbyt wielu zasad po zabiegu. Przez około miesiąc po zabiegu nie należy eksponować skóry na słońce. Wymagane jest w tym czasie stosowanie kremu przeciwsłonecznego z wysokim filtrem SPF 50. W dziedzinie laseroterapii cena nieprzestrzegania tych zaleceń może być wysoka – na skórze mogą pojawić się podrażnienia, oparzenia i obrzęk, co może komplikować gojenie skóry. Przez około tydzień po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu ani bardzo ciepłych kąpieli.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!