Laserowe Usuwanie

Rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów – Uniestetica Kraków 

Chyba każdy współcześnie marzy o gładkim ciele bez skaz i bez szpecących rozstępów. Rozstępy to ślady, które powstają wskutek znacznej zmiany wagi w krótkim czasie (podczas ciąży, w okresie dojrzewania czy też przekwitania). Skóra dzięki fibroplastom (komórkom, w których powstaje elastyna i kolagen) ma możliwość znacznego rozciągnięcia się, jednak, kiedy waga rośnie lub spada zbyt szybko, może nie nadążać i zacząć pękać. Zaburzenia pracy fibroplastów skutkują czerwonymi, równolegle ułożonymi pręgami, które następnie zmieniają kolor na szary i biały, utrwalając się na ciele.  

Usuwanie rozstępów najlepiej rozpocząć już na etapie świeżych, jasnoczerwonych śladów – wówczas istnieje jeszcze szansa na całkowite pozbycie się ich. Im są starsze, tym trudniej się ich pozbyćNa szczęście z pomocą w takich sytuacjach przychodzi usuwanie rozstępów laserem.

Laserowe usuwanie rozstępów – co to takiego i na czym to polega? 

Usuwanie rozstępów laserem polega na wpuszczeniu wiązki światła do podskórnych tkanek i skóry w miejscu, gdzie pojawiły się rozstępy. Laser działa punktowoprzez co jest bezpieczny. Dociera on do głębokich warstw naskórka, co gwarantuje skuteczność.  

Usuwanie rozstępów – kto może poddać się zabiegowi? 

Na laserowe usuwanie rozstępów może zdecydować się każdy – jeśli tylko nie ma ku temu wyraźnych przeciwwskazań, a lekarz po konsultacji i szczegółowym wywiadzie wyrazi na to zgodę. 

Usuwanie rozstępów laserem – efekty 

Laserowe usuwanie rozstępów jest bardzo efektywnym zabiegiem. Chcąc osiągnąć optymalne rezultaty, zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie – dlatego klinika Uniestetica usuwanie rozstępów Kraków oferuje pakiety złożone z czterech zabiegów. Rany powstałe wskutek działania lasera goją się niezwykle szybko i przynosi zadowalające rezultaty większości klientów, którzy z niego korzystali. Chcąc podtrzymać efekt, warto regularnie uprawiać sport, stosować lekkostrawną dietę oraz pilnować kaloryczności i regularności posiłków. Należy jednak pamiętać, że zakazane jest uprawianie sportów bezpośrednio po zabiegu. 

Zabieg usuwania rozstępów – przeciwwskazania  

Usuwanie rozstępów laserem ma całkiem sporo przeciwwskazań. Wśród nich jest m.in. ciąża i karmienie piersią. Usuwanie rozstępów tą metodą jest niewskazane również, jeśli masz:  

  • aktywne zmiany zapalne skóry związane z chorobą (np. trądzikiem czy opryszczką),  
  • skłonność do keloidów,  
  • choroby tkanki łącznej oraz związane z hipopigmentacją skóry,  
  • aktywną chorobę nowotworową,  
  • padaczkę, 
  • niewyrównaną cukrzycę.  

Zażywasz leki i zioła światłouczulające (w tym dziurawiec), w ciągu ostatnich 6 miesięcy brałeś izotretynoinę? A może zażywałeś tretinoinę przez ostatnie dwa tygodnie? Jeśli tak, laserowe usuwanie rozstępów nie jest dla Ciebie. Dodatkowo, jeśli masz świeżą opaleniznę lub w ciągu ostatniego miesiąca korzystałaś z solarium, zabieg usuwania rozstępów laserem powinnaś odłożyć na później. 

Usuwanie rozstępów – przygotowanie do zabiegu 

Do zabiegu usuwania rozstępów laserem nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Skóra poddawana zabiegowi powinna być czysta i odtłuszczona. Nie smaruj jej przed zabiegiem żadnymi kosmetykami, w tym balsamami czy masłami, nawet nawilżającymi.  

Zasady rekonwalescencji po laserowym usuwaniu rozstępów 

Szczegółowe zalecenia dotyczące rekonwalescencji po zabiegu laserowego usuwania rozstępów są zależne od zastosowanej metody. Jeśli chodzi o usuwanie rozstępów, w klinice Uniestetica stosuje się głowicę lasera iPixelDo normalnej aktywności wrócić można jeszcze tego samego dnia, a przez dwa miesiące po zabiegu na miejsca, w których usuwane były rozstępy należy nakładać krem z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50. Nie należy też eksponować ich na słońce. 

Usuwanie rozstępów laserem iPixel to zabieg, po którym skóra potrzebuje więcej czasu na regenerację. Podczas gojenia (14 dni) nie wolno korzystać z basenu i sauny a także intensywnie ćwiczyć. Spośród kosmetyków dozwolony jest w tym czasie wyłącznie krem pozabiegowy oraz krem z filtrem SPF 50. 

Wskazania✔️ Blizny potrądzikowe
✔️ Blizny świeże czerwone
✔️ Blizny dojrzałe
✔️ Blizny przerostowe
✔️ Rozstępy
Przeciwskazania❌ Ciąża, karmienie piersią
❌ Aktywna choroba zapalna skóry (np. trądzik, opryszczka)
❌ Aktywna choroba nowotworowa
❌ Leki i zioła światło-uczulające
❌ Świeża opalenizna lub korzystanie z solarium w ciągu ostatnich 30 dni
❌ Łuszczyca, bielactwo (hipopigmentacja)
❌ Choroby tkanki łącznej
❌ Padaczka
❌ Niewyrównana cukrzyca
❌ Skłonność do keloidów
❌ Izotretynoina w ciągu ostatnich 6 miesięcy, Tretinoina w ciągu ostatnich 2 tygodni
❌ Leki światło-uczulające (dziurawiec)
Rekonwalescencja➡️ Dye-VL
- powrót do normalnej aktywności w tym samym dniu
- Krem z filtrem UV 50 2 miesiące od zabiegu

➡️ iPixel
- gojenie ok. 14 dni 9 w tym czasie nie wolno korzystać z basenu, sauny, stosować makijażu)
- Krem z filtrem UV 50 2 miesiące od zabiegu
Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!