Usuwanie Przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień – Uniestetica Kraków

Zdecydowana większość z nas uwielbia lato, którego najistotniejszą zaletą jest z pewnością ciepła, słoneczna pogoda. Opalanie większości z nas kojarzy się z przyjemnym letnim relaksem oraz pięknym, złotobrązowym odcieniem skóry, który lubimy pielęgnować, niczym pamiątkę z wakacji.

Niestety z czasem (zwłaszcza, jeśli nie używamy wysokich filtrów przeciwsłonecznych) może przybywać nam coraz więcej przebarwień na skórze. Jakie są sposoby na usuwanie przebarwień? Można próbować radzić sobie z nimi domowymi metodami, np. sokiem z cytryny, ogórka lub smarować plamy olejem z dzikiej róży, jednak często rezultat może okazać się niewystarczający. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i laserowe usuwanie przebarwień.

Usuwanie przebarwień laserem – co to takiego i na czym polega?

Usuwanie przebarwień laserem  jest to zabieg, który polega na rozbijaniu światłem lasera nagromadzonej w miejscu przebarwień melaniny (pigmentu skóry) na drobniejsze cząsteczki, które następnie złuszczają się.

Jeśli szukasz gabinetu, który wykonuje laserowe usuwanie przebarwień Kraków, klinika Uniestetica będzie właściwym miejscem. Posiada ona specjalistyczny i najnowocześniejszy w pełni bezpieczny sprzęt do zabiegów. Głowica Alma Harmony Dye–VL emituje wiązkę światła, która ma wysokie powinowactwo do barwnika znajduje się w skórze czyli tzw. melaniny. To właśnie nadmiar melaniny manifestuje się w skórze w postaci przebarwień. Nowy Dye–VL wykorzystuje serię trzech filtrów, koncentrując światło w jednym zakresie. Ta niespotykana dotąd technologia pozwala na niezwykle efektywne uszkodzenie barwnika w skórze, a tym samym usuwanie przebarwień. Dzięki emisji światła z przedziału od 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła. Tym samym zabieg usuwania przebarwień laserem staje się bezpieczniejszy, z mniejszym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

Dla leczenia opornych przebarwień dysponujemy również głowicą Nd:YAG 1064nm Qswitch. Laserowe usuwanie przebarwień tą głowicą polega na dostarczeniu kontrolowanej porcji energii w głąb skóry w postaci mikro–kanalików (do 3 mm) bez uszkodzenia naskórka, dając efekt ujędrnienia skóry z usunięciem zmian pigmentacyjnych znajdujących się w głębszych warstwach skóry.

Laserowe usuwanie przebarwień – dla kogo wskazany jest zabieg?

Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu usuwania przebarwień laserem jest nadmiar przebarwień występujących na skórze lub ich intensywna pigmentacja (przebawienia nie do usunięcia za pomocą kosmetyków rozjaśniających czy peelingów z kwasami), chęć zmniejszenia lub pozbycia się plam starczych, przebarwień pojawiających się wskutek zmian hormonalnych, a także potrzeba zniwelowania efektów fotostarzenia.

Usuwanie przebarwień laserem – jakich efektów można oczekiwać?

Jeśli chodzi o laserowe usuwanie przebarwień, Kraków i jego gabinety medycyny estetycznej, w tym klinika Uniestetica, może pochwalić się wykwalifikowanym personelem, który przeprowadzi zabieg bezpiecznie, z rezultatem usunięcia większości plam ze skóry.

W Uniestetica dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, a zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza. Efektem jest trwałe i bezpieczne usunięcie przebarwień, piegów, plam, rozjaśnienie skóry oraz wyrównanie jej kolorytu. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu zabiegowi nieestetyczne plamy na skórze zostają jedynie niemiłym wspomnieniem, a Ty możesz na nowo cieszyć się piękną cerą o zdrowym odcieniu.

Usuwanie przebarwień laserem – przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań do usuwania przebarwień jest dość rozbudowana. Pacjent przed rozpoczęciem zabiegu jest poddany wywiadowi w gabinecie lekarza. O wszystkich przeszkodach należy powiadomić osobę wykonującą zabieg. Zabieg odradzany jest Pacjentkom w ciąży lub karmiącym piersią. Nie powinien także być wykonywany przez osoby:

  • z aktywną chorobą zapalną skóry (trądzikiem i opryszczką),
  • przechodzące chorobę nowotworową,
  • z padaczką i chorobami tkanki łącznej,
  • niewyrównaną cukrzycą o
  • raz skłonnością do nieprawidłowego bliźnienia się ran.

Przeciwwskazaniem jest też zażywanie leków i ziół fotouczulających (np. dziurawca) oraz stosowanie w ciągu ostatniego pół roku izotretynoiny oraz tretinoiny w ciągu ostatnich 2 tygodni. Laserowe usuwanie przebarwień nie jest polecane również osobom z chorobami skórnymi łuszczycą i bielactwem), ze świeżą opalenizną lub opalających się na solarium na miesiąc przed zabiegiem.

Jak przygotować się do zabiegu? Ile on trwa?

Zabieg usuwania przebarwień trwa  15–45 minut w zależności od ilości przebarwień i ich głębokości. Do usuwania przebarwień w gabinecie medycyny estetycznej nie trzeba specjalnie się przygotować. Ważne, by skóra była czysta, pozbawiona kosmetyków i odtłuszczona. Nie powinno być też na niej innych zmian poza przebarwieniami.

Laserowe usuwanie przebarwień – rekonwalescencja

Zabieg usuwania przebarwień laserem jest bardzo skuteczny i pozwala pozbyć się większości niechcianych zmian skórnych, należy jednak pamiętać, że jest on walką z efektami, a nie samą przyczyną powstawania przebarwień. Do normalnej aktywności można wrócić właściwie natychmiast po wykonaniu zabiegu. Aby zapobiegać dalszemu powstawaniu przebarwień, należy przed wyjściem na słońce codziennie nakładać krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym – szczególnie na twarz, tuż przed wykonaniem makijażu. Przez dwa miesiące po zabiegu należy bezwzględnie stosować taki krem.

Po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie i/lub obrzęk. Zwykle jeszcze tego samego dnia można wrócić do normalnej aktywności. Zabieg warto wykonać w okresie jesienno-zimowym, kiedy promieniowanie słoneczne jest najmniejsze w naszej szerokości geograficznej. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wykonanie zabiegu wiosną lub latem, wówczas jednak konieczna jest bezwzględna ochrona przed promieniowaniem słonecznym i stosowanie kremów z filtrem SPF 50+.

Wskazania✔️ Przebarwienia
✔️ Likwidacja plam starczych
✔️ Likwidacja efektów foto-starzenia
Przeciwskazania❌ Ciąża, karmienie piersią
❌ Aktywna choroba zapalna skóry (np. trądzik, opryszczka)
❌ Aktywna choroba nowotworowa
❌ Leki i zioła światło-uczulające
❌ Świeża opalenizna lub korzystanie z solarium w ciągu ostatnich 30 dni
❌ Łuszczyca, bielactwo (hipopigmentacja)
❌ Choroby tkanki łącznej
❌ Padaczka
❌ Niewyrównana cukrzyca
❌ Skłonność do keloidów
❌ Izotretynoina w ciągu ostatnich 6 miesięcy, Tretinoina w ciągu ostatnich 2 tygodni
❌ Leki światło-uczulające (dziurawiec)
Rekonwalescencja➡️ Powrót do normalnej aktywności życiowej tego samego dnia
➡️ Stosować krem z filtrem UV 50 przez ok. 2 miesiące
Wskazania
✔️ Przebarwienia
✔️ Likwidacja plam starczych
✔️ Likwidacja efektów foto-starzenia
Przeciwskazania
❌ Ciąża, karmienie piersią
❌ Aktywna choroba zapalna skóry (np. trądzik, opryszczka)
❌ Aktywna choroba nowotworowa
❌ Leki i zioła światło-uczulające
❌ Świeża opalenizna lub korzystanie z solarium w ciągu ostatnich 30 dni
❌ Łuszczyca, bielactwo (hipopigmentacja)
❌ Choroby tkanki łącznej
❌ Padaczka
❌ Niewyrównana cukrzyca
❌ Skłonność do keloidów
❌ Izotretynoina w ciągu ostatnich 6 miesięcy, Tretinoina w ciągu ostatnich 2 tygodni
❌ Leki światło-uczulające (dziurawiec)
Rekonwalescencja
➡️ Powrót do normalnej aktywności życiowej tego samego dnia
➡️ Stosować krem z filtrem UV 50 przez ok. 2 miesiące
Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!