Alluzience ABO liquid

Alluzience ABO liquid – nowość w klinice!

Alluzience ABO liquid firmy Galderma to przełomowy neuromodulator (toksyna botulinowa typu A) o płynnej formule. Nazywany płynnym botoksem preparat medyczny wyprzedza dotychczas stosowane – umożliwiając specjalistom bardziej precyzyjną i łatwiejszą aplikację. Dedykowany jest zmarszczkom gładzizny czoła – popularnie nazywanym lwimi zmarszczkami, nadającymi twarzy zmęczony lub smutny wyraz i wyjątkowo postarzającymi wizualnie.

Dlaczego postać fizyczna preparatu jest tak istotna?

Dotychczasowe preparaty miały postać proszku, z którego sporządzano roztwór do wstrzykiwań po rozpuszczeniu w roztworze soli fizjologicznej. Alluzience ABO liquid – jako jedyna na światowym rynku płynna toksyna botulinowa – umożliwia natychmiastowe zastosowanie przez lekarza. Wśród jej wyjątkowych, zweryfikowanych stosownymi badaniami cech można wymienić:

  • Szybki efekt zabiegowy – neurotoksyna unieruchamia mięśnie w wyjątkowo krótkim czasie – o ile w klasycznych preparatach na pełne rezultaty należało poczekać około 2 tygodni, o tyle działanie Alluzience stwierdzono już po 2–3 dniach, a w przypadku niektórych pacjentów nawet po upływie zaledwie doby.
  • Długie działanie – dzięki uproszczonej procedurze iniekcji oraz optymalnemu stężeniu toksyny botulinowej efekty utrzymują się przez okres do 6 miesięcy od aplikacji, co oznacza możliwość rzadszego poddawania się iniekcjom.
  • Wyjątkowy skład – preparat nie zawiera konserwantów ani białek odzwierzęcych (co jest istotne dla wegan) czy ludzkiej albuminy, które stanowią potencjalne ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Czym jest toksyna botulinowa typu A?

Toksyna botulinowa to białko, którego działanie opiera się na trwałym połączeniu z płytką nerwowo-mięśniową i wyhamowaniu naturalnych procesów biochemicznych, skutkującym uniemożliwieniem skurczu mięśni odpowiedzialnych za powstawanie nieestetycznych bruzd i zmarszczek. Brak skurczu skutkuje stopniowym wygładzeniem i niepogłębianiem zmarszczek.

W naturze neurotoksyna wytwarzana jest przez Clostidum Botulinum – bakterię beztlenową, a jej medyczne zastosowanie rozpoczęło się w początkach XX wieku w obszarze okulistyki. Co istotne efekt jej działania jest odwracalny – unieruchomione mięśnie odzyskują swoją sprawność, z tego względu zabiegi z wykorzystaniem botoksu należy powtarzać, jeśli chcemy utrzymać osiągnięte rezultaty.

Bezpieczeństwo stosowania

Preparat Alluzience ABO liquid został pozytywnie zaopiniowany przez Europejską Agencję Leków (European Medicines Agency – EMA) zapewniającą nadzór i monitorowanie bezpieczeństwa wprowadzanych na rynek europejski produktów. Został również poddany wnikliwym badaniom in vivo.

Dodatkowym pozytywnym aspektem jest wspomniany brak konserwantów oraz proces produkcji wolny od wykorzystania substancji pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu zminimalizowano ryzyko wystąpienia u użytkowników odczynu alergicznego.

Zapraszamy serdecznie do naszej placówki, gdzie iniekcjami z wykorzystaniem neurotoksyny Alluzience zajmują się specjaliści medycyny estetycznej – doświadczeni dermatolodzy.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!