Korekcja powiek

(blefaroplastyka)

Plastyka i korekta powiek – Blefaroplastyka – Uniestetica Kraków

Skóra powiek, zarówno górnych, jak i dolnych, jest bardzo cienka i nie zawiera tkanki tłuszczowej. Powoduje to, że z biegiem czasu skóra staje się wiotka, co nawet młodej twarzy zmienia rysy i dodaje lat. Nadmiar skóry powiek może w skrajnych przypadkach powodować ograniczenie pola widzenia. W takich przypadkach świetnym rozwiązaniem będzie blefaroplastyka, czyli korekcja powiek.

Plastyka powiek – co to takiego?

Nazwa blefaroplastyka pochodzi od greckiego słowa „blepharon”, oznaczającego powiekę. Plastyka powiek to operacja, która polega na wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry oraz mięśnia okrężnego oka oraz, w razie potrzeby, na wycięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, która – uwypuklając się nadmiernie w obrębie powiek dolnych – daje wrażenie tzw. worków pod oczami.

Blefaroplastyka – wskazania do zabiegu

Korekta powiek może mieć miejsce zarówno ze względów estetycznych (jeśli chcesz odmłodzić wyraz twarzy, optycznie “otworzyć” oczy i odświeżyć spojrzenie, jak i czysto zdrowotnych, gdy fałd skóry ogranicza pole widzenia i przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Korekta powiek – przebieg i efekty

Z czasem skóra powieki która jest bardzo cienka, wiotczeje i tworzy się nadmiar, który przeszkadza pacjentkom w nakładaniu cieni do powiek i tuszu do rzęs. Operacja powiek potrafi nadać młodszy wygląd. Na czym polega blefaroplastyka? Przebieg zabiegu plastyki powiek różni się w zależności od tego, która powieka jest operowana: górna czy dolna.

W przypadku korekty powiek górnych w trakcie operacji usuwany jest nadmiar skóry oraz nadmiar mięśnia okrężnego oka, który znajduje się tuż pod skórą i zazwyczaj jest go za dużo, gdyż jest rozciągnięty. Czasem również usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej, która sprawia wrażenie ciężkiej, pełnej powieki.

Blefaroplastyka górnej powieki trwa około 45 minut i może być przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym lub z anestezjologiem, jeżeli pacjent np. boi się zabiegu i woli go przespać. Nie jest to znieczulenie ogólne, ale sedacja, czyli stan lekkiej drzemki. Po obudzeniu się pacjent nie pamięta przebiegu zabiegu.

Blefaroplastyka: jakie daje efekty?

Efektem plastyki powiek górnych jest młodziej wyglądające i “większe” optycznie oko. Blizna jest praktycznie niewidoczna.

Korekcja powiek dolnych jest nieco bardziej skomplikowana ze względu na różne występujące tam problemy. Z wiekiem i obecnością tzw. przepuklin tłuszczowych mogą pojawić się tzw. worki pod oczami. U dojrzałych osób dochodzi dodatkowo nadmiar wiotkiej skóry powiek.

W przypadku młodych pacjentów między 20. a 30. rokiem życia często przypadłością są tzw. cienie pod oczami, które nadają twarzy zmęczony wygląd lub dolina łez.
U pacjentów którzy borykają się z tzw. doliną łez często metodą pierwszego wyboru (zamiast operacji powiek) jest wypełnienie kwasem hialuronowym, które często przynosi całkiem dobre efekty. Wcześniej trzeba jednak dobrze zakwalifikować pacjenta, ponieważ jeżeli oprócz doliny łez ma on dodatkowo przepukliny tłuszczowe, kwas hialuronowy nie rozwiąże problemu.

Alternatywą dla kwasu hialuronowego i zabiegu korekcji powiek jest przeszczep autologiczny tkanki tłuszczowej. Pobiera się ją na drodze mało inwazyjnej liposukcji, następnie odpowiednio przygotowuje i w postaci nano- i mikroprzeszczepu podaje w okolicę doliny łez tak, by ją wypełnić.

W przypadku obecności worków pod oczami metody są dwie, w zależności od tego czy mamy same przepukliny tłuszczowe, czy również nadmiar skóry. Cięcie chirurgiczne można wykonać od strony wewnętrznej powieki – na spojówce lub tuż pod rzęsami. Pacjenci młodzi z reguły nie mają jeszcze wiotkiej skóry powiek, a jedynie przepukliny tłuszczowe, które widać na powiece. Wtedy cięcie prowadzone jest na wewnętrznej powierzchni powieki i usuwany nadmiar tłuszczu, który, uwypuklając się w stronę skóry, daje wrażenie worków pod skórą. Czasami można ten nadmiar przemieścić w okolice doliny łez i ją tym samym wyrównać. U starszych osób, które mają nadmiar skóry powiek towarzyszący przepuklinom tłuszczowym, cięcie prowadzone jest tuż pod linią rzęs, a dodatkowo podczas korekty powiek usuwany jest nadmiar zwiotczałej skóry.

Skóra dolnej powieki u pacjenta staje się gładka, jak kilka lat wcześniej, a twarz nabiera bardziej pogodnego, wypoczętego wyrazu.

Operacja powiek – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do operacji powiek jest występowanie reakcji alergicznej na znieczulenie dożylne lub miejscowe. Ograniczeniem są też wyniki badań krwi i EKG, które nie pozwolą na zastosowanie jednej lub drugiej metody znieczulenia.

Blefaroplastyka – cena zabiegu

Przy blefaroplastyce cena operacji zależy od tego, której powieki dotyczy. Kwota w przypadku powiek górnych wynosi 4990 zł. Operacja powiek dolnych to koszt 4000-6000 zł.

Korekcja powiek – rekonwalescencja

Rekonwalescencja po korekcie powieki górnej lub dolnej zwykle trwa 7-14 dni. Szwy usuwane są po 7 dniach. Zazwyczaj wtedy wszelkie zasinienia się wchłaniają i z użyciem delikatnego makijażu można je zamaskować. Po dwóch tygodniach w zasadzie nie ma śladu po zabiegu, a do normalnej aktywności można wrócić już po około 10 dniach. Po 2-4 miesiącach bledną blizny na powiekach (w załamaniu górnej lub w linii tuż pod rzęsami na powiece dolnej) i stają się one praktycznie niewidoczne.

Czas trwania zabiegu
1h
Rekonwalescencja
Ok. 2-4 tygodnie, w pierwszym okresie występuje obrzęk, szwy usuwane są po 7 dniach.
Blizny na powiekach (w załamku powieki górnej lub w linii tuż pod rzęsami na powiece dolnej) z upływem czasu (około 2-4 miesiące) zaczynają blednąć i stają się prawie niewidoczne.
Powrót do normalnej aktywności życiowej przewidywany jest po około 10 dniach.
Wymagane badania
Badania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, HCV
Badania do znieczulenia dożylnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG
Znieczulenie
Miejscowe lub dożylne
Cena
Powieki górne: 4990zł*
Powieki dolne: 4000-6000zł*
Czas trwania zabiegu1h
RekonwalescencjaOk. 2-4 tygodnie, w pierwszym okresie występuje obrzęk, szwy usuwane są po 7 dniach.
Blizny na powiekach (w załamku powieki górnej lub w linii tuż pod rzęsami na powiece dolnej) z upływem czasu (około 2-4 miesiące) zaczynają blednąć i stają się prawie niewidoczne.
Powrót do normalnej aktywności życiowej przewidywany jest po około 10 dniach.
Wymagane badaniaBadania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, HCV
Badania do znieczulenia dożylnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG
ZnieczulenieMiejscowe lub dożylne
CenaPowieki górne: 4990zł*
Powieki dolne: 4000-6000zł*
www20200901_114814
www20200901_114813
www20200724_163715
www20200724_163755
www20200321_171940
52
51
42
41
operacja-powiek-blefaroplastyka-krakow
korekcja-powiek-blefaroplastyka-krakow-uniestetica
blefaroplastyka-uniestetica-krakow
Blefaroplastyka
Plastyka powiek
Korekta powiek
Operacja powiek
Korekcja powiek
Korekcja powiek w Krakowie
Operacja powiek w Krakowie
Korekta powiek Kraków
Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!