Laserowe zamykanie naczynek

Intensywne zaczerwienienie skóry, rumień i wyraźnie widoczne naczynka to problem wielu osób. Jak pozbyć się niechcianych, nieestetycznych rumieńców? Rozwiązaniem może być laserowe usuwanie rumienia. Dla kogo przeznaczony jest zabieg? Jakie mogą być przeciwwskazania do jego wykonania? W jaki sposób laser oddziałuje na naczynka i czy zabieg jest bolesny? Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania!

Rumień to jeden z najczęściej spotykanych objawów dermatologicznych. Polega na miejscowym zaczerwienieniu skóry, do którego może dojść na skutek działania różnych czynników (np. podrażnienie, stan zapalny itp.). Zdarza się jednak, iż rumień występuje na skórze (zwłaszcza na twarzy) bez wyraźniej przyczyny, pojawia się często lub jest stale obecny. Z taką przypadłością borykają się osoby z cerą naczynkową, skłonną do zaczerwienienia.

Nieestetyczne czerwone plamy na twarzy mogą nasilać się pod wpływem stresu, temperatury (zimna lub gorąca), wysiłku, a nawet po spożyciu niektórych potraw (zwłaszcza pikantnych przypraw). Rumieniowi towarzyszą często popękane naczynka lub tzw. pajączki (“siatki” czerwonych żyłek widocznych pod skórą). Cera naczynkowa jest przy tym wrażliwa i wymaga specjalnej pielęgnacji (delikatnej, najlepiej przy użyciu dermokosmetyków).

Rumień i popękane naczynka, choć same w sobie nie są groźne dla zdrowia, mogą być przyczyną dyskomfortu, a nawet kompleksów – zwłaszcza, gdy zajmują znaczną powierzchnię twarzy, a ich kolor jest intensywny. Skuteczną metodą na pozbycie się problemu może być laserowe usuwanie rumienia. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

1. Dla kogo przeznaczone jest laserowe usuwanie rumienia?

Zabieg na naczynka przy użyciu lasera przeznaczony jest dla wszystkich dorosłych osób, które borykają się z problemami dermatologicznymi, takimi jak rumień, popękane naczynka, pajączki, trądzik różowaty czy rozległe i intensywne zaczerwienienia skóry. O tym, czy laserowe usuwanie rumienia jest rozwiązaniem dla Ciebie, zadecyduje dermatolog podczas wstępnej wizyty.

2. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do laserowego usuwania rumienia?

Podobnie jak wszystkie inne zabiegi z użyciem lasera, także zabieg na naczynka ma swoje przeciwwskazania, o których lekarz z pewnością Cię poinformuje. Należą do nich m.in.: ciąża i karmienie piersią, niektóre choroby skórne (trądzik, łuszczyca, bielactwo itp.), padaczka, cukrzyca, opalenizna, a także przyjmowanie niektórych leków i ziół.

3. Jak działa laser na rumień?

Wykorzystywana do tego typu zabiegów nowoczesna głowica lasera Dye-VL 500-600 nm emituje skoncentrowane, pulsacyjne światło, które trafia wprost do komórek skóry, w których znajduje się czerwony barwnik (hemoglobina), odpowiadający za powstawanie rumienia. Wytwarzana w tym procesie wysoka temperatura uszkadza barwnik. W wyniku tego procesu dochodzi do domknięcia popękanych naczynek, dzięki czemu zaczerwienienie skóry przestaje być widoczne. Efektem zabiegu jest ujednolicenie kolorytu cery i przywrócenie skórze naturalnego, zdrowego odcienia.

4. Czy zabieg na naczynka na twarzy jest bolesny?

Nie, ponieważ używana do niego głowica lasera wyposażona jest w specjalny moduł chłodzący, który minimalizuje dyskomfort. Z tego samego względu laserowe usuwanie rumienia nie wymaga wcześniejszego znieczulenia.

5. Ile trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu zależy od rozległości obszaru skóry, na jakim jest on wykonywany i wynosi zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

6. Czy zabieg na naczynka przy użyciu lasera wymaga rekonwalescencji?

Nie, zabieg na naczynka na twarzy pozwala na powrót do normalnej, codziennej aktywności już tego samego dnia.

7. Ile kosztuje laserowe usuwanie rumienia?

Cena pojedynczego zabiegu zależy od wielkości obszaru, na którym utrzymuje się rumień i może wynosić od 150 zł (pojedyncze naczynko) do 750 zł (cała twarz).

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!