Biust po karmieniu: jak sprawić, by piersi wróciły do formy?

Zdarza się, że po ciąży i karmieniu piersi nie wracają do swojego poprzedniego wyglądu i tracą jędrność. Nie musi to być jednak przyczyną kompleksów. Istnieją skuteczne metody chirurgiczne na podniesienie biustu, poprawę jędrności i kształtu. Należy do nich np. operacja powiększania implantami oraz operacja mastopeksji. Na czym dokładnie polega zabieg ujędrniający biust po karmieniu i jakie dają efekty?

Biust po karmieniu: czy i kiedy piersi odzyskują dawny wygląd?

Wiele mam karmiących piersią obawia się o wygląd swoich piersi i ich powrót do formy po karmieniu. Kobiety kończące karmienie piersią zastanawiają się nad tym, czy i kiedy ich biust po karmieniu odzyska dawny wygląd. W okresie ciąży i laktacji, na skutek działania hormonów, piersi mogą się bardzo zmieniać. Normalne jest ich powiększanie się nawet o 2-3 rozmiary (dochodzi bowiem do rozrastania się płatów gruczołów sutkowych). Również brodawki sutkowe powiększają się i ciemnieją. Zmiany te, zależnie od indywidualnych predyspozycji, zanikają zazwyczaj maksymalnie do kilku tygodni po zakończeniu laktacji.

Biust po karmieniu wraca wówczas zwykle do rozmiaru sprzed ciąży i karmienia (a niekiedy piersi nawet stają się mniejsze). Bywa jednak, że wyniku długotrwałego i intensywnego karmienia piersi bezpowrotnie tracą dawną jędrność. Dochodzi do ich opadania, czyli tzw. ptozy – co nie wygląda estetycznie, a wręcz może stać się przyczyną kompleksów wielu pań. Taka sytuacja nie powinna jednak mieć miejsca, ponieważ istnieją skuteczne sposoby na ujędrnianie piersi i poprawę ich wyglądu. Jak podnieść biust?

Ujędrnianie biustu po karmieniu

Jeśli problem utraty jędrności nie jest duży, warto zacząć od “domowych” sposobów ujędrniania biustu po karmieniu, takich jak:
● kosmetyki ujędrniające (zwłaszcza balsamy poprawiające elastyczność skóry – w drogeriach znajdziesz serie preparatów dedykowanych kobietom w ciąży i karmiących; ich delikatne składy nie szkodzą Tobie ani dziecku, warto więc profilaktycznie stosować je już w okresie ciąży);
● chłodne prysznice (najlepiej polewać piersi na zmianę chłodnym i ciepłym strumieniem, gdyż poprawia to krążenie i sprzyja poprawie elastyczności skóry);
● ćwiczenia fizyczne wzmacniające mięśnie piersiowe.

Przy dużych piersiach lub zaawansowanym opadaniu pielęgnacja i domowe sposoby mogą jednak okazać się niewystarczające i nieskuteczne. Wówczas warto zdecydować się na metodę chirurgicznej poprawy wyglądu biustu, czyli lifting piersi (tzw. mastopeksja). Zabieg pozwala osiągnąć szybko zauważalne i znaczące efekty, jeśli chodzi o poprawę jędrności biustu i jego uniesienie “ku górze”. Może być również połączony z wypełnieniem piersi przy pomocy implantów, dzięki czemu staną się one pełniejsze i odzyskają atrakcyjny wygląd.

To również dobre rozwiązanie dla osób niecierpliwych lub zabieganych – które nie mają wystarczająco czasu i cierpliwości na codzienną, systematyczną pielęgnację ujędrniającą.

Jak podnieść biust? Lifting piersi, czyli mastopeksja

Mastopeksja to zabieg polegający na uniesieniu piersi, którego istotą jest uformowanie na nowo gruczołu sutkowego oraz przeniesienie brodawki wraz z otoczką wyżej, względem obecnego położenia. Zabieg może wiązać się z usunięciem nadmiaru skóry lub zmniejszeniem otoczki brodawki sutkowej, jeśli jest ona zbyt rozległa. Efektem zabiegu jest wyraźne uniesienie piersi ku górze, poprawa ich kształtu i odzyskanie atrakcyjnego wyglądu. Piersi stają się estetycznie uformowane i nie opadają siłą grawitacji.

Zabieg liftingu piersi to skuteczna odpowiedź na pytanie o to, jak podnieść biust. Podczas zabiegu wykonywane jest cięcie wokół brodawki sutkowej, które biegnie w dół, w kierunku fałdu podsutkoweg. Blizna może więc przypominać kształtem odwróconą literę “T”. Po zabiegu przez około 2 tygodnie może utrzymywać się obrzęk piersi. Po tym czasie usuwane są także szwy. Okres powrotu do pełnej sprawności trwa do 4 tygodni. W tym czasie konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza formującego piersi po karmieniu, a także rezygnacja z aktywności fizycznej (uprawiania sportów itp.).

Masz pytania? Profesjonalnie rozwiejemy wszystkie Twoje obawy i wątpliwości! Skontaktuj się z nami!

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!