Nieudane operacje gwiazd? 6 mitów na temat botoksu

W mediach często pokazuje się gwiazdy po operacjach plastycznych, których efekty pozostawiają wiele do życzenia… Czy wobec tego należy bać się botoksu? Czy botoks uzależnia? Z czego wynikają nieudane operacje plastyczne? Obalamy popularne mity!

Patrzysz na nieudane operacje plastyczne celebrytów, których zdjęcia pojawiają się w serwisach plotkarskich? Ich widok zniechęca Cię do korzystania z zabiegów medycyny estetycznej, bo boisz się, że będziesz wyglądać podobnie?

Aby rozwiać obawy, warto na wstępie wyjaśnić, że botoks na twarz nie jest operacją, a mało inwazyjnym zabiegiem, który polega na ostrzykiwaniu twarzy tą substancją. Efekty poprawnie wykonanego zabiegu (w gabinecie u doświadczonego lekarza) są bardzo naturalne i w niczym nie przypominają dziwnie zniekształconych twarzy Donatelli Versace czy Michaela Jacksona. Oczywiście z botoksem – jak z każdą inną substancją – można przesadzić – jednak lekarz-profesjonalista z pewnością do tego nie dopuści. Skutki uboczne botoksu dosięgają więc zwłaszcza tych, którzy decydują się na zabieg np. w nieodpowiednich warunkach lub u osoby nieposiadającej odpowiedniego doświadczenia.

Co warto wiedzieć, aby nie obawiać się zabiegu?

MIT 1: Botoks to toksyna, więc jest szkodliwy dla organizmu → FAŁSZ!

Jaka jest prawda? Toksyna botulinowa (czyli jad kiełbasiany) może być nawet śmiertelna, ale tylko wówczas, gdy dojdzie do jej spożycia (np. w zepsutych produktach mięsnych). Botoks używany w medycynie estetycznej jest odpowiednio spreparowaną wersją tej substancji – całkowicie nieszkodliwa dla organizmu. Tym bardziej, że dawka stosowana do zabiegów to ok. 30 – 40 jednostek, podczas gdy dawka szkodliwa dla człowieka wynosi 2500 jednostek.

MIT 2: Efekty botoksu wyglądają sztucznie i nieestetycznie → FAŁSZ!

Jaka jest prawda? Poprawnie wykonany zabieg, przeprowadzony przez doświadczonego lekarza-profesjonalistę, daje bardzo naturalne efekty. Botoksu nie zaleca się więc wykonywać u osób, co do których doświadczenia i kwalifikacji nie mamy pewności. Podanie nieprawidłowej ilości substancji lub nieprofesjonalna metoda przeprowadzenia zabiegu faktycznie mogą dawać efekt maski i “sztucznej twarzy”.

Efekty botoksu Uniestetica

MIT 3: Botoks uzależnia → FAŁSZ!

Jaka jest prawda? Toksyna botulinowa nie jest substancją uzależniającą. Oczywiście istnieje rodzaj uzależnienia behawioralnego od operacji plastycznych (zabiegów medycyny estetycznej, poprawiania wyglądu itp.) – jednak są to uzależnienia od określonego zachowania, nie od działania jakiejkolwiek substancji wykorzystywanej do zabiegów.

Czy wiesz, że…?

Botoks wykorzystywany jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w leczeniu różnych dolegliwości, np. botoks na migrenę.

MIT 4: Zabiegi z botoksu może przeprowadzać także np. kosmetyczka → FAŁSZ!

Jaka jest prawda? Zabiegi z botoksu może przeprowadzać wyłącznie lekarz, po odpowiednim przeszkoleniu. W żadnym wypadku nie należy korzystać z tego typu zabiegów oferowanych np. przez kosmetyczki czy kosmetologa. Korzystając na własną odpowiedzialność narażamy się na liczne negatywneskutki uboczne botoksu oraz możliwe konsekwencje zdrowotne.

MIT 5: Efekty botoksu są nieodwracalne – zabieg zmienia rysy twarzy na zawsze → FAŁSZ!

Jaka jest prawda? Efekty botoksu utrzymują się przez ok. 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie substancja stopniowo rozkłada się w organizmie, a zabieg należy powtórzyć.

MIT 6: Zabieg z botoksu jest bolesny → FAŁSZ!

Jaka jest prawda? Botoks podawany jest w minimalnych dawkach, a przed zabiegiem stosuje się miejscowe znieczulenie w postaci kremu – zabieg jest więc całkowicie bezbolesny.

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy! Skontaktuj się z nami!

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!