Rodzaje i typy implantów piersi. Jak dobiera je lekarz?

Na rynku wyrobów medycznych dostępnych jest wiele rodzajów implantów piersi. Ich dobór zależny jest przede wszystkim od sylwetki kobiety, budowy piersi oraz pożądanego efektu, jaki chcemy uzyskać. Niebagatelną rolę odgrywa także bezpieczeństwo. Co warto wiedzieć na temat rodzaju implantów, zanim zdecydujesz się na zabieg?

Implanty biustu: od czego zależy wybór?

Czy wiesz, że zabieg powiększenia piersi należy do najpopularniejszych operacji plastycznych na świecie? Decydują się na niego najczęściej kobiety w wieku od 20 do 40 lat – głównie ze względów estetycznych. “Wskazaniem” mogą być nie tylko piersi z natury małe, ale także nieakceptowany przez nas kształt biustu lub chęć poprawy jego wyglądu, np. po przebytej ciąży i karmieniu.

Wobec tego nie powinien dziwi fakt, że na rynku wyrobów medycznych mamy obecnie naprawdę bogatą ofertę różnego rodzaju implantów piersi. Wśród nich znajdziemy implanty anatomiczne i okrągłe, a także różne rodzaje stosowanego wypełnienia. Warto pamiętać, że wybór odpowiedniego implantu to kluczowa decyzja na drodze do wymarzonego kształtu i rozmiaru piersi. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że nie podejmujesz jej samodzielnie, a w asyście doświadczonego lekarza specjalisty.

Lekarz bierze pod uwagę kilka istotnych czynników, do których należą zwłaszcza:
• budowa anatomiczna pacjentki (szerokość klatki piersiowej, wielkość i budowa piersi, rozstaw piersi tip.)
• oczekiwania, czyli pożądany finalny efekt,
• styl życia pacjentki (np.wzmożona aktywność fizyczna itp.).

Biorąc pod uwagę powyższe parametry, lekarz zaproponuje Ci implanty biustu, które będą idealnie dopasowane do Twojej sylwetki i stylu życia. Omówi także z Tobą możliwe do zrealizowania efekty i zaprezentuje przewidywany wygląd piersi po operacji. Poproś również, by przedstawił swoje portfolio, czyli zdjęcia pacjentek z efektami przed i po operacji.

Ile kosztują implanty piersiowe? Cena zależy od rodzaju wypełnienia, wielkości i marki implantów.

Kto wybiera implanty piersi: pacjent czy lekarz?

Pamiętaj, że to Ty podejmujesz główną decyzję, jak mają wyglądać Twoje piersi po zabiegu, jaki ma być ich docelowy kształt i jak bardzo mają zostać powiększone. Jednak za Twoje bezpieczeństwo odpowiada lekarz, który może Ci odradzić pewne rozwiązania. Nie każde implanty biustu i nie każdy kształt piersi sprawdzą się u każdej osoby. Ograniczenia mogą wynikać z naturalnej anatomii pacjentki – komentuje dr Libondi, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej.

W Klinice Chirurgii Plastycznej Uniestetica stawiamy na bezpieczeństwo i najwyższą jakość wyrobów medycznych. Dlatego korzystamy wyłącznie z certyfikowanych implantów piersi sprawdzonych producentów, takich jak: Mentor, Polytech czy Motiva.

Implanty anatomiczne, czyli jakie?

Popularnym i polecanym rodzajem wypełnienia piersi są tzw. implanty anatomiczne, czyli takie, które na przekroju przypomina kształtem kroplę. To właśnie one najlepiej dopasowują się do kształtu piersi i dają naturalny efekt.

Implanty piersi: najważniejsze parametry

Implanty wybiera się według kilku parametrów, które znacząco wpływają na końcowy efekt zabiegu powiększenia piersi.

Wspólną cechą wszystkich implantów jest ich budowa. Wewnętrzne wypełnienie ograniczone jest zawsze torebką zewnętrzną, czyli pokryciem implantu, wykonanym z sylikonu. Pokrycie chroni implant przed uszkodzeniem oraz sprawia, że jest on wytrzymały, sprężysty i plastyczny.

• Powierzchnia

◦ Implanty gładkie (mające gładką powierzchnię)
◦ Implanty teksturowane (mające chropowatą powierzchnię która zapobiega rotacji implantu anatomicznego)
◦ Implanty B-lite: ultralekkie (wypełnienie silikonowe połączone z mikrosferami wypełnionymi powietrzem)

• Wypełnienie

Do wyboru mamy silikon lub wypełnienie b-lite.

Ta druga opcja wiąże się z wagą implantu która jest o 30% niższa od standardowego wypełnienia, wobec czego redukuje oddziaływanie grawitacji na piersi. Dzięki temu pacjentka może dłużej cieszyć się ich atrakcyjnym kształtem – dodaje dr Libondi.

• Profil (projekcja implantu)

To parametr mówiący o tym, jak daleko (o ile centymetrów) pierś ma być wysunięta do przodu i jak bardzo wypełniony będzie dekolt. Jest to więc parametr bardziej szczegółowy w stosunku do samej wielkości implantu czy jego objętości. Projekcja implantu pozwala przewidzieć przestrzenne ukształtowanie “nowej’ piersi.

• Kształt podstawy

Do wyboru mamy implanty anatomiczne – z przekrojem w kształcie kropli lub implanty okrągłe o podstawie w kształcie koła.

Implanty piersiowe: cena

Zastanawiasz się, ile mogą kosztować Cię implanty piersiowe? Cena operacji powiększenia piersi wynosi od ok. 14 000 do 20 000 zł. Cena zawiera implanty, koszt ich wszczepienia, a także wizyty kontrolne, opatrunki czy usunięcie szwów. Cena ustalana jest zawsze indywidualnie, zależy bowiem od stopnia skomplikowania zabiegu.

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!