Mezoterapia: 6 ważnych pytań

Mezoterapia igłowa należy do najpopularniejszych zabiegów dermatologicznych, których zadaniem jest odnowa, pobudzenie do regeneracji i poprawa wyglądu skóry twarzy. Na czym dokładnie polega zabieg, jak działa na skórę i kiedy widać pierwsze efekty? Wyjaśniamy w artykule.

1. Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, któremu może poddać się każda dorosła osoba, bez ograniczeń wieku (w praktyce zabieg wykonywany jest zwykle od 25. roku życia). Celem zabiegu jest intensywna regeneracja, odżywienie, nawilżenie i ujędrnienie skóry. Dlatego mezoterapia igłowa polecana jest szczególnie jako:

  • zabieg regenerujący i rewitalizujący skórę,
  • metoda szybkiej i kompleksowej poprawy wyglądu skóry, np. przed ważnym wyjściem,
  • zabieg odmładzający i poprawiający elastyczność skóry (redukcja zmarszczek, zwiotczenia itp.)
  • profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
  • zabieg redukujący zasinienia, cienie pod oczami i przebarwienia,
  • poprawa owalu twarzy.
  • redukcja drobnych blizn i nierówności kolorytu cery.

Efekty działania mezoterapii są na tyle szerokie i “uniwersalne” dla każdego typu cery, że z zabiegu będą zadowolone zarówno osoby młode, jak i te po 40., 50., a nawet 60. roku życia.

2. Jak przebiega zabieg i ile trwa?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na intensywnej regeneracji skóry wykonanie dużej ilości mikronakłuć. Skóra nakłuwana jest cienką igłą na głębokość ok. 2-3 mm, w odstępach ok. 5-10 mm. Podczas nakłuć w głąb skóry podaje się minimalne porcje preparatu odżywczego: nieusieciowanego kwasu hialuronowego z dodatkiem witamin. Kwas nawilża, odżywia i intensywnie regeneruje skórę.

Mezoterapia igłowa może być wykonywana także przy użyciu osocza bogatopłytkowego pobranego z krwi osoby, na której wykonywany jest zabieg. Ten rodzaj mezoterapii twarzy nosi także nazwę wampirzego liftingu. Niezależnie od wyboru preparatu odżywczego, sam zabieg trwa ok. 45 do 60 minut i nie jest inwazyjny.

3. Czy przed zabiegiem należy wykonać jakieś badania?

Nie. Mezoterapia igłowa nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego nie wymaga żadnych badań ani wcześniejszego specjalnego przygotowania.

4. Jak działa mezoterapia igłowa, kiedy widać efekty?

Mezoterapia działa dwuetapowo lub – mówiąc precyzyjniej – na dwa sposoby. Prócz działania podawanego w głąb skóry preparatu odżywczego (kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego), dobroczynne działanie ma już samo wykonywanie nakłuć w skórze. Niewielkie, ale liczne nakłucia powodują mikrouszkodzenia skóry, przez co komórki dostają impuls do odnowy i regeneracji. Skóra odzyskuje sprężystość, zdrowy blask i naturalny, wyrównany koloryt.

Efekty na ogół widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak zależnie od typu skóry i jej problemów, rodzaju użytego preparatu oraz oczekiwań pacjenta – wskazane może być wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej (zwykle w odstępach czasu od 1 do 3 miesięcy).

5. Czy mezoterapia twarzy jest bolesna?

Nie. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego (maść znieczulająca) i nie wiąże się z żadnymi przykrymi doznaniami. Po zabiegu utrzymywać się może lekkie zaczerwienienie skóry, które jednak znika w przeciągu maksymalnie kilku dni.

6. Ile kosztuje mezoterapia?

Cena jednorazowego zabiegu zależy przede wszystkim od rodzaju preparatu, którego zamierzamy użyć do mezoterapii igłowej. Pojedynczy zabieg to koszt rzędu do ok. 400 do ok. 1000 zł. Możesz także zdecydować się na pakiet, np. 3 zabiegi w korzystnej cenie.

Masz pytania? Na wszystkie chętnie odpowiemy! Skontaktuj się z nami!

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!