Osocze
bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa – Uniestetica Kraków
PRP osocze bogatopłytkowe – co to za zabieg?
PRP osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem z zastosowaniem autogenicznego (należącego do osoby poddawanej zabiegowi) osocza. W medycynie estetycznej znany jest jako tzw. „wampirzy lifting”.
Materiał pobrany od pacjenta jest biologicznie zgodny z jego organizmem. Dzięki temu ryzyko wystąpienia alergii oraz innego rodzaju nietolerancji spada do zera. Dzięki czynnikom wzrostu osocze bogatopłytkowe stymuluje procesy regeneracyjne skóry, pobudzając fibroblasty (komórki tkanki łącznej właściwej) do tworzenia nowych wiązań kolagenu, komórek naskórka oraz naczyń krwionośnych.
Zabiegi z użyciem osocza i fibryny bogatopłytkowej (osocza wzbogaconego o inny czynnik pozyskany z krwi pacjenta) stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.
Osocze bogatopłytkowe – wskazania
Zastrzyki z osocza bogatopłytkowego i fibryny wykonuje się zwykle u osób z wysuszoną i napiętą skórą twarzy, bliznami potrądzikowymi, widocznymi zmarszczkami, bruzdami lub innymi zmianami.
Decydują się na nie także osoby mające przebarwienia skóry twarzy lub chcące przyśpieszyć regenerację skóry po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Fibryna bogatopłytkowa i osocze często podawane są jako bezpieczna alternatywa dla pacjentów wykazujących reakcje uczuleniowe na innego rodzaju wypełniacze.
Poza wskazaniami natury estetycznej jest też szereg zaleceń medycznych, takich jak:
- urazy mięśni szkieletowych, ścięgien i wiązadeł,
- urazy stawów,
- schorzenia stawów, w tym choroba zwyrodnieniowa stawów: biodrowych, kolanowych oraz łokciowych,
- złamania oraz brak zrostu po złamaniach (stawy rzekome),
- stany zapalne kości,
- przyspieszenie procesu gojenia się tkanek miękkich oraz owrzodzeń troficznych w przebiegu trądu.
Fibryna i osocze bogatopłytkowe – przebieg i efekty zabiegu
Innym, rozszerzonym zabiegiem z użyciem własnej krwi pacjenta jest autologiczna fibryna bogatopłytkowa (AF-Autologous Fibrin), którą pozyskuje się z odwirowanej krwi pacjenta. Do uzyskanego w ten sposób osocza bogatopłytkowego dodaje się odpowiedni czynnik, który pozwala na utworzenie autologicznej fibryny.
Zabieg z jej użyciem daje odmładzające rezultaty. Zmarszczki zmniejszają się, a fibryna bogatopłytkowa wypełnia miejsca, w których wystąpiły zmiany i ubytki tkanek podskórnych, typowe dla wieku. Pierwsze pozytywne zmiany po zabiegu można zobaczyć dopiero po kilkunastu dniach, ponieważ tworzenie się nowych włókien kolagenowych jest długotrwałe. Efekty wypełnienia i uniesienia zmarszczek z wykorzystaniem obu preparatów utrzymują się od 1,5 roku do 2 lat.
Przy osoczu bogatopłytkowym bez dodatku fibryny możesz liczyć na całkiem podobne, następujące efekty:
- regeneracja naskórka, skóry i tkanki podskórnej,
- poprawa napięcia i gęstości skóry,
- wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie i rozświetlenie cery.
Dodatkowo, osocze wstrzykiwane w skórę głowy wzmacnia cebulki włosów. Stosowane jest także przy korekcji blizn i rozstępów brzucha, ud oraz biustu.
Fibryna bogatopłytkowa i osocze bogatopłytkowe – przeciwwskazania
W związku ze zgodnością biologiczną pobieranego materiału do zabiegu, istnieje niewiele przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Nie mogą z niego skorzystać:
- osoby cierpiące na choroby nowotworowe, hematologiczne lub autoimmunologiczne,
- osoby ze stanami zapalnymi skóry lub aktywną forma opryszczki,
- kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Dodatkowym przeciwwskazaniem jest przyjmowanie niektórych leków, w tym zmniejszających krzepliwość krwi (aspiryny i polopiryny) oraz doustnych antykoagulantów.
Osocze bogatopłytkowe – cena i przygotowanie do zabiegu
Rozważasz osocze bogatopłytkowe? Cena takiego zabiegu, biorąc pod uwagę jego efekty i czas utrzymywania się rezultatów jest dość atrakcyjna. Ostrzyknięcie twarzy jedną ampułką KeyMed kosztuje 600 złotych. Przed wykonaniem zabiegu nie są wymagane dodatkowe badania, a całość przebiega w znieczuleniu miejscowym EMLA.
Zabieg z osoczem bogatopłytkowym odbywa się 3-etapowo:
- pobranie krwi z żyły pacjenta,
- pozyskanie w separatorze koncentratu bogatopłytkowego oraz oddzielenie osocza za pomocą wirówki,
- wstrzyknięcie wcześniej pobranego materiału do krwi pacjenta w odpowiednich miejscach.
Zabieg trwa godzinę.
Osocze bogatopłytkowe – Kraków. Rekonwalescencja po zabiegu
Jeśli zastanawiasz się nad fibryną i osoczem bogatopłytkowym, Kraków i klinika Uniestetica w tym mieście to właściwy adres. Uniestetica oferuje przeprowadzenie zabiegu w komfortowych, bezpiecznych warunkach, przez wykwalifikowanych specjalistów i lekarzy medycyny estetycznej. Powrót do normalnej aktywności życiowej następuje natychmiast po zabiegu; niewielkie ślady po wkłuciach znikną już po 1-2 dniach.
Czas trwania zabiegu |
1h |
Rekonwalescencja |
powrót do normalnej aktywności życiowej następuje natychmiast po zabiegu; niewielkie ślady po wkłuciach mogą się utrzymywać 1-2 dni |
Wymagane badania |
nie są wymagane |
Znieczulenie |
EMLA - znieczulenie miejscowe |
Cena |
KeyMed - 800 zł (1 ampułka) |
Czas trwania zabiegu | 1h |
Rekonwalescencja | powrót do normalnej aktywności życiowej następuje natychmiast po zabiegu; niewielkie ślady po wkłuciach mogą się utrzymywać 1-2 dni |
Wymagane badania | nie są wymagane |
Znieczulenie | EMLA - znieczulenie miejscowe |
Cena | KeyMed - 800 zł (1 ampułka) |