Liposukcja ultradźwiękowa: czym jest Vaser Lipo?

Liposukcja ultradźwiękowa to bezinwazyjny, skuteczny i całkowicie bezbolesny zabieg wyszczuplający, który polega na rozbiciu tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków. W przeciwieństwie do liposukcji klasycznej i wodnej, ultradźwięki na brzuch nie powodują utratą elastyczności skóry z wyszczuplonej okolicy. Na czym polega ten zabieg?

Liposukcja ultradźwiękowa: operacja odchudzająca bez skalpela

Vaser Lipo to nowoczesna i bezinwazyjna metoda redukcji niechcianej i nadmiarowej tkanki tłuszczowej bez konieczności używania skalpela – a jedynie za pomocą ultradźwięków. Skierowane precyzyjnie na nadprogramową tkankę tłuszczową ultradźwięki pomagają rozbijać komórki tłuszczowe, a zarazem nie uszkadzają nerwów, naczyń krwionośnych ani tkanki łącznej.

Do zabiegu wykorzystywane są cienkie kaniule, które pozwalają precyzyjnie usuwać tłuszcz z organizmu, a także modelować sylwetkę pacjenta w taki sposób, by osiągnąć wymarzony (i ustalony wcześniej z lekarzem) efekt.

Rada!

Zanim zdecydujesz się na zabieg, poproś lekarza o portfolio ze zdjęciami z przeprowadzonych przez niego zabiegów liposukcji ultradźwiękowej przed i po. Dzięki temu będziesz w stanie łatwiej zwizualizować sobie planowane efekty zabiegu na danej partii ciała, a także zyskasz pewność, że masz do czynienia z doświadczonym profesjonalistą.

Vaser Lipo to nie tylko ultradźwięki na brzuch. W ten sposób możemy wyszczuplać i modelować również inne partie ciała, takie jak uda, “boczki”, pośladki, ramiona, plecy – a nawet bardziej wrażliwe okolice, takie jak podbródek czy twarz.

Warto wiedzieć!

Liposukcja ultradźwiękowa to metoda, która zyskuje popularność i swoistą “przewagę” nad innymi stosowanymi dotąd rodzajami liposukcji: klasyczną i wodną. Przewaga ta polega na tym, iż w odróżnieniu od wymienionych tu rodzajów liposukcji, ultradźwięki nie tylko pomagają redukować tkankę tłuszczową, ale także obkurczają skórę z odessanej okolicy i redukują jej wiotkość. Dzięki temu zabieg pomaga np. uzyskać estetyczną rzeźbę mięśni brzucha (tzw. “sześciopak na brzuchu”). Do zwiotczenia skóry i nieestetycznego efektu może natomiast dojść po innych liposukcjach. Dodatkową zaletą zabiegu jest fakt, że odessany tłuszcz można następnie przeszczepić w inne okolice (np. na twarz, piersi) celem ich chirurgicznego wypełnienia.

Liposukcja ultradźwiękowa: przed i po

Liposukcja ultradźwiękowa daje bardzo wyraźnie i trwałe efekty. Partie ciała, na których przeprowadzany był zabieg, są wyraźnie wymodelowane, bez nadmiaru zwiotczałej skóry czy utraty jej elastyczności. Efekty po zabiegu nie są jednak gwarancja tego, że za jakiś czas tkanka tłuszczowa nie odłoży się w naszym organizmie ponownie. Jeśli więc zależy Ci na utrzymaniu efektów zabiegu, niezbędne będzie konsekwentne przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia: prawidłowe odżywianie oraz wysiłek fizyczny.

Ile kosztuje liposukcja ultradźwiękowa? Cena zazwyczaj ustalana jest indywidualnie i zależy od poziomu skomplikowania zabiegu oraz od tego, jak bardzo obszerna jest wybrana partia ciała, którą chcemy wymodelować. Należy jednak przygotować się na wydatek rzędu o kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Masz pytania? Na wszystkie chętnie odpowiemy! Skontaktuj się z nami!

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!