Ginekomastia
Zabieg ginekomastii u mężczyzn – Uniestetica Kraków
Ginekomastia dotyka mężczyzn w różnym wieku – zarówno młodych, jak i dojrzałych. U wielu jednak, w mniejszym lub większym stopniu powoduje wstyd przed zdjęciem koszuli w sytuacjach intymnych lub np. podczas przebierania się w miejscu publicznym lub na plaży. Czym właściwie jest i jak ją leczyć?
Ginekomastia – co to takiego?
Ginekomastia to łagodny rozrost gruczołu sutkowego u mężczyzn. Może występować jednostronnie lub obustronnie. W przypadku gdy powiększenie piersi u mężczyzny nie wynika z obecności powiększonego gruczołu sutkowego lecz z obecności nadmiaru tkanki tłuszczowej, mamy do czynienia z tzw. pseudoginekomastią lub lipomastią. Ginekomastia u mężczyzn jest częstym problemem, jednak bardzo łatwo się go pozbyć.
Ginekomastia – zabieg dla mężczyzn. Kiedy go rozważyć?
Ginekomastia występuje u mężczyzn w różnym wieku, ale obecnie najczęściej obserwuje się zwiększone występowanie u młodych wysportowanych mężczyzn, którzy stosowali długoterminowo sterydoterapię.
Zastanawiasz się, kiedy jeszcze potrzebna jest ginekomastia? Zabieg przeprowadza się u panów, którzy obserwują u siebie rozrost gruczołu sutkowego na skutek zmian hormonalnych w okresie andropauzy lub w przypadku niedoboru męskich hormonów (hipogonadyzmu).
Ginekomastia u mężczyzn – efekty
Jakie rezultaty daje ginekomastia? Operacja skutkuje wycięciem gruczołu sutkowego. Wizualnie przekłada się to na lepszy wygląd klatki piersiowej. Z profilu staje się ona płaska, piersi uniesione, a nadmiar tłuszczu (jeśli konieczna jest również liposukcja) znika). Ginekomastia u mężczyzn wpływa również pozytywnie na ich pewność siebie i psychiczne samopoczucie.
Ginekomastia – operacja. Przebieg i przeciwwskazania
Na czym polega ginekomastia? Operacja i jej przebieg różni się w zależności od stopnia dolegliwości i ilości tkanki tłuszczowej. Pacjent z ginekomastią I-II stopnia czyli stosunkowo niewielkim gruczołem może mieć wycięty gruczoł poprzez małe cięcie (ok. 2 cm) na dolnej granicy otoczki brodawki sutkowej. Może być konieczna również liposukcja.
W przypadku ginekomastii stopnia III z dużym gruczołem i nadmiarem skóry, w zależności od techniki operacyjnej blizna może być dookoła brodawki sutkowej oraz w fałdzie podsutkowym lub w kształcie odwróconej litery „T” bądź kotwicy.
Gdy mamy do czynienia z lipomastią I i II stopnia, satysfakcjonujące efekty można uzyskać wykonując jedynie liposukcję, gdyż nadmiar skóry jest na tyle nieduży, że z czasem obkurcza się, a ostateczny efekt estetyczny jest bardzo dobry. Jeżeli natomiast występuje lipomastia stopnia III wraz z dużą ptozą (nadmiarem skóry), oprócz liposukcji chirurg wycina ten zapas, pozostawiając bliznę w kształcie odwróconej litery T.
Przeciwwskazaniem do zabiegu jest otyłość, nadużywanie alkoholu i stosowanie anabolików. Przed przejściem operacji należy z nich bezwzględnie zrezygnować.
Do innych przeciwwskazań należą:
- skazy naczyniowe,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- nieuregulowana cukrzyca,
- nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
- ropne infekcje skóry i śluzówek.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat szczegółów, podczas konsultacji lekarz i nasz personel medyczny udzieli Ci wszelkich informacji.
Ginekomastia Kraków – rekonwalescencja
Rany goją się 7-10 dni. Pełny powrót do normalnej aktywności życiowej następuje po 6-8 tygodniach. Do tego czasu należy nosić specjalny pas uciskowy na klatce piersiowej. Należy w tym czasie całkowicie powstrzymać się od aktywności fizycznej, pływania w basenie, sauny i opalania.
Wymagane badania | Grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, sód, potas, (ważne do 2 tygodni), EKG i kwalifikacja internisty do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, RTG klatki piersiowej (ważne rok), USG piersi, konsultacja specjalisty endokrynologa oraz urologa. |
Rekonwalescencja | Rany goją się 7-10 dni. Pełny powrót do normalnej aktywności życiowej następuje po 6-8 tygodniach. Do tego czasu należy nosić specjalny pas uciskowy na klatce piersiowej. Należy całkowicie powstrzymać się od aktywności fizycznej, pływania w basenie, sauny i opalania. |
Czas trwania zabiegu | 2h |
Cena | Pokaż cennik |
Czas trwania zabiegu |
2h |
Rekonwalescencja |
Rany goją się 7-10 dni. Pełny powrót do normalnej aktywności życiowej następuje po 6-8 tygodniach. Do tego czasu należy nosić specjalny pas uciskowy na klatce piersiowej. Należy całkowicie powstrzymać się od aktywności fizycznej, pływania w basenie, sauny i opalania. |
Wymagane badania |
Grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, sód, potas, (ważne do 2 tygodni), EKG i kwalifikacja internisty do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, RTG klatki piersiowej (ważne rok), USG piersi, konsultacja specjalisty endokrynologa oraz urologa. |
Cena |
Pokaż cennik |