Cienie pod oczami: na czym polega zabieg chirurgiczny na podkrążone oczy?

Podkrążone oczy, cienie oraz tzw. worki pod oczami u wielu osób mogą być stale utrzymującą się cechą wyglądu, niezależną od zmęczenia czy niewyspania. Jak pozbyć się nieestetycznego zasinienia, gdy domowe sposoby nie działają? Rozwiązaniem może być leczenie chirurgiczne. W artykule wyjaśniamy, na czym polega zabieg metodą przezspojówkową oraz przezskórną i jakich efektów można się spodziewać.

Sińce pod oczami – skąd się biorą?

Sińce pod oczami (tzw. worki pod oczami) to nieestetyczna przypadłość, która może mieć różne przyczyny. Niekiedy sińce powstają samoistnie, np. w wyniku przemęczenia, niewyspania, choroby czy braku słońca lub prawidłowego nawodnienia organizmu. Wówczas jednak opuchlizna pod oczami znika niedługo po ustąpieniu swojej przyczyny.

Inaczej jest w sytuacji, gdy sińce pod oczami towarzyszą Ci stale, bez względu na stan zdrowia czy samopoczucie. Niektóre osoby mają po prostu tendencję do występowania worków pod oczami, która wynikać może z nagromadzenia się nadmiaru skóry w okolicy pod oczami.

Warto wiedzieć, że skóra wokół oczu jest cieńsza i delikatniejsza niż na innych partiach twarzy, a ponadto nie zawiera tkanki tłuszczowej. Dlatego z wiekiem, gdy skóra stopniowo traci jędrność i elastyczność, mogą uwidaczniać się nieestetyczne “worki” powstałe z obwisłej, nadmiarowej skóry. W innych przypadkach opuchlizna pod oczami to efekt zaburzeń krążenia limfy w tym obszarze, a także problem wynikający z nadmiaru tkanki tłuszczowej pod oczami.

O ile z opuchlizną pod oczami w sytuacji zmęczenia można sobie dość łatwo poradzić domowymi sposobami (np. chłodnymi okładami itp.) – o tyle opuchlizna wynikająca z trwałego zwiotczenia skóry nie daje się usunąć samodzielnie. Worki pod oczami, choć nie są groźne dla zdrowia, stanowią dość znaczny defekt estetyczny – sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną, co wizualnie znacznie postarza. Nic więc dziwnego, że osoby dotknięte tym problemem szukają skutecznej sposoby na pozbycie się opuchlizny pod oczami i odzyskanie młodszego, zdrowego wyglądu.

W tej sytuacji z pomocą przychodzi blefaroplastyka – czyli chirurgiczny zabieg usunięcia nadmiaru zwiotczałej skóry z okolicy oczu.

Jak usunąć worki pod oczami raz na zawsze?

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć worki pod oczami – z pewnością powinieneś rozważyć korekcję chirurgiczną, która polega na wycięciu nadmiaru skóry. W zależności od Twojego indywidualnego przypadku (np. ilości nadmiarowej skóry) lekarz dobierze odpowiednią metodę wykonywania zabiegu:

  • Metoda przezspojówkowa

W tej metodzie cięcie prowadzone jest od strony spojówki, a nie bezpośrednio na skórze. Jej zaletą jest mniej widoczny ślad po zabiegu – metoda ta nie pozostawia blizn. Nie jest jednak odpowiednia dla każdego – jeśli skóry jest zbyt dużo, należy przeprowadzić tradycyjne cięcie metodą przezskórną.

  • Metoda przezskórna

Polega na wycięciu nadmiaru skóry skóry poprzez wykonanie nacięcia wzdłuż powieki, pod linią rzęs. Wówczas blizna po zabiegu przechodzi w “naturalną” zmarszczkę – jedną z linii tak zwanej „kurzej łapki”. Dzięki temu ślad po operacji wygląda w pełni naturalnie i nie odznacza się na skórze.

Alternatywą dla blefaroplastyki może być ostrzykiwanie okolicy wokół oczu kwasem hialuronowym, które również daje efekty odmładzające i wygładzające. Kwas hialuronowy sprawdzi się zwłaszcza w przypadkach mniej intensywnych zwiotczeń i opuchlizny pod oczami.

Masz pytania? Chętnie na wszystkie odpowiemy! Skontaktuj się z nami!

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!