Redukcja piersi (zmniejszanie piersi)

 

 


Gdy jedne pacjentki marzą o powiększeniu biustu, inne marzą, by poddać się operacji redukcyjnej. W literaturze występuje kilka definicji przerostu sutka, jedna z nich mówi, że waga piersi stanowiąca powyżej 3% wagi ciała to gigantomastia. Hipertrofia piersi poza tym, że może uniemożliwiać np. uprawianie sportu, może też powodować szereg zaburzeń zdrowotnych, jak np. wady postawy, zwyrodnienie kręgosłupa, infekcje grzybicze w fałdach podsutkowych czy nawet rany pod „wpijającymi” się ramiączkami biustonosza. Dla pacjentek, które borykają się z problemami zdrowotnymi z powodu dużych piersi, efekt zabiegu jest spektakularny, mówią, że czują się jak nowo narodzone i dodatkowo kilka kilogramów lżejsze.
Na taką operację  decydują się również pacjentki po zabiegu rekonstrukcyjnym piersi (wskutek przebytego leczenia onkologicznego z powodu raka gruczołu sutkowego), chcąc przywrócić symetrię biustu. W tym przypadku chirurgicznej redukcji poddawana jest zdrowa pierś, aby zbliżyć jej kształt i rozmiar do tej zrekonstruowanej. Pozwala to pacjentce przywrócić poczucie kobiecości i zatrzeć traumatyczne doświadczenie przebytej choroby.

 

Na czym polega zabieg?

 

Operacja polega na redukcji nadmiaru gruczołu, tkanki tłuszczowej oraz skóry i podniesieniu oraz uformowaniu piersi. Blizna umiejscowiona jest wokół brodawki i biegnie w dół do fałdu podsutkowego, czasem również w fałdzie podsutkowym, przybierając kształt odwróconej litery „T”.

 

 

 

Czas trwania zabiegu3h
RekonwalescencjaPiersi są obrzęknięte przez ok. 2 tyg. Szwy usuwane są po ok. 2 tyg. Czucie w obszarze brodawki może być obniżone lub zniesione w przypadku cięcia typu odwróconego „T”. Po zabiegu zaleca się noszenie specjalnego biustonosza 24h/dobę przez ok. 4 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez 4 tyg. Powrót do normalnej aktywności życiowej po 4 tygodniach.
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, USG piersi lub mammografia u pacjentek 40+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej
ZnieczulenieOgólne
Cena10000-12000zł*

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik. 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego