Operacje plastyczne piersi, biustu – Uniestetica Kraków 

Dla wielu kobiet piersi są atrybutem ich kobiecości. Dlatego kładą duży nacisk na ich kondycję, kształt i rozmiar oraz dbają, by jak najdłużej pozostały jędrne i zadbane. Wygląd biustu zmienia się wraz z wiekiem i okolicznościami (np. po zakończeniu ciąży i okresu laktacji). Często staje się on wtedy źródłem kompleksów. W takich sytuacjach bardzo przydaje się plastyka piersi w renomowanej klinice. Klinika chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej Uniestetica oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych z tego zakresu a także pomoc wykwalifikowanego personelu medycznego. Bezpieczeństwo pacjentek jest priorytetem.  

Wśród najczęściej wykonywanych operacji plastycznych jest operacja biustu. Jakie możliwości daje operacja plastyczna piersi, kiedy można się na nią zdecydować, kto nie powinien się jej poddawać i jakie daje rezultaty?  

Operacje plastyczne piersi – sposób na wymarzony biust 

Operacja piersi nie kończy tylko na ich powiększeniu za pomocą implantów lub własnego tłuszczu (choć to najbardziej rozpowszechniona procedura). Oto inne zabiegi przeprowadzane w klinice Uniestetica 

 • lifting piersi, 
 • redukcja ich wielkości,  
 • rekonstrukcja piersi po przejściu choroby nowotworowej, 
 • wycięcie guza, 
 • profilaktyczna mastektomia, 
 • oraz, w przypadku mężczyzn, ginekomastia, czyli operacja usunięcia nadmiernie rozrośniętego gruczołu sutkowego.  

Operacja biustu zmniejszająca jego rozmiar polecana jest w przypadku nieproporcjonalnie dużych piersi i problemów zdrowotnych z nimi związanych. Duży biust może odbierać psychiczny komfort, powodować ból kręgosłupa i uniemożliwiać uprawianie sportu a także sprawiać kłopot przy doborze garderoby.  

Kiedy jeszcze warto poddać się operacji plastycznej piersi? Jakie są wskazania do przejścia tej procedury?  

Operacja piersi – kiedy jest wskazana? 

Plastyka piersi jest przeznaczona dla dorosłych kobiet (i mężczyzn), którzy czują psychiczny dyskomfort w związku z wyglądem swoich piersi lub którym towarzyszą dolegliwości bólowe. Decyzja o operacji biustu powinna być podejmowana świadomie i bez nacisków z zewnątrz. Przed jej wykonaniem lekarz podczas konsultacji będzie próbował uzyskać informacje na temat motywacji pacjenta i uświadomi też na temat nie tylko skutków, ale i procesu rekonwalescencji. 

Operacja plastyczna piersi w klinice Uniestetica przeprowadzana jest zawsze w bezpiecznych warunkach, jednak zawsze, podejmując decyzję o zabiegu, trzeba wiedzieć o możliwych skutkach ubocznych – jest to poważna interwencja chirurgiczna. 

Operacja biustu – efekty 

Operacja piersi przynosi zwykle wspaniałe rezultaty. Wśród nich wymienić można: 

 • uniesienie (lifting) piersi, 
 • wyrównanie asymetrii, 
 • wymodelowanie piersi (zaokrąglenie ich i optyczne zbliżenie do siebie), 
 • powiększenie rozmiaru, 
 • rekonstrukcję po amputacji (wraz z odtworzeniem brodawki sutkowej). 

Wszystkie te efekty są widocznie zauważalne i wpływają na samopoczucie psychiczne pacjentek. Operacja plastyczna piersi pozwala im odzyskać pewność siebie.  

Operacja plastyczna piersi – przeciwwskazania 

Przeprowadzenie zabiegu wykluczają przeważnie wszelkie choroby przewlekłe. Operacja biustu nie zostanie przeprowadzona również u kobiet, które mają torbiele piersi lub inne zmiany wymagające priorytetowej interwencji lekarza. 

Przygotowując siebie i pacjentkę do zabiegu, specjalista zleci odpowiednie badania. Wśród nich są zwykle: 

 • morfologia krwi, 
 • RTG klatki piersiowej, 
 • USG i mammografia piersi, 
 • EKG (po 40. roku życia),  
 • ocena krzepliwości krwi. 

Lekarz zaleci też szczepienie przeciwko żółtaczce typu B. 

Operacja biustu – cena zabiegu 

Chcesz przejść operację biustu? Ceny tej procedury w klinice Uniestetica kształtują się na poziomie 16-20 tysięcy złotych*. W przypadku wycięcia guza przygotuj się na kwotę 1500-2000 złotych. Z pomocą w spłacie sumy przyjdą Ci Mediraty – program działający w naszej klinice. Dzięki niemu rozłożysz płatność na wygodne, miesięczne raty.  

Plastyka piersi – rekonwalescencja po interwencji chirurgicznej  

Okres rekonwalescencji po operacji plastycznej piersi jest indywidualny w zależności od cech pacjentki. Przez pierwszy tydzień po powrocie do domu można wykonywać wyłącznie proste czynności. Obowiązuje zakaz podnoszenia ciężkich przedmiotów. W czasie do 6 tygodni po operacji należy unikać gwałtownych ruchów ramion i dużego wysiłku. Nie należy forsować się na siłę – jeśli dana aktywność sprawia pacjentce ból, nie  wolno jej wykonywać.  

Dodatkowo, przez 4-6 tygodni po plastyce piersi pacjentka musi nosić w dzień i w nocy specjalistyczny biustonosz, który otrzyma w klinice. 

*Wszystkie podane ceny zawierają podatek VAT. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!