Wiosenna regeneracja! 3 zabiegi odmładzające, które warto wykonać wiosną

Początek nowego sezonu, a Twoja cera po zimie jest poszarzała, zmęczona i brakuje jej zdrowego kolorytu? Jakie zabiegi dermatologiczne, odmładzające i naprawcze warto wykonać po zimie? Jakich efektów można się spodziewać? Wskazujemy zalety najpopularniejszych, które ekspresowo pobudzą skórę regeneracji!

Zmęczona, poszarzała czy odwodniona skóra po zimie to problem, z którym zmaga się bardzo wiele kobiet. Jeśli zależy Ci na błyskawicznej regeneracji cery, przywróceniu jej świeżości i zdrowego kolorytu, koniecznie zdecyduj się zabiegi dermatologiczne, które działają intensywnie regenerująco i odżywczo, a także stymulują skórę do regeneracji, co pozwala cieszyć się długofalowym efektem odmłodzenia.

Zabiegi odmładzające szczególnie polecane do wykonania wiosną to m.in.:

1. Laserowy resurfacing laserem Erb-YAG

Ten nowatorski laserowy zabieg dermatologiczny bywa nazywany także peelingiem laserowym. Uchodzi za jeden z najskuteczniejszych laserowych zabiegów odmładzających – dlatego polecany jest osobom wymagającym; z wyraźnymi niedoskonałościami skóry lub takim, które oczekują spektakularnego efektu.

Wskazania do zabiegu to m.in.: utrata jędrności skóry, zmarszczki, przebarwienia, a także drobne blizny (np. potrądzikowe). Efektem działania lasera jest przebudowa struktur kolagenowych w skórze, co daje efekt intensywnej regeneracji i wygładzenia powierzchni skóry oraz nadaje jej zdrowego kolorytu.

2. Mezoterapia igłowa

To jeden z najpopularniejszych zabiegów dermatologicznych, polegający na wykonywaniu w skórze dużej ilości mikronakłuć, co samo w sobie stymuluje regenerację. Dodatkowo efekty mezoterapii wzmacnia się, podając w miejsca nakłuć preparaty odżywcze bezpośrednio w głąb skóry. Mezoterapia igłowa może być wykonywana u pań w każdym wieku.

3. Osocze bogatopłytkowe

Ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym to zabieg odmładzający na twarz, znany także pod nazwą “wampirzy lifting”. Polega on na ostrzykiwaniu skóry specjalnie przygotowanym i spreparowanym osoczem – preparatem uzyskanym z krwi osoby, która ma być poddana zabiegowi.

Zaletą jest bardzo duże bezpieczeństwo zabiegu – własne osocze nie powoduje powiem reakcji alergicznych czy innych skutków ubocznych, z którymi należy się liczyć, stosując preparaty pochodzenia zewnętrznego. Osocze bogatopłytkowe wykazuje działanie intensywnie odżywcze. Pobudza także skórę do regeneracji.

Warto wiedzieć!
Zabiegi z osoczem warto łączyć z innymi zabiegami dermatologicznymi, np. z laserowym liftingiem twarzy. Jaki efekt daje ich połączenie i dlaczego jest to zalecane? Czytaj więcej na naszym blogu!

Zabiegi odmładzające: dla kogo są przeznaczone?

Określenie “odmładzające” nie jest sugestią, że powyższe zabiegi przeznaczone są wyłącznie dla pań z wyraźnymi oznakami starzenia się skóry. Objawy takie jak zmęczona, poszarzała czy odwodniona cera mogą dotyczyć pań w każdym wieku. Wówczas nawet u 30-latek cera może sprawiać wrażenie zmęczenia – a więc także i dodawać lat. Zabiegi regeneracyjne dla skóry są więc polecane dla pań w każdym wieku, zależnie od indywidualnej potrzeby.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Chętnie na wszystkie odpowiemy!

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!