depilacja laserowa uniestetica

Depilacja laserowa to skuteczny sposób na to, żeby pożegnać się z regularnym goleniem nóg (i innych części ciała) w domu. Czy ta metoda to gwarancja gładkiej skóry na zawsze? Czy każdy może z niej skorzystać? Wyjaśniamy w artykule.

Depilacja laserowa: skuteczny sposób na gładką skórę?

Depilacja laserowa staje się obecnie jedną z najpopularniejszych metod trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Popularności tej trudno się dziwić, zważywszy na fakt, że laserowe usuwanie owłosienia daje efekty nieporównywalnie trwalsze niż jakakolwiek mechaniczna metoda depilacji (maszynki, woski, plastry itp.). Faktem jest, że aby depilacja laserowa była skuteczna, należy wykonać serię kilku zabiegów (włosy znajdują się w danym momencie w różnej fazie wzrostu, a więc również zróżnicowana jest ich reakcja na promieniowanie laserowe). Jednak po wykonaniu serii (zazwyczaj 4-6 zabiegów) efekt gładkiej skóry może utrzymywać się nawet przez kilka lat.

Jeśli więc bierzemy pod uwagę trwałość efektu, depilacja laserowa nie jest metodą kosztowną. W czasie kilku lat, podczas których “masz spokój”, z pewnością wydałbyś znacznie więcej na maszynki do golenia, żele i pianki lub na zabiegi depilacji u kosmetyczki (pastą cukrową, woskiem itp.), których trwałość efektu nie przekracza z reguły kilku tygodni.

Dlaczego depilacja laserowa daje trwałe efekty?

Jak to działa, że światło lasera pomaga trwale usunąć owłosienie ze skóry? W Uniestetica wykorzystujemy w tym celu najnowocześniejszą głowicę lasera SHR 650-950 nm, która charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością przy każdym rodzaju i kolorze owłosienia (także przy włosach siwych czy blond, co do których panuje opinia, że są mało podatne na działanie lasera).

Włosy usuwane są przez laser metodą destrukcji fototermicznej (poprzez oddziaływanie światła i ciepła). Specjalnie skoncentrowane porcje energii emitowanej przez laser przesyłane są precyzyjnie do mieszka włosowego i absorbowane przez melaninę (naturalny barwnik zawarty w skórze), co powoduje trwałe uszkodzenia mieszków włosowych. Efektem zabiegu jest także zablokowanie zdolności tworzenia nowych mieszków włosowych w skórze, co skutkuje tym, że owłosienie nie pojawia się w przyszłości.

Co ważne, głowica laserowa wyposażona jest w specjalny moduł chłodzący, dlatego zabieg nie tylko jest całkowicie bezbolesny, ale wręcz przyjemny.

Dla kogo depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to rozwiązanie dla każdego. Co więcej, może ona dotyczyć właściwie każdego obszaru ciała (np. depilacja laserowa bikini, nóg, pach, twarzy itp.).

Jak przy każdym zabiegu z użyciem lasera, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Wśród nich znajduje się ciąża:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • opalenizna skóry (także ta po solarium lub samoopalaczach),
  • przyjmowanie leków światłouczulających (mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło laserowe),
  • infekcje i stany zapalne w miejscach przeprowadzania zabiegu,
  • choroby nowotworowe.

Laserowe usuwanie owłosienia jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób z delikatną i wrażliwą skórą, które cierpią z powodu podrażnień lub zapalenia mieszków włosowych po goleniu.

Warto wiedzieć!

Po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej należy unikać gorących kąpieli, opalania, korzystania z sauny czy basenu, a także stosowania kosmetyków złuszczających (np. peelingów).

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Chętnie na wszystkie odpowiemy!

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!