Trądzik

Różowaty / Rumień / Naczynka

Laserowe zamykanie naczynek, usuwanie trądziku różowatego i rumienia – Uniestetica

Denerwują Cię wiecznie zaczerwienione policzki lub poszerzone naczynka na twarzy? A może borykasz się z trądzikiem różowatym? Mamy dla Ciebie rozwiązanie – laserowe zamykanie naczynek. Czym ono jest i na czym polega?

Laserowe zamykanie naczynek, usuwanie rumienia i trądziku różowatego – co to jest?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg wykonywany za pomocą głowicy Alma Harmony Dye–VL 500–600nm. Jest to pierwsze wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła. Zostało ono okrzyknięte przez dermatologów na całym świecie jako najbardziej zaawansowana technologia w swojej dziedzinie. Laserowe usuwanie rumienia głowicą Dye–VL polega na zniszczeniu erytrocytów (czerwonych krwinek) w wyniku reakcji termicznej, przez co dochodzi do zamknięcia naczyń. Głowica wyposażona jest w moduł chłodzący, dzięki czemu do zabiegu nie jest wymagane znieczulenie.

Laserowe zamykanie naczynek: Kraków oraz usuwanie trądziku różowatego i rumienia – dla kogo?

Zabieg pomoże przede wszystkim tym, którzy mają cienką i płytko unaczynioną skórę na twarzy. To na niej często uwidaczniają się  poszerzone naczynka. Dodatkowo ich obecność powoduje częste pojawianie się rumienia. Początkowo rumień daje się zauważyć w sytuacjach stresowych lub przy zmianach temperatur, natomiast z czasem utrwala się i jest obecny przez cały czas. Dlatego jego pojawieniu się warto przeciwdziałać jak najszybciej. Laserowe usuwanie rumienia na delikatnej skórze dekoltu również jest możliwe. Gdzie najlepiej wykonać laserowe zamykanie naczynek? Kraków i klinika medycyny estetycznej Uniestetica z pewnością będzie dla Ciebie doskonałym wyborem!

Innym wskazaniem do laserowego usuwania trądziku jest trądzik różowaty – dolegliwość ta łączy się z obecnością rumienia i poszerzonych naczyń na twarzy. Światło lasera szybko rozwiąże ten problem. Do wykonania zabiegu laserowego zamykania naczynek Kraków kwalifikują się także pacjenci ze zmianami skórnymi typu Port-Wine Stein oraz z naczyniakami płaskimi.

Laserowe usuwanie trądziku Kraków – efekty, na jakie możesz liczyć

Zmiany widoczne są już po pojedynczym zabiegu, jednak aby osiągnąć optymalny rezultat, należy poddać się serii 3-4 zabiegów. Skóra po takiej serii staje się wyraźnie jaśniejsza, a naczynia i rumień znikają. Aby wzmocnić i podtrzymać efekt, po zabiegu laserowego usuwania naczyń, rumienia i trądziku różowatego należy stosować kremy z filtrem SPF 50+ i kosmetyki dla cer naczynkowych.

Laserowe zamykanie naczynek, usuwanie rumienia i trądziku – przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań do laserowego usuwania trądziku i rumienia jest dość długa, jednak bez obaw. Wykwalifikowana obsługa Uniestetici przed podjęciem decyzji o zabiegu przeprowadza z nim obszerny wywiad, w którym przedstawia przy okazji również obostrzenia i ograniczenia. Laserowe usuwanie trądziku i naczynek nie powinno być wykonywane przez pacjentki, które są w ciąży lub karmią piersią, choć oczywiście nie tylko. Laserowe usuwanie rumienia i trądziku różowatego nie jest rekomendowane osobom, które cierpią na:

  • aktywną chorobę zapalną skóry (trądzik, opryszczkę),
  • chorobę nowotworową,
  • choroby tkanki łącznej,
  • padaczkę,
  • niewyrównaną cukrzycę
  • oraz skłonność do keloidów (nieprawidłowego gojenia się ran i blizn).

Zabiegu nie powinny wykonywać też osoby, które zażywają leki i zioła światło-uczulające (np. antybiotyki, retinoidy, leki antydepresyjne, tetracykliny, nagietek, dziurawiec), stosowały w ciągu ostatnich 6 miesięcy izotretynoinę lub tretinoinę w ciągu ostatnich 2 tygodni. Laserowe usuwanie trądziku Kraków i podobne zabiegi światłem lasera nie są polecane również osobom, które zmagają się z chorobami skórnymi (łuszczycą i bielactwem) oraz posiadają świeżą opaleniznę lub korzystały z solarium w ciągu ostatniego miesiąca. Przeciwwskazaniem jest także skłonność do powstawania bliznowców (keloidów) oraz spożywanie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem.

Jak przygotować się do zabiegu i ile on trwa?

Przed rozpoczęciem laserowego usuwania trądziku lub zamykania naczynek należy dokładnie zmyć makijaż oraz oczyścić fragment skóry poddawany zabiegowi. Biżuteria i inne metalowe elementy powinny zostać zdjęte, ponieważ mogą one odbijać promieniowanie laserowe w innych kierunkach do zamierzonego. W trakcie zabiegu na oczy nakładane są specjalne okulary chroniące przed światłem lasera. Następnie skóra pokrywana jest przezroczystym żelem i wówczas lekarz przystępuje do wykonania zabiegu. Podczas pracy lasera pacjent może odczuwać ciepło, delikatne pieczenie, które redukowane jest dzięki systemowi chłodzenia głowicy.

Laserowe usuwanie trądziku lub rumienia trwa od kilku do kilkunastu minut. Czas zależy od naświetlanej powierzchni. W zależności od nasilenia zmian skórnych, zabieg przeprowadza się w seriach (zwykle 3-4 pojedyncze zabiegi w serii).  Jeśli problem jest mocno zaawansowany, może być konieczne wykonanie większej ilości zabiegów dla uzyskania jak najlepszych efektów. Jeśli zmiany odnawiają się, rekomendowane jest powtarzanie zabiegu 2-3 razy do roku, w okresie jesienno-zimowym.

Laserowe zamykanie naczynek, usuwanie rumienia i trądziku różowatego – rekonwalescencja po zabiegu

Ultranowoczesny zabieg laserowego usuwania rumienia pozwala od razu po zabiegu, jeszcze tego samego dnia, można wrócić do normalnej aktywności. Dzięki temu medycyna estetyczna jest wsparciem dla normalnego funkcjonowania, które nie przeszkadza w codziennych aktywnościach.

Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie i/lub obrzęk. Zwykle jeszcze tego samego dnia można wrócić do normalnej codziennej aktywności. Zaleca się wykonywanie zabiegu w okresie jesienno-zimowym, kiedy promieniowanie słoneczne jest najmniejsze w naszej szerokości geograficznej. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wykonanie zabiegu w okresie wiosenno-letnim, wówczas konieczna jest bezwzględna ochrona przed promieniowaniem słonecznym i stosowanie kremów z filtrem SPF 50+.

Aby skóra skutecznie się zregenerowała, po zabiegu należy stosować kremy pozabiegowe zalecone przez lekarza oraz unikać korzystania z sauny i ciepłych kąpiel przez ok. Tydzień. Ponadto należy przez dwa miesiące po zabiegu stosować krem przeciwsłoneczny z filtrem SPF 50 oraz nie korzystać w tym okresie z solarium.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

Wskazania✔️Poszerzone naczynka na twarzy
✔️Rumień na twarzy, dekolcie
✔️Trądzik różowaty
✔️Zmiany typu port wein Stein
✔️Naczyniaki płaskie
Przeciwskazania❌Ciąża, karmienie piersią
❌Aktywna choroba zapalna skóry (np. trądzik, opryszczka)
❌Aktywna choroba nowotworowa
❌Leki i zioła światło-uczulające
❌Świeża opalenizna lub korzystanie z solarium w ciągu ostatnich 30 dni
❌Łuszczyca, bielactwo (hipopigmentacja)
❌Choroby tkanki łącznej
❌Padaczka
❌Niewyrównana cukrzyca
❌Skłonność do keloidów
❌Izotretynoina w ciągu ostatnich 6 miesięcy, Tretinoina w ciągu ostatnich 2 tygodni
❌Leki światło-uczulające (dziurawiec)
Rekonwalescencja➡️ Powrót do normalnej aktywności życiowej tego samego dnia
➡️ Nie stosować sauny i ciepłych kąpieli przez ok. tydzień
➡️ Stosować krem z filtrem UV 50 przez ok. 2 miesiące
Wskazania
✔️Poszerzone naczynka na twarzy
✔️Rumień na twarzy, dekolcie
✔️Trądzik różowaty
✔️Zmiany typu port wein Stein
✔️Naczyniaki płaskie
Przeciwskazania
❌Ciąża, karmienie piersią
❌Aktywna choroba zapalna skóry (np. trądzik, opryszczka)
❌Aktywna choroba nowotworowa
❌Leki i zioła światło-uczulające
❌Świeża opalenizna lub korzystanie z solarium w ciągu ostatnich 30 dni
❌Łuszczyca, bielactwo (hipopigmentacja)
❌Choroby tkanki łącznej
❌Padaczka
❌Niewyrównana cukrzyca
❌Skłonność do keloidów
❌Izotretynoina w ciągu ostatnich 6 miesięcy, Tretinoina w ciągu ostatnich 2 tygodni
❌Leki światło-uczulające (dziurawiec)
Rekonwalescencja
➡️ Powrót do normalnej aktywności życiowej tego samego dnia
➡️ Nie stosować sauny i ciepłych kąpieli przez ok. tydzień
➡️ Stosować krem z filtrem UV 50 przez ok. 2 miesiące
Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!