Depilacja laserowa

Depilacja laserowa bikini, pach i twarzy – Uniestetica Kraków

Depilacja laserowa stała się w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej na całym świecie. Gładkie nogi i pachy to już dzisiaj żaden luksus – zabieg jest na wyciągnięcie ręki. Koniec z podrażnieniami skóry po goleniu maszynką, wrastającymi włoskami i zapaleniem mieszków! Jeśli w swojej wyszukiwarce wpiszesz hasło Depilacja laserowa Kraków, z pewnością jednym z wyników będzie klinika medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej Uniestetica. Rozważasz zabieg laserowego usuwania włosów? Poznaj ofertę naszego ośrodka.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to proces osłabiania cebulek włosowych i niszczenia mieszka włosowego za pomocą światła lasera. Uniestetica dysponuje najnowocześniejszą głowicą SHR (Super Hair Removal) 650–950 nm. Urządzenie gwarantuje szybką i efektowną depilację laserową bikini oraz innych fragmentów ciała dla wszystkich fototypów i przy każdej barwie owłosienia. Głowica SHR działa na zasadzie destrukcji fototermicznej.

Wraz z falą świetlną o długości 650 nm do mieszka włosowego zostaje dostarczona energia o odpowiedniej gęstości. Melanina pełni tu rolę naturalnego barwnika, absorbującego porcję energii, wskutek czego dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego. Ideą nowej zastosowanej technologii IN–Motion™ jest kilkukrotne zużycie mniejszej energii w tym samym miejscu, przy jednoczesnej likwidacji mieszków włosowych oraz blokadzie zdolności skóry do ich wytwarzania w przyszłości. Dodatkowo dzięki technologii kontaktowego chłodzenia naskórka depilacja jest bezbolesna (przyjemna).

Dla kogo jest laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia?

Depilacja laserowa twarzy i ciała jest przeznaczona dla każdego, kto chce pozbyć się problemu niechcianych włosów na dłużej. Włoski na twarzy u kobiet nie są zbyt pożądanym detalem urody. Depilacja laserowa bikini z kolei doda pewności siebie na basenie i pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jest przy tym w ostatecznym rozrachunku zdecydowanie bardziej przyjazna dla portfela niż depilacja woskiem czy tym bardziej, powtarzalne golenie maszynką. Depilacja laserowa pach również zapewni Ci komfort i sprawi, że będziesz mogła cieszyć się gładkością przez długi czas.

Depilacja laserowa bikini i innych stref – jakich efektów można się spodziewać?

Depilacja laserowa ma jedną niezaprzeczalną zaletę – skóra pozostaje gładka na bardzo długo, a przy skorzystaniu z całej serii, włoski rosną coraz słabsze i jest ich coraz mniej. Coraz rzadziej trzeba umawiać się na zabieg lub sięgać po maszynkę. Jeśli co jakiś czas wracasz na depilację laserową twarzy czy bikini, zyskujesz gładkie ciało w tych partiach praktycznie na zawsze. Masz już z głowy krępujący problem z włoskami na twarzy.

Depilacja laserowa twarzy i ciała – przeciwwskazania

Laserowe usuwanie włosów odradzamy kobietom w ciąży i osobom z chorobą nowotworową. Wyjątkiem jest tutaj okres remisji, który trwa przynajmniej 5 lat, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Z depilacją laserową pach i innych fragmentów ciała należy wstrzymać się też przez pół roku po zakończeniu kuracji lekami światłouczulającymi i hormonalnymi. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są też choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca i świeże zmiany skórne.

Depilacja laserowa jest też niewskazana przy padaczce i przy zwiększonej ilości melaminy w skórze (tuż po intensywnym opalaniu). Z zabiegu możesz korzystać bez obaw, jeśli Twoim problemem są wrastające włoski i obrzęk czy podrażnienie po zwykłym goleniu. Depilacja laserowa pach, nóg czy bikini to nieinwazyjna metoda, która pozwala pozbyć się tych dolegliwości.
Na siedem dni przed zabiegiem należy zrezygnować z leków i suplementów zawierających nagietek lub dziurawiec (są one fototoksyczne).

Depilacja laserowa: Kraków – czas trwania i przygotowanie do zabiegu

Pojedynczy zabieg depilacji laserowej trwa od kilku minut (pachy, wąsik) do 45 minut (całe nogi). Nie trzeba się do niego szczególnie przygotowywać. Wystarczy, że na dzień przed nim ogolisz miejsca depilacji maszynką. W dniu zabiegu laserowego usuwania włosów skóra powinna być sucha i niczym nie posmarowana.

Depilacja laserowa pach i innych części ciała – czy rekonwalescencja jest potrzebna?

Przez 3 tygodnie od wizyty od depilacji laserowej nie wolno wystawiać wydepilowanej skóry na słońce. W gabinecie depilacji laserowej Kraków Uniestetica specjaliści zalecają w tym okresie stosowanie kremów przeciwsłonecznych z filtrem SPF50 i wyższym. Niestosowanie się do zaleceń może skutkować poparzeniami skóry lub powstaniem długotrwałych przebarwień.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!