Rekonstrukcje Pourazowe

Zabiegi na blizny – rekonstrukcje pourazowe – Uniestetica Kraków

Różnego rodzaju urazy czy to w wypadkach komunikacyjnych, czy to w oparzeniach mogą pozostawiać szpecące blizny. Tu z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, dzięki, której można skorygować nieprawidłowe blizny. Zabiegi na blizny polegają na tym, aby brzydką bliznę zamienić w taką, która będzie jak najbardziej dyskretna.

Rekonstrukcje pourazowe – co to takiego?

Rekonstrukcyjne zabiegi na blizny to procedury medyczne  –  operacje tuszowania blizn, które powstały wskutek np. przedłużonego gojenia i szpecą wygląd. W grę wchodzą również blizny, które upośledzają funkcje ruchowe, np. w wyniku obkurczania się.

Zabiegi na blizny – dla kogo?

Rekonstrukcje pourazowe są przeznaczone dla wszystkich, którzy posiadają blizny pooparzeniowe, po innych operacjach, problemach zdrowotnych i po wypadkach.

Efekty zabiegów rekonstrukcji pourazowych

Rolą chirurga plastycznego jest sprawić, by ślady po poprzednich interwencjach medycznych lub chorobach były jak najbardziej dyskretne. Efektem jest spłaszczona, bardziej estetyczna i cieńsza od poprzedniej blizna. Należy jednak pamiętać, że chirurg plastyczny nie sprawi że blizny pooparzeniowe i innego pochodzenia znikną. Lekarz powinien uświadomić pacjenta, że każda korekcja chirurgiczna blizny prowadzi do powstania nowej blizny. Gojenie się ich można przyspieszyć w ramach rekonwalescencji z pomocą specjalnych preparatów.

Przeciwwskazania – kto nie powinien przechodzić zabiegu rekonstrukcji?

Zabiegi na blizny w ramach chirurgii plastycznej są niewskazane w przypadku osób z niezaleczonymi chorobami skórnymi, w tym zakaźnymi, ropniami, itp. problemami dermatologicznymi. Rekonstrukcje pourazowe nie są też polecane osobom z keloidami (nieprawidłowo zagojonymi starymi ranami – z nadmiarem i zgrubieniami skóry). Inne przeciwwskazania to:

  • nieleczona cukrzyca,
  • choroby układu krążenia,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ciąża.

Chcesz wiedzieć więcej? O szczegóły zapytaj nasz personel medyczny.

Blizny pooparzeniowe i inne – rekonwalescencja po zabiegu

Pierwsze efekty po usuwaniu blizn pooparzeniowych lub innych zobaczysz już po miesiącu od zabiegu. Na ranie po zabiegu może utrzymywać się obrzęk i umiarkowany ból, który znika w przeciągu kilku tygodni. Końcowy rezultat ujrzysz po roku od operacji (tyle trwa cały proces regeneracji skóry).

Ważne, by w ciągu miesiąca po zabiegu nie przemęczać się i wykluczyć intensywne ćwiczenia fizyczne. Chcąc uniknąć ryzyka przebarwień, zrezygnuj też na trzy miesiące z solarium i opalania się.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!