8 zabiegów na 8 marca!

8 marca, Dzień Kobiet. Czy istnieje lepsza okazja do sprawienia sobie prezentu, do zrobienia czegoś dla siebie, dla swojego ciała, dla swojej skóry? W powietrzu czuć też już wiosnę, a to kolejny powód, żeby zadbać o swój wygląd. Na 8 marca chcemy przedstawić Wam, drogie Panie, 8 rewelacyjnych zabiegów, które pokochacie tak samo jak my.

1. Zacznijmy od jednego z równie popularnych co skutecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, Jaki to zabieg? Oczywiście mezoterapia igłowa. Polega ona na wykonywaniu w skórze dużej ilości mikronakłuć, co samo w sobie stymuluje regenerację. Dodatkowo efekty mezoterapii wzmacnia się, podając w miejsca nakłuć preparaty odżywcze bezpośrednio w głąb skóry. Mezoterapia igłowa może być wykonywana u pań w każdym wieku.

2. Drugi z proponowanych przez nas zabiegów to laserowy resurfacing laserem Erb-YAG, czyli inaczej mówiąc, peeling laserowy. Uchodzi za jeden z najbardziej nowatorskich i najskuteczniejszych laserowych zabiegów odmładzających – dlatego polecany jest osobom wymagającym; z wyraźnymi niedoskonałościami skóry lub takim, które oczekują spektakularnego efektu. Wskazania do zabiegu to m.in.: utrata jędrności skóry, zmarszczki, przebarwienia, a także drobne blizny (np. potrądzikowe). Efektem działania lasera jest przebudowa struktur kolagenowych w skórze, co daje efekt intensywnej regeneracji i wygładzenia powierzchni skóry oraz nadaje jej zdrowego kolorytu.

3. Ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym to zabieg odmładzający na twarz, znany także pod nazwą “wampirzy lifting”. Polega on na ostrzykiwaniu skóry specjalnie przygotowanym i spreparowanym osoczem – preparatem uzyskanym z krwi osoby, która ma być poddana zabiegowi. Zaletą jest bardzo duże bezpieczeństwo zabiegu – własne osocze nie powoduje powiem reakcji alergicznych czy innych skutków ubocznych, z którymi należy się liczyć, stosując preparaty pochodzenia zewnętrznego. Osocze bogatopłytkowe wykazuje działanie intensywnie odżywcze. Pobudza także skórę do regeneracji.

4. Nici liftingujące – w tym wypadku mówimy nie o zabiegu, a pewnym narzędziu wykorzystywanym do różnych zabiegów, przede wszystkim odmładzających, choć nie tylko. Zacznijmy od tego czym są nici liftingujące. Stanowią one alternatywę dla interwencji chirurgicznych. Ze względu na dostępność kilku rodzajów nici, przy ich pomocy walczyć można z wieloma niedoskonałościami skóry, nie tylko w obrębie twarzy, ale również na innych obszarach ciała, gdzie dotyka nas problem wiotkiej skóry. W połączeniu z innymi zabiegami, nici liftingujące z tzw. haczykami mogą dawać doskonały efekt odmłodzenia skóry.

5. Botoks – kto o nim nie słyszał? Znany jest już przecież od lat 60. ubiegłego wieku. Dawniej jednak nie był stosowany dla poprawiania urody, a w celach zdrowotnych. Ostrzykiwanie toksyną botulinową było stosowane m.in. w okulistyce przy leczeniu zeza lub np. w neurologii w leczeniu migreny lub kręczu szyi. Dziś równie często poprawiamy nim swój wygląd. Ostrzykiwanie botoksem to mało inwazyjny zabieg, jeżeli oczywiście zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Jego wykonanie pozwala zniwelować oznaki starzenia się skóry, przywrócić jej dawny piękny wygląd dzięki czemu pacjent ma wrażenie jakby odmłodniał o co najmniej 10 lat.

6. Kolejnym bardzo popularnym zabiegiem jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Za jego pomocą możemy dokonać korekcji nosa, czy powiększyć usta. Kwas hialuronowy uznawany jest za najlepszy i najbardziej naturalny wypełniacz. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w Twoim organizmie! Największa jego ilość, bo aż 50 procent znajduje się w skórze. Pozostała część jest obecna m.in w gałkach ocznych, płynie łzowym czy stawach. Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody, które sprawia, że skóra jest odpowiednio nawilżona i elastyczna. Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w Twoim ciele maleje. To bezpośrednio przekłada się na starzenie skóry. Z kolei dobra wiadomość jest taka, że ten proces jest odwracalny! Młody wygląd skóry możesz uzyskać decydując się na wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym w Uniestetica.

7. Pigmentacja medyczna – Często zdarza się że choroby pozostawiają na naszym ciele ślady, których nie da się wyeliminować i mimo że choroba została wyleczona, blizny ciągle przypominają o historii choroby. Tu z pomocą przychodzą pigmentacja medyczna. To coś w rodzaju….tatuażu, tyle, że medycznego. Pigmentacja medyczna polega na wypełnianiu skóry dopasowanym barwnikiem, który pozwala m.in. zakamuflować niechciane blizny operacyjne i pourazowe lub odtworzyć brodawkę sutkową i jej otoczkę, np. po rekonstrukcji piersi metodą 3D.

8. Na koniec zostawiliśmy peeling. Ale nie o zwykłym peelingu tu mowa, lecz o jego chemicznej odmianie. Peeling chemiczny polega na złuszczeniu martwego naskórka za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych. Z uwagi na to, że peeling chemiczny kwasami ma działanie rozjaśniające, idealną porą do wykonania takiego zabiegu jest wczesna wiosna.

W Dzień Kobiet każda z nas może pozwolić sobie na odrobinę luksusu! Jakiegokolwiek z wymienionych wyżej zabiegów nie wybierzesz, możesz być pewna, że w Centrum Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej Uniestetica, będziesz w naprawdę dobrych rękach!

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!