Przystojny mężczyzna to zadbany mężczyzna!

Mężczyzna w klinice medycyny estetycznej. Kilka lat temu byłby to oksymoron. Jednak czasy zmieniają się bardzo szybko. I dobrze! Dziś obserwujemy ewidentną zmianę w podejściu mężczyzn do tematu: pielęgnacja ciała.

Każda rewolucja ma swój początek

Można chyba stwierdzić, że zmiana miała swój początek gdy nastała moda na bycie fit i zdrowe odżywianie. Następna w kolejce musiała być poprawa wyglądu. Mimo, że spora grupa mężczyzn wciąż podchodzi do tematu z obawą, to jednak większość widzi olbrzymie korzyści, jakie przynosi medycyna estetyczna, a także chirurgia plastyczna.

Statystyki nie kłamią

No dobrze, skoro zmiana się dokonała i mężczyźni już nie gardzą medycyną estetyczną, spójrzmy na to, jakich zabiegów dokonują najczęściej. Tu o zaskoczeniach nie może być mowy. Panowie najchętniej rejestrują się na wszelkie zabiegi likwidowania zmarszczek. Mowa tu o ostrzykiwaniu takimi substancjami jak toksyna botulinowa oraz kwas hialuronowy. Musimy w tym miejscu zaznaczyć, że twarze, mimika, budowa i głębokość bruzd i zmarszczek są bardzo różne u mężczyzn i u kobiet, dlatego najlepiej taki zabieg wykonać u doświadczonego specjalisty. W Centrum Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej Uniestetica pracują najlepsi specjaliści i lekarze, którzy stosują techniki podawania wypełniaczy hialuronowych oraz toksyny botulinowej likwidującej zmarszczki mające na celu zachowanie męskiego charakteru twarzy.

Dobrze, spójrzmy znów w statystyki. Wynika z nich, że kolejnym „męskim zabiegiem” jest likwidowanie nadmiernej potliwości. Wynika ona z coraz większego stresu, nadmiaru obowiązków, tempa współczesnego życia. Nadpotliwość najczęściej dotyczy pach, skutkując uczuciem dyskomfortu w związku z pojawianiem się nieestetycznych plam na ubraniach i nieprzyjemnym zapachem skóry, który jest wynikiem rozwijania się bakterii w pocie. Na szczęście tą przypadłość również skutecznie i trwale likwidują zastrzyki z toksyny botulinowej.

Zostały nam jeszcze dwa zabiegi, na które bardzo często decydują się panowie. Pierwszy z nich to trwałe usunięcie owłosienia laserem. A drugi to likwidacja nadmiaru tkanki tłuszczowej. W tym drugim wypadku do gry wchodzi liposukcja. Odsysanie tłuszczu to zabieg służący modelowaniu sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej z miejsc „niepożądanych”, jak na przykład tzw. boczki, okolice brzucha (liposukcja brzucha) czy też boczne powierzchnie ud (tzw. bryczesy). Miejsca, gdzie występuje nadmiar „niechcianej” tkanki tłuszczowej ostrzykuje się roztworem Kleina, który obkurcza łożysko naczyniowe, minimalizując ryzyko powikłań.

Świat pędzi naprzód!

Jak widać na powyższych przykładach, nie tylko świadomość idzie naprzód, zmieniają się nie tylko trendy i zachowania. Wraz z nimi do przodu posuwa się również medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna, która mężczyznom oferuje już takie same lub prawie takie same możliwości jak kobietom

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!