Lifting twarzy

Zmarszczki w okolicy pod oczami, „kurze łapki” czy nieestetyczne zasinienia i przebarwienia to problem, z którym zmaga się wiele osób – niekoniecznie starszych. Tego typu oznaki starzenia mogą być widoczne już po 30. Jakie są najpopularniejsze zabiegi odmładzające okolice oczu? Dla kogo są przeznaczone i jak się do nich przygotować?

Skóra w okolicach oczu jest o wiele cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałych partiach twarzy. Dlatego z wiekiem lub pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych wiotczeje, traci jędrność i młody wygląd. Istnieją jednak skuteczne sposoby na zmarszczki pod oczami: zabiegi medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Jak odjąć sobie lat poprzez odmłodzenie okolic oczu?

Mezoterapia igłowa: usuwanie zmarszczek pod oczami u osób młodych

Ze względu na swoją niewielką inwazyjność i możliwość wygładzenia zmarszczek pod oczami bez użycia skalpela, mezoterapia igłowa cieszy się największą popularnością zwłaszcza wśród osób młodych. Zabieg ten zalecany jest zresztą nie tylko osobom z pierwszymi oznakami starzenia, ale także i młodszym – których skóra narażona jest na utratę jędrności i blasku w wyniku oddziaływania szeregu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Należeć do nich może np.:

  • suche powietrze (przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach itp.),
  • smog i zanieczyszczenia,
  • dym papierosowy,
  • nadmierne opalanie lub korzystanie z solarium,
  • a nawet regularne niedosypianie.

Wszystkie te czynniki mogą powodować efekt tzw. worów pod oczami, który sprawia, że wizualne okolica wokół oczu prezentuje się starzej.

Jak wygląda usuwanie zmarszczek pod oczami metodą mezoterapii? Zabieg polega na wykonaniu dużej ilości nakłuć cienką igłą i podawaniu bardzo niewielkich porcji kwasu hialuronowego z witaminami wprost o skóry właściwej. Wariantem mezoterapii jest także tzw. lifting wampirzy, czyli ostrzykiwanie skóry osoczem pobranym z krwi pacjenta.

W mezoterapii efekt uzyskiwany jest nie tylko poprzez działanie samego wstrzykiwanego preparatu. Istotną rolę odgrywają już same nakłucia, które dla skóry stanowią bodziec do uaktywnienia procesów regeneracyjnych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.

Kwas hialuronowy na wygładzanie zmarszczek pod oczami

Popularnym zabiegiem, który warto rozważyć, zanim zdecydujemy się na chirurgiczne usuwanie zmarszczek pod oczami, może być także wypełnianie tzw. doliny łez kwasem hialuronowym. Ten popularny kosmetyczny “wypełniacz” podawany jest w postaci usieciowanej (gęstszej niż kwas nieusieciowany, wykorzystywany jako preparat nawilżający). Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga rekonwalescencji.

Chirurgiczna korekcja powiek (blefaroplastyka): kiedy i dla kogo?

Niekiedy zdarza się, że mało inwazyjne zabiegi na odmłodzenie okolic oczu mogą okazać się niewystarczające. Zwłaszcza w przypadku, gdy u pacjenta występuje nadmiar skóry lub przepukliny tłuszczowe powiek dolnych.Znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem może okazać się chirurgiczna plastyka powiek (tzw. blefaroplastyka). Zabieg polega na wycięciu nadmiaru zwiotczałej skóry (np. w przypadku opadających, pozbawionych jędrności powiek), fragmentów mięśnia okrężnego oka, a także – jeśli istnieje taka konieczność – na redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej odpowiadającej za powstawanie efektu “worów pod oczami”.

Plastyka powiek być wykonana tradycyjnymi metodami chirurgicznymi (poprzez nacięcie na skórze) lub metodą przez spojówkę – wówczas na skórze nie ma blizny, a zabieg wykonuje się przez małe nacięcia po wewnętrznej stronie powieki.

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!