Korekta nosa kwasem hialuronowym

Zanim zdecydujesz się na chirurgiczną korektę nosa, warto rozważyć alternatywę, jaką jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Ta nieinwazyjna metoda pozwala na poprawę kształtu nosa nawet w kilkanaście minut, bez bólu i konieczności rekonwalescencji. Dla kogo przeznaczony jest zabieg? Jakich efektów można się spodziewać?

Komu potrzebna jest niechirurgiczna korekta nosa?

Marzysz o tym, aby subtelnie poprawić kształt swojego nosa, ale obawiasz się operacji plastycznej? Nic w tym dziwnego: operacja kojarzy się często z bólem, obciążającym organizm znieczuleniem, koniecznością dłuższej rekonwalescencji czy rezygnacją z niektórych aktywności. Tymczasem drobne mankamenty budowy nosa poprawić można także w nieinwazyjny sposób, za pomocą kwasu hialuronowego.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Niechirurgiczna korekta nosa kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w odpowiednie miejsca kwasu w jego gęstej, usieciowionej postaci (to inny rodzaj kwasu niż ten stosowany w kosmetyce do nawilżenia cery). Polecana jest szczególnie dla osób, które chciałyby uniknąć operacji plastycznej, a zarazem dla tych, które marzą o tym, by pozbyć się drobnych mankamentów. Należą do nich:

  • nierówności grzbietu nosa,
  • drobne bruzdy i garbki,
  • brak symetrii nosa
  • odstający lub zbyt szpiczasty czubek nosa,
  • nadmierna wklęsłość nosa,
  • oraz drobne ubytki i krzywizny w jego kształcie.

Pamiętaj, że o tym, czy bezoperacyjna korekta nosa jest rozwiązaniem dla Ciebie, zdecydujesz w porozumieniu z lekarzem. Specjalista oceni kształt Twojego nosa i proporcje twarzy oraz określi, czy modelowanie nosa kwasem hialuronowym w Twoim przypadku odniesie pożądane rezultaty. Warto mieć świadomość, że w przypadku np. znacznej krzywizny modelowanie nosa kwasem może okazać się niewystarczające. Wówczas lekarz najprawdopodobniej zaleci Ci operację.

Warto wiedzieć!
Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Kwas wykazuje bardzo dużą zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu może przyłączyć nawet 250 cząsteczek wody!), dlatego często kojarzony jest z substancją nawilżającą.
Do zabiegów medycyny estetycznej wykorzystuje się najwyższej jakości, zaawansowane technologicznie i przebadane preparaty z kwasem, będące atestowanymi wyrobami medycznymi.

Korekta nosa kwasem hialuronowym: alternatywa dla operacji plastycznej?

Choć wyżej wymienione mankamenty budowy nosa mogą wydawać się niewielkie, ich posiadanie często wyraźnie zmienia rysy i proporcje twarzy. Nieestetyczny kształt nosa może ponadto być powodem kompleksów i dyskomfortu psychicznego jego posiadacza. Dlatego nawet subtelna zmiana, jaką daje niechirurgiczna korekta nosa kwasem hialuronowym, może dać naprawdę wyraźnie zauważalne efekty i sprawić, że znowu zaczniesz się sobie podobać.

Jeśli obawiasz się o efekty, pamiętaj o tym, że korekta nosa kwasem hialuronowym nie daje zmian tak wyraźnych i trwałych jak operacja plastyczna. Zmiany utrzymują się średnio od 6 do 20 miesięcy i zanikają stopniowo, w miarę wchłaniania się kwasu.

Jakie zalety ma niechirurgiczna korekta nosa?

Przede wszystkim jest to nieinwazyjność zabiegu. Sam zabieg trwa około 15-30 min i jest bezbolesny (przed zabiegiem stosuje się specjalne kremy znieczulające). Po zabiegu nos może być lekko opuchnięty, jednak efekty widoczne są od razu, “gołym okiem”. W przeciwieństwie do operacji plastycznej, korekta nosa kwasem hialuronowym nie wymaga rekonwalescencji. Zaraz po zabiegu możesz wrócić do normalnej aktywności.

W razie, jeśli korekta nosa kwasem nie spełni Twoich oczekiwań, zawsze istnieje możliwość cofnięcia efektów zabiegu. Kwas można bowiem rozpuścić za pomocą enzymu o nazwie hialuronidaza. W razie, jeśli mankament jest zbyt duży do korekcji kwasem, można skonsultować się z chirurgiem plastykiem, który zaproponuje korektę operacyjną. Doświadczony chirurg szczegółowo omówi z Tobą zmiany, jakim zostanie poddany Twój noc i wytłumaczy, jak będzie on wyglądał po zabiegu.

Ogólne

Comments are disabled.

Rejestracja
Covid-19 Sprawdź!