Rejestracja
Mediraty

Plastyka uszu

Korekta i operacje plastyczne odstających uszu – Uniestetica Kraków

Odstające uszy, często maskowane za pomocą fryzury – To kompleks z dzieciństwa wielu osób. Jeśli po latach wciąż odstające uszy są Twoim problemem i nie chcesz dłużej kamuflować swoich mankamentów, z pomocą przyjdzie Ci korekta odstających uszu. Operacja uszu, występująca również pod nazwą otoplastyka, służy poprawie kształtu, umiejscowienia, jak również rozmiaru uszu. Wystarczy 1-1,5 godziny w znieczuleniu, by rozwiązać ten problem. Medycyna i chirurgia estetyczna specjalizuje się nie tylko w poprawianiu natury, ale również w usuwaniu dawnych zahamowań i kompleksów związanych z ciałem.

Korekta uszu – na czym polega zabieg otoplastyki?

Korekta odstających uszu u dorosłych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym natomiast u dzieci w sedacji (w znieczuleniu ogólnym). Operacja uszu polega na wycięciu fragmentu skóry z bruzdy małżowinowo-czaszkowej. Następnie zakłada się odpowiednie szwy modelujące małżowinę oraz szwy zmniejszające kąt między małżowiną a czaszką, który stanowi o stopniu odstawania uszu.

Operacja uszu – wskazania

Odstające małżowiny uszne to jedna z częstszych wad wrodzonych. Operację plastyczną uszu najczęściej przechodzą dorosłe osoby, choć obecnie coraz częściej rodzice przyprowadzają swoje dzieci w wieku wczesnoszkolnym, kiedy uszy stają się problemem w relacjach z innymi rówieśnikami. Minimalny wiek dziecka do korekty uszu to 6-7 lat. Wtedy zazwyczaj chrząstka małżowiny usznej osiąga swój docelowy rozmiar.

Operacja plastyczna uszu –  efekty

Korekta uszu polega na zmniejszeniu kąta małżowinowo-czaszkowego, dlatego więc po korekcie odstających uszu są one zdecydowanie bliżej czaszki. Różnica zauważalna jest gołym okiem. Operacja plastyczna uszu dodatkowo dodaje pewności siebie, również już u osób dorosłych, które zmagają się ze swoim  kompleksem od dzieciństwa.

Korekta odstających uszu – przeciwwskazania

Korekta odstających uszu wymaga dokładnego przygotowania, w tym badań takich jak:

 • morfologia krwi,
 • APTT,
 • INR,
 • poziom sodu i potasu,
 • obecność przeciwciał anty-HCV,
 • obecność antygenu HBs-ag.

Operacja plastyczna uszu, jak każdy zabieg chirurgiczny, ma też listę konkretnych przeciwwskazań. Korekty uszu nie należy wykonywać w przypadku:

 • ciąży i laktacji,
 • miesiączki,
 • chorób nowotworowych i autoimmunologicznych,
 • bakteryjnych i wirusowych infekcji skóry,
 • epilepsji,
 • skaz naczyniowych,
 • zaburzeń krzepliwości,
 • opryszczki,

O szczegóły przeciwwskazań i pełną ich listę zapytaj przed zabiegiem swojego lekarza. Specjalista powinien też przeprowadzić przed Twoją operacją plastyczną uszu dokładny wywiad, który obejmuje wszystkie te wykluczenia. W razie, gdyby przeciwwskazań było więcej i były one poważne, renomowana klinika nie zdecyduje się na podjęcie ryzyka operacji.

Plastyka uszu – cena operacji

Kwota, jaką trzeba przeznaczyć na operację uszu wynosi między 3000 a 4000 złotych. Przy znieczuleniu dożylnym (ogólnym) podanym przez anestezjologa do sumy trzeba doliczyć 1000 złotych. Korekta uszu nie wymaga oszczędzania. W ramach programu Mediraty, który działa w klinice Uniestetica, rozłożysz płatność na dogodne i przyjazne raty. Blizny zdążą zagoić się jeszcze przed spłatą całej kwoty, a Ty zapomnisz, że kiedykolwiek przechodziłeś operację.

Korekta uszu a rekonwalescencja po zabiegu

Po 10-14 dniach usuwane są szwy. Przez dwa tygodnie należy nosić specjalną opaskę. Przez kolejne cztery tygodnie zakłada się ją tylko w trakcie snu.  Nie należy też przez około 3 tygodnie po zabiegu uprawiać sportów kontaktowych i eksponować skóry na słońce.

Czas trwania
1-1,5 godz
Rekonwalescencja
2 tygodnie należy nosić specjalną opaskę , po tym czasie usuwane są szwy i
opaskę należy zakładać tylko w trakcie snu przez kolejne 4 tygodnie
Wymagane badania
Morfologia krwi, APTT, INR, Sód, Potas, anty-hcv, hbs-ag
Znieczulenie
Miejscowe lub dożylne
Cena
3000-4000 zł; znieczulenie dożylne z anestezjologiem +1000zł

Wszystkie Podane Ceny Zawierają Podatek VAT  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego

Czas trwania1-1,5 godz
Rekonwalescencja2 tygodnie należy nosić specjalną opaskę , po tym czasie usuwane są szwy i
opaskę należy zakładać tylko w trakcie snu przez kolejne 4 tygodnie
Wymagane badaniaMorfologia krwi, APTT, INR, Sód, Potas, anty-hcv, hbs-ag
ZnieczulenieMiejscowe lub dożylne
Cena3000-4000 zł; znieczulenie dożylne z anestezjologiem +1000zł

Wszystkie Podane Ceny Zawierają Podatek VAT  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego