Rejestracja
Mediraty

Lipofilling twarzy

(wypełnianie tłuszczem)

Wypełnianie zmarszczek i bruzd – lipofilling twarzy – Uniestetica Kraków

Wraz z upływem czasem w obrębie twarzy dochodzi do zaniku tkanki podskórnej, co uwidacznia się pogłębieniem bruzd, np. doliny łez, bruzd nosowo-wargowych czy linii marionetki. Powoduje to, że twarz wygląda starzej i ma ponury wyraz. Ubytki tkanki podskórnej mogą mieć również etiologię pourazową.

Wypełnianie zmarszczek i bruzd

W takich sytuacjach polecamy wypełnianie zmarszczek w klinice medycyny estetycznej Uniestetica. Świetną alternatywą dla osób, które nie chcą stosować kwasu hialuronowego lub są nadwrażliwe na tę substancję jest lipofilling twarzy.

Lipofilling twarzy – co to jest?

Jeśli zależy Ci na wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych lub zmarszczek, z pomocą przyjdzie Ci Twoja własna tkanka tłuszczowa. Zabieg polega na pobraniu jej z miejsc, gdzie występuje w nadmiarze, a następnie przeniesieniu i redystrybucji jej w inne miejsce ciała (tutaj twarz).

Na czym dokładnie polega zabieg wypełniania bruzd i zmarszczek (lipofilling)? Z miejsc, gdzie tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze (np. brzucha, tzw. „boczków” czy ud) pobiera się ją przy pomocy cienkiej kaniuli w drodze liposukcji. Następnie odpowiednio przygotowaną pobraną tkankę przeszczepia się podobną kaniulą w miejsca, gdzie jej brakuje.

Wypełnianie bruzd – wskazania do wykonania zabiegu

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek i innych bruzd polecamy zwłaszcza osobom, które zauważają na swojej twarzy pierwsze oznaki mijającego czasu oraz tych, które z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą stosować kwasu hialuronowego.

Wypełnianie zmarszczek – efekty, jakich możesz się spodziewać

Oprócz efektu estetycznego wypełniania zmarszczek zostaną pobudzone również procesy regeneracyjne. Dzieje się to dzięki zawartym w tkance tłuszczowej komórkom macierzystym.

Twarz zyskuje młodzieńczy wyraz, a cera staje się gładsza i ma promienny, jaśniejszy koloryt. Owal twarzy po przejściu lipofillingu podnosi się, co ujmuje lat pacjentowi.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych i inne procedury lipofillingu – przeciwwskazania

Wypełnianie bruzd i zmarszczek odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. W związku z tym niezbędne jest przejście odpowiednich badań. Przy znieczuleniu miejscowym lekarz wypisze Ci skierowanie na morfologię, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen oraz anty-HCV. Przy znieczuleniu dożylnym (ogólnym) niezbędne będą:

 • badanie grupy krwi,
 • morfologia,
 • APTT,
 • INR,
 • sód,
 • potas,
 • chlorki,
 • kreatynina,
 • anty HBs,
 • HBs antygen,
 • anty- HCV,
 • oraz EKG.

Jednoznacznym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby autoimmunologiczne oraz:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby piersi wymagające badania histopatologicznego,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • dolegliwości wątroby i nerek,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • przewlekłe infekcje,
 • nadwrażliwość na wybrane leki,

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości w kwestii wykonania zabiegu i innych przeciwwskazań, podziel się nimi ze swoim lekarzem.

Wypełnianie zmarszczek cena zabiegu

Zastanawiasz się nad zabiegiem wypełniania zmarszczek? Cena takiej procedury rozpoczyna się od 3000 złotych.* Kwotę możesz rozłożyć na dogodne do spłacenia raty w systemie Mediraty.

Na czym polega rekonwalescencja po lipofillingu twarzy?

Po zabiegu wypełniania zmarszczek twarz może być nieco opuchnięta lub mieć zasinienia, które znikną do tygodnia. Część tkanki przeszczepionej wchłania się, wobec czego pierwotnie przeszczepia się jej więcej, by finalnie otrzymać oczekiwany efekt. W ramach rekonwalescencji zaleca się noszenie bielizny uciskowej lub bandażowanie.

Czas trwania zabiegu1-2h
RekonwalescencjaTwarz może być obrzęknięta w miejscach podania. Część tkanki przeszczepionej resorbuje się wobec czego pierwotnie przeszczepia się jej więcej, by finalnie otrzymać oczekiwany efekt. Po zabiegu w miejscu pobrania może występować obrzęk lub siniaki (do tygodnia). Zaleca się noszenie bielizny uciskowej lub bandażowanie.
Wymagane badaniaBadania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, anty-HCV
Badania do znieczulenia dożylnego/ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG,
ZnieczulenieMiejscowe lub dożylne
CenaOd 3000zł*

Wszystkie Podane Ceny Zawierają Podatek VAT  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego

Czas trwania zabiegu
1h
Rekonwalescencja
Usta są obrzęknięte przez ok. 2-3 tyg, szwy usuwane są po 7-10 dniach. Dojrzewanie blizny trwa ok. 6-12 mcy. Powrót do normalnej aktywności życiowej po ok. 2 tyg
Wymagane badania
Badania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, anty-HCV
Znieczulenie
Miejscowe
Cena
2500 -3500 zł*

Wszystkie Podane Ceny Zawierają Podatek VAT  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego