Rejestracja
Mediraty

Lifting wargi górnej

Powiększenie i modelowanie ust, górnej wargi – Uniestetica Kraków

Wygląd ust to rzecz gustu i kwestia genetyki, jednak istnieją pewne kanony decydujące o tym, które usta są proporcjonalne. W wardze górnej czerwień wargowa powinna stanowić mniej więcej 1/3 czerwieni wargi dolnej. Odległość od podstawy nosa do brzegu czerwieni wargi górnej powinna wynosić około 11 mm. Wówczas możemy mówić o harmonijnie wykształconych ustach. Dla osób, które są niezadowolone z tego, co dała im natura, pozostaje powiększanie ust lub ich modelowanie.

Powiększenie i modelowanie ust

Najczęściej wybieraną substancją do powiększania ust jest kwas hialuronowy. Należy pamiętać jednak, że nie sprawdzi się on w przypadku, kiedy warga górna jest za bardzo oddalona od słupka nosa. Kwas może nadać objętość, ale nie skróci wargi, która jest za długa, a wręcz może uwydatnić defekt. Zdarza się też, że pacjent wykazuje nadwrażliwość na tę substancję. Modelowanie ust w tej sytuacji nadal jest możliwe – nic straconego! Wtedy możesz wykonać operacyjny lifting wargi górnej.

Lifting wargi górnej – co to takiego?

Powiększanie ust tą metodą polega na zaplanowaniu linii cięć tuż u podstawy nosa od lewego do prawego jego skrzydełka. Wycina się pasek skóry o szerokości 2-5 mm, uzyskując tym samym skrócenie wargi górnej i poszerzenie czerwieni wargowej. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lifting górnej wargi doświadczonemu lekarzowi zajmie około godzinę.

Powiększanie ust – wskazania

Jeśli jesteś osobą dorosłą, genetyka okazała się dla Ciebie mało łaskawa i trudno zaakceptować Ci swój obecny kształt lub rozmiar ust, powiększenie górnej wargi jest właśnie dla Ciebie. Zabiegowi możesz też poddać się, jeśli zauważasz u siebie asymetrię lub dysproporcję między górną a dolną wargą czy opadające kąciki ust.

Powiększenie górnej wargi – efekty

Lifting wargi górnej daje znaczące, zauważalne rezultaty. Po zabiegu zmniejszona zostaje odległość między górną wargą a słupkiem nosa. Uwydatnia się też czerwień wargowa, dzięki czemu usta stają się bardziej widoczne i wyraziste. Skóra nad wargą górną ulega regeneracji i odmłodzeniu. Dodatkowo, uniesione zostają kąciki ust, co nadaje twarzy pogodny, młodzieńczy wyraz. Co ważne, powiększenie górnej wargi daje trwałe skutki. Nie musisz powtarzać zabiegu (w przeciwieństwie do wypełniania ust kwasem hialuronowym).

Powiększanie ust – Kraków. Przeciwwskazania do zabiegu

Ponieważ zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, niezbędne jest przedtem wykonanie odpowiednich badań, w tym:

  • morfologii,
  • APTT,
  • INR,
  • antygeny HBs,
  • oraz antygeny HCV.

Jeśli planujesz lifting wargi górnej, istnieją też jednak przeciwwskazania. Jeśli któreś z nich dotyczy Ciebie, pomyśl o innej formie modelowania ust. Wśród nich są:

  • zaburzenia i choroby związane z krzepliwością krwi,
  • aktywna opryszczka,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • ogólny zły stan zdrowia.

Nie zatajaj przed lekarzem żadnych informacji o swoim stanie zdrowia. Pełna szczerość i jawność jest wskazana tutaj dla Twojego bezpieczeństwa – w końcu chodzi tu o operację twarzy. Przed zabiegiem lekarz zleci też serię badań do wykonania. W dużej mierze od ich wyników będzie zależeć, czy możesz poddać się operacji.

Cena liftingu górnej wargi

Jeśli rozważasz powiększanie ust, Kraków ma konkurencyjną ofertę klinik, w których możesz to zrobić. W klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej Uniestetica powiększenie górnej wargi kosztuje 2500 złotych*. Kwotę za lifting górnej wargi możesz w systemie Mediraty rozłożyć na wygodne i przyjazne do spłacenia raty. Cena przestaje być już barierą na drodze do spełnienia marzenia o modelowaniu ust i spektakularnych efektach tego zabiegu.

Modelowanie ust  – rekonwalescencja

Szwy usuwane są po 7-10 dniach od przeprowadzenia zabiegu. Do normalnej aktywności możesz wrócić po ok. 2 tygodniach. Obrzęk na ustach po liftingu górnej wargi może utrzymywać się do trzech tygodni, natomiast dojrzewanie blizny trwa w tym miejscu około 6-12 miesięcy.

Czas trwania zabiegu1h
RekonwalescencjaUsta są obrzęknięte przez ok. 2-3 tyg, szwy usuwane są po 7-10 dniach. Dojrzewanie blizny trwa ok. 6-12 mcy. Powrót do normalnej aktywności życiowej po ok. 2 tyg
Wymagane badaniaBadania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, anty-HCV
ZnieczulenieMiejscowe
Cena2500zł*

Wszystkie Podane Ceny Zawierają Podatek VAT  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego

Czas trwania zabiegu
1h
Rekonwalescencja
Usta są obrzęknięte przez ok. 2-3 tyg, szwy usuwane są po 7-10 dniach. Dojrzewanie blizny trwa ok. 6-12 mcy. Powrót do normalnej aktywności życiowej po ok. 2 tyg
Wymagane badania
Badania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, anty-HCV
Znieczulenie
Miejscowe
Cena
2500 -3500 zł*

Wszystkie Podane Ceny Zawierają Podatek VAT  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego