Rejestracja
Mediraty

Lifting twarzy

Lifting twarzy – facelifting –  Uniestetica Kraków

W miarę starzenia się cery, staje się ona coraz cieńsza i traci dawną elastyczność. Powoduje to pogłębianie się naturalnie występujących fałdów między anatomicznymi strefami twarzy – w dolinie łez, bruzdach nosowo-wargowych i w okolicach linii marionetki (w dolnych partiach twarzy). Wyraz twarzy staje się posępny i mało przyjazny.

Dodatkowo często dochodzi do opadania tkanek miękkich, a w konsekwencji do zaburzenia prawidłowego konturu twarzy. Skutkuje to zniekształconym owalem twarzy, czyli tzw. chomikami w okolicy żuchwy.

Lifting twarzy: na czym polega zabieg?

Na wyżej wymienione zmiany, które pojawiają się z wiekiem jest jednak recepta, i to niejedna. Możesz prewencyjnie uprawiać gimnastykę i masaż twarzy, które pozwalają nieco przedłużyć młodość. Inną pomocą będą starannie dobrane i technologicznie zaawansowane kosmetyki.

Kolejną, bardziej inwazyjną metodą, która przyniesie efekt odmłodzenia od razu jest lifting twarzy na czym polega i jakich efektów możesz się spodziewać? Kto może wziąć facelifting pod uwagę, a komu nie jest on polecany? I jak wygląda proces rekonwalescencji? Dowiedz się więcej, zanim podejmiesz decyzję o zabiegu.

Facelifting to zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru skóry twarzy wraz z podniesieniem i napięciem powięzi w obrębie twarzy (SMAS – ang. Superficial Musculo Aponeurotic System). Linie cięcia zaplanowane są przed zabiegiem, finalnie ukryte są we włosach oraz przed lub za małżowinami usznymi, dlatego nie musisz przejmować się ich widocznością. Lifting twarzy pozostanie więc Twoją tajemnicą – o ile wcześniej komuś się nim nie pochwalisz.

Facelifting – wskazania do zabiegu

Jeśli odczuwasz dyskomfort psychiczny i kompleksy związane z widocznymi oznakami starzenia się twarzy i szyi, zabieg pomoże Ci się ich pozbyć. Lifting twarzy przeprowadzany jest zwykle u osób po 50. roku życia, jednak często na konsultację umawiają się również osoby o 10-15 lat młodsze, posiadające obwisłą, zwiotczałą skórę w okolicach żuchwy lub drugi podbródek, którego chcą się pozbyć. Wówczas taki zabieg również można już wtedy przeprowadzić.

Efekty liftingu twarzy – dlaczego warto?

Facelifting daje efekt odmłodzenia o około 10-15 lat. Przy odpowiedniej rekonwalescencji i zdrowym trybie życia rezultat można podtrzymać nawet przez kolejne 10 lat. Owal twarzy (kontur) staje się gładki i wyraźny, powieki przestają opadać, a drugi podbródek i “chomiki” znikają. Cera jest wygładzona, a twarz zyskuje pogodny wyraz.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Komu odradzany jest lifting twarzy? Do przeszkód w przeprowadzeniu operacji należą m.in.:

  • choroby zakrzepowo-zatorowe,
  • cukrzyca,
  • choroby układu oddechowego,
  • stany zapalne skóry,
  • skłonności do tycia,
  • palenie papierosów.

Nadwaga, w tym nabieranie tkanki tłuszczowej na twarzy może niszczyć efekty zabiegu. Palenie nikotyny zaś spowalnia gojenie się blizn po operacji. Przed przeprowadzeniem faceliftingu konieczna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym oraz przeprowadzenie badań do znieczulenia miejscowego lub dożylnego / ogólnego. Wymagane jest też zaświadczenie od internisty o stanie zdrowia.

Lifting twarzy cena zabiegu

Nie zaliczasz się do grona osób, które obejmują przeciwwskazania? To bardzo dobra wiadomość. Pewnie tym bardziej zastanawiasz się, czy i kiedy zdecydować się na lifting twarzy. Cena takiej operacji w klinice Uniestetica wynosi 10 000 – 15 000 złotych*. Obejmuje ona przygotowanie do zabiegu, samą procedurę oraz opiekę w okresie rekonwalescencji.

Lifting twarzy – Kraków? Tylko w Uniestetica!

Proces rekonwalescencji po zabiegu w klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej Uniestetica zajmuje przeważnie około 4-6 tygodni, ale do normalnej aktywności życiowej możesz wrócić już po 3-4 tygodniach. Szwy usuwane są po 7 dniach. Obrzęk tkanki podskórnej po faceliftingu może się utrzymywać w różnym nasileniu przez około 4 tygodnie. Gojenie i modelowanie blizn trwa około 6 miesięcy. W tym okresie nie wolno opalać skóry, dlatego najlepszą porą na jego przeprowadzenie jest jesień i zima.

Czas trwania zabiegu
3-4h
Rekonwalescencja
Ok. 4-6 tygodni. Szwy usuwane są po 7 dniach. Obrzęk tkanki podskórnej może się utrzymywać w różnym nasileniu przez około 4 tygodnie. Gojenie i modelowanie blizn trwa około 6 miesięcy (w tym okresie nie wolno opalać skóry).
Powrót do normalnej aktywności życiowej po ok. 3-4 tyg.
Wymagane badania
Badania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, HCV
Badania do znieczulenia dożylnego/ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, kreatynina, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG, zaświadczenie od internisty o stanie zdrowia
Znieczulenie
Miejscowe lub dożylne
Cena
10000-12000zł*

Wszystkie Podane Ceny Zawierają Podatek VAT  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego

Czas trwania zabiegu3-4h
RekonwalescencjaOk. 4-6 tygodni. Szwy usuwane są po 7 dniach. Obrzęk tkanki podskórnej może się utrzymywać w różnym nasileniu przez około 4 tygodnie. Gojenie i modelowanie blizn trwa około 6 miesięcy (w tym okresie nie wolno opalać skóry).
Powrót do normalnej aktywności życiowej po ok. 3-4 tyg.
Wymagane badaniaBadania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, HCV
Badania do znieczulenia dożylnego/ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, kreatynina, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG, zaświadczenie od internisty o stanie zdrowia
ZnieczulenieMiejscowe lub dożylne
Cena10000-12000zł*

Wszystkie Podane Ceny Zawierają Podatek VAT  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego