Rejestracja
Mediraty

Redukcja piersi

(zmniejszanie piersi)

Operacja zmniejszenia biustu – redukcja piersi – Uniestetica Kraków

Podczas gdy jedne pacjentki marzą o większych piersiach, inne marzą, by poddać się operacji zmniejszenia biustu. Zbyt duży biust może sprawiać swojej właścicielce kłopoty i być dla niej przeszkodą w życiu codziennym. W literaturze medycznej występuje kilka definicji przerostu sutka. Jedna z nich mówi, że waga piersi stanowiąca powyżej 3% wagi ciała to gigantomastia. Wówczas warto rozważyć zmniejszenie biustu. Taka operacja zapewni pacjentce ulgę i komfort.

Zmniejszenie piersi – co to za zabieg?

Operacja zmniejszenia biustu polega na redukcji nadmiaru gruczołu, tkanki tłuszczowej oraz skóry. Redukcja piersi obejmuje też podniesienie oraz uformowanie ich, dlatego pacjentka może doświadczyć pozytywnych konsekwencji zabiegu nie tylko dla swojego zdrowia, ale i urody. Operacja trwa ok. 3 godziny i odbywa się w znieczuleniu ogólnym.

Zmniejszenie biustu – wskazania do operacji

Hipertrofia (przerost) piersi poza tym, że może uniemożliwiać np. uprawianie sportu, może też powodować szereg zaburzeń zdrowotnych, jak np. wady postawy, zwyrodnienie kręgosłupa, infekcje grzybicze w fałdach skórnych pod piersiami czy nawet rany pod wpijającymi się ramiączkami biustonosza. Dla pacjentek, które borykają się z problemami zdrowotnymi z powodu zbyt dużych piersi, efekt zabiegu jest spektakularny; mówią, że czują się jak nowo narodzone i dodatkowo kilka kilogramów lżejsze.

Na zmniejszenie biustu decydują się również pacjentki po zabiegu rekonstrukcyjnym piersi wskutek przebytego leczenia onkologicznego. Celem operacji jest przywrócenie symetrii biustu. W tym przypadku zmniejszenie piersi dotyczy tej zdrowej – aby zbliżyć jej kształt i rozmiar do tej zrekonstruowanej. Pozwala to pacjentce przywrócić poczucie kobiecości i zatrzeć traumatyczne doświadczenie przebytej choroby.

Operacja zmniejszenia biustu – efekty

Blizna po zmniejszeniu biustu umiejscowiona jest wokół brodawki i biegnie w dół do fałdu podsutkowego, czasem również w fałdzie podsutkowym, przybierając kształt odwróconej litery „T”.

Pomniejszenie piersi skutkuje nie tylko zmianą rozmiaru na mniejszy. Zmienia się także ich kształt, a chirurg plastyczny unosi je. Operacja zmniejszenia biustu odciąża kręgosłup i pomaga walczyć z jego dalszymi zniekształceniami, wywołanymi zbyt dużym rozmiarem. Dodatkowym skutkiem “ubocznym” jest lepszy, młodzieńczy wygląd piersi.

Redukcja piersi – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do pomniejszenia piersi jest choroba nowotworowa piersi i inne aktualne dolegliwości związane z klatką piersiową i biustem. Przeszkodą mogą być też choroby związane z układem krwionośnym, w tym problemy z krzepliwością krwi.

Lekarz przed podjęciem się operacji, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, zleci listę badań do wykonania. Dopiero po uzyskaniu satysfakcjonujących wyników podjęta zostanie decyzja o zabiegu. Wśród badań są:

 • grupa krwi,
 • morfologia,
 • APTT,
 • INR,
 • sód i potas,
 • chlorki,
 • kreatynina,
 • anty HBs,
 • HBs antygen,
 • anty-HCV,
 • EKG,
 • USG piersi lub mammografia u pacjentek powyżej 40. roku życia.

Potrzebne będzie również zaświadczenie od internisty o ogólnym stanie zdrowia i RTG klatki piersiowej.

Pomniejszenie piersi – cena zabiegu

Redukcja piersi w renomowanej klinice to koszt około 12-18 tysięcy złotych*. Nie należy na tej operacji oszczędzać – chodzi w końcu nie tylko o wygląd, ale również o zdrowie i życie. Kwotę można rozłożyć na wygodne do spłacenia Mediraty. Klinika Uniestetica oferuje taką możliwość.

Rekonwalescencja po operacji pomniejszania piersi

Przez około 2 tygodnie po operacji zmniejszenia piersi utrzymuje się obrzęk. Po tym czasie usuwane są szwy. Czucie w obszarze brodawki może być obniżone lub zniesione w przypadku cięcia typu odwróconego „T”. Po zabiegu lekarz zaleci pacjentce noszenie specjalnego biustonosza 24 godziny na dobę przez około miesiąc. Nie wolno też w tym czasie uprawiać sportu. Po miesiącu można zacząć wracać do normalnej aktywności. W razie jakichkolwiek dolegliwości bólowych pacjentka powinna zgłosić je swojemu lekarzowi.

Czas trwania zabiegu3h
RekonwalescencjaPiersi są obrzęknięte przez ok. 2 tyg. Szwy usuwane są po ok. 2 tyg. Czucie w obszarze brodawki może być obniżone lub zniesione w przypadku cięcia typu odwróconego „T”. Po zabiegu zaleca się noszenie specjalnego biustonosza 24h/dobę przez ok. 4 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez 4 tyg. Powrót do normalnej aktywności życiowej po 4 tygodniach.
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, USG piersi lub mammografia u pacjentek 40+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej
ZnieczulenieOgólne
Cena12000-18000zł*

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Czas trwania zabiegu
3h
Rekonwalescencja
Piersi są obrzęknięte przez ok. 2 tyg. Szwy usuwane są po ok. 2 tyg. Czucie w obszarze brodawki może być obniżone lub zniesione w przypadku cięcia typu odwróconego „T”. Po zabiegu zaleca się noszenie specjalnego biustonosza 24h/dobę przez ok. 4 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez 4 tyg. Powrót do normalnej aktywności życiowej po 4 tygodniach.
Wymagane badania
grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, USG piersi lub mammografia u pacjentek 40+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej
Znieczulenie
Ogólne
Cena
12000-18000zł*

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego