Rejestracja
Mediraty

Powiększanie piersi

własną tkanką tłuszczową

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową – Uniestetica Kraków

Wiele kobiet marzy o okrągłym, proporcjonalnym do sylwetki biuście. Jeśli natura obdarzyła Cię niezbyt dużym biustem i chcesz ją poprawić, nie ma w tym nic wstydliwego. Coraz częściej implanty wypierane są przez powiększanie biustu własnym tłuszczem pacjentki, pobranym z innych części jej ciała.

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową

Powiększanie piersi tłuszczem ma tę zaletę i przewagę nad wszczepianiem implantów, że jest to tkanka własna pacjentki. Dzięki temu zakażenie i infekcje, a także ryzyko nieprzyjęcia implantu przez organizm spada do zera. Nie ma też zagrożenia, że implant po przeszczepie pęknie. Powikłania tego typu nie mają tu miejsca. Jeśli zastanawiasz się, czy powiększenie biustu własnym tłuszczem to metoda dla Ciebie, dowiedz się więcej na temat tej procedury.

Powiększanie biustu tłuszczem – na czym polega operacja?

Z miejsc, gdzie tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze (np. okolic brzucha, bioder i ud) pobiera się ją metodą liposukcji. Powiększanie biustu tkanką tłuszczową odbywa się przy pomocy kaniuli (specjalnej igły), którą przeszczepia się odpowiednio przygotowaną tkankę do piersi. Zabieg trwa 1-2 godziny. Może odbywać się w znieczuleniu miejscowym i dożylnym / ogólnym.

Powiększanie piersi tłuszczem – dla kogo będzie odpowiednia?

Powiększanie biustu tłuszczem jest odpowiednie dla pacjentek, które posiadają zapas tkanki tłuszczowej w okolicy bioder, brzucha lub ud i nie oczekują powiększenia piersi o więcej niż jeden rozmiar podczas jednego zabiegu.

Powiększenie biustu tkanką tłuszczową o więcej niż jeden rozmiar można powtórzyć po jakimś czasie. Operacji może poddać się każda kobieta, która czuje dyskomfort związany ze swoim rozmiarem biustonosza.

Przed wykonaniem zabiegu należy poddać się odpowiednim badaniom. Wśród nich są:

 • grupa krwi,
 • morfologia,
 • APTT,
 • INR,
 • sód i potas,
 • chlorki,
 • kreatynina,
 • anty HBs,
 • HBs antygen,
 • antygeny HCV,
 • EKG,
 • USG piersi lub mammografia u pacjentek w wieku powyżej 40 lat.

Należy także dostarczyć zaświadczenie o ogólnym stanie zdrowia od internisty oraz wyniki RTG klatki piersiowej.

Powiększenie biustu własnym tłuszczem – efekty

Zabieg powiększania piersi tłuszczem jednak być powtarzany, jednak nie częściej niż co około 5 miesięcy. Korzyść z zabiegu jest podwójna. Oprócz efektu usunięcia niechcianej tkanki tłuszczowej z niepożądanych miejsc i wypełnienia piersi, pacjentka dzięki zawartym w tkance tłuszczowej komórkom macierzystym uzyska również efekt stymulacji procesów regeneracyjnych w organizmie.

Przeciwwskazania do operacji

Zabieg nie może być przeprowadzony u pacjentek, które są bardzo szczupłe lub chcą w trakcie jednego zabiegu powiększyć biust o więcej niż jeden rozmiar. Wynika to z zasad bezpieczeństwa, ponieważ w trakcie jednego zabiegu można podać do każdej z piersi maksymalnie 150 ml tłuszczu. Trzeba pamiętać, że objętość tłuszczu podanego w trakcie zabiegu z czasem zmniejsza się, gdyż dochodzi do resorpcji (wchłonięcia) tłuszczu na poziomie około 30-50%.

Powiększanie biustu tłuszczem cena zabiegu

Zastanawiasz się nad powiększaniem biustu tłuszczem? Cena operacji w klinice chirurgii plastycznej Uniestetica kształtuje się na poziomie 8000 złotych*. Nie musisz miesiącami oszczędzać na zabieg. Z pomocą przyjdzie Ci system płatności ratalnej Mediraty. Dzięki temu rozłożysz całą kwotę na wygodne do spłaty raty.

Rekonwalescencja po operacji

Na piersiach przez około 2 tygodnie po zabiegu może utrzymywać się obrzęk lub zasinienia. Po zabiegu, przez około 3 tygodnie, lekarze zalecają bandażowanie lub noszenie specjalnego uciskowego biustonosza 24 godziny na dobę. Przez miesiąc po zabiegu nie wolno uprawiać sportu. Wysiłek fizyczny może wywołać powikłania i pęknięcie szwów. Po miesiącu można powoli wrócić do normalnej aktywności życiowej.

Czas trwania zabiegu1-2h
RekonwalescencjaPiersi są obrzęknięte przez ok. 2 tyg. Po zabiegu zaleca się noszenie biustonosza 24h/dobę przez ok. 3 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez 4 tyg. Po zabiegu w miejscu pobrania może występować obrzęk lub siniaki (do tygodnia). Zaleca się noszenie bielizny uciskowej lub bandażowanie. Powrót do normalnej aktywności życiowej po 4 tygodniach.
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, + USG piersi lub mammografia u pacjentek 40+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej
ZnieczulenieMiejscowe + dożylne lub ogólne
CenaOd 8000zł*

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Czas trwania zabiegu
1-2h
Rekonwalescencja
Piersi są obrzęknięte przez ok. 2 tyg. Po zabiegu zaleca się noszenie biustonosza 24h/dobę przez ok. 3 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez 4 tyg. Po zabiegu w miejscu pobrania może występować obrzęk lub siniaki (do tygodnia). Zaleca się noszenie bielizny uciskowej lub bandażowanie. Powrót do normalnej aktywności życiowej po 4 tygodniach.
Wymagane badania
grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, + USG piersi lub mammografia u pacjentek 40+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej
Znieczulenie
Miejscowe + dożylne lub ogólne
Cena
Od 8000zł*

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego