Rejestracja
Mediraty

Lifting piersi

Podniesienie i ujędrnienie biustu – Lifting piersi – Uniestetica Kraków

Piersi po przebytych ciążach lub z wiekiem często tracą swoją jędrność i objętość. Dochodzi też do tzw. Ptozy, czyli ich opadania. Jeśli chcesz temu zapobiec i spowolnić działanie czasu, warto postawić na ćwiczenia klatki piersiowej, które wzmocnią mięśnie podtrzymujące piersi.

Co jednak, gdy jest już na takie działania profilaktyczne nieco za późno? W takiej sytuacji warto postawić na operacyjne podniesienie biustu. Podniesienie piersi może być połączone z zabiegiem powiększenia implantami, dzięki czemu biust będzie nie tylko perfekcyjnie uniesiony, ale i zyska większy rozmiar.

Lifting piersi – co to takiego i na czym polega?

Operacyjne podniesienie biustu polega na uformowaniu od nowa gruczołu oraz przeniesieniu go wraz z kompleksem brodawka-otoczka wyżej. Blizna obecna jest wokół brodawki i biegnie w dół do fałdu podsutkowego, przybierając kształt odwróconej litery „T”. Lifting biustu trwa 2-3 godziny i jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Podniesienie biustu – wskazania do zabiegu

Na operacyjne ujędrnianie biustu decydują się najczęściej dorosłe i dojrzałe kobiety, które widzą oznaki upływu czasu nie tylko na twarzy, ale również w innych partiach ciała. Włókna kolagenowe w średnim i dojrzałym wieku starzeją się i stopniowo słabną. Zmniejsza się też ich zdolność do regeneracji.

Opadające piersi to również problem kobiet, które dość szybko i radykalnie straciły na wadze a także zakończyły karmienie piersią. Takie osoby najczęściej zgłaszają się do gabinetu chirurga plastycznego na podniesienie biustu.

Operacyjne ujędrnianie biustu – efekty

Wraz z wiekiem opada nie tylko owal twarzy, ale i piersi, zwłaszcza, jeśli mięśnie klatki piersiowej nie były nigdy wcześniej wzmacniane ćwiczeniami. Odpowiednie aktywności, w tym np. pływanie na plecach pozwala spowolnić działanie czasu na biust. Innym sposobem na zatrzymanie czasu jest operacyjne podniesienie biustu.

Lifting piersi pozwala je ujędrnić, zbliżyć do siebie i podnieść, dzięki czemu zyskują one młodzieńczy wygląd i pełniejszy kształt – nawet bez biustonosza typu push up.

Podniesienie piersi – przeciwwskazania

Zanim lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu operacji podniesienia piersi, zleci dodatkowe badania. Ich lista, z uwagi na stopień zaawansowania interwencji chirurgicznej, jest dość rozbudowana. Wśród nich są:

 • grupa krwi,
 • morfologia,
 • APTT,
 • INR,
 • sód i potas,
 • chlorki,
 • kreatynina,
 • anty HBs,
 • HBs antygen,
 • anty-HCV,
 • EKG,
 • USG piersi lub mammografia u pacjentek powyżej 40. roku życia.

Oprócz tego specjalista poprosi Cię na pewno o zaświadczenie od internisty o stanie zdrowia oraz wyniki RTG klatki piersiowej.

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do operacji podniesienia piersi są natomiast choroby układu krążenia, cukrzyca, choroby serca, ciąża i karmienie piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz ogólny zły stan zdrowia.

Lifting biustu – cena w klinice Uniestetica

Bierzesz pod uwagę podniesienie piersi w klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej Uniestetica? Zależnie od wymarzonego efektu oraz poziomu trudności zabiegu koszty mogą wahać się w przedziale 11-18 tysięcy złotych*.

Nie musisz odkładać na operacyjne ujędrnianie biustu w nieskończoność. Z pomocą przyjdą Ci Mediraty. System pozwala na rozłożenie całej płatności na dogodne do spłacenia raty. Dzięki temu na lifting piersi może pozwolić sobie praktycznie każdy, kto posiada stały dochód.

Rekonwalescencja po operacyjnym ujędrnianiu biustu

Przez około 2 tygodnie po przeprowadzeniu liftingu biustu na piersiach może utrzymywać się obrzęk. Po tym okresie usuwane są szwy. W zależności od predyspozycji organizmu, w obszarze brodawki pacjentka może mieć obniżone czucie lub nadwrażliwość.

Przez około 3 tygodnie po podniesieniu biustu 24 godziny na dobę należy nosić specjalny biustonosz. Przez miesiąc po zabiegu nie należy uprawiać sportu – wytężona aktywność może sprzyjać pękaniu szwów. Powrót do normalnej aktywności życiowej po liftingu piersi następuje po 4 tygodniach.

Czas trwania zabiegu
2-3h
Rekonwalescencja
Piersi są obrzęknięte przez ok. 2 tyg. Szwy usuwane są po ok. 2 tyg. Czucie w obszarze brodawki może być obniżone lub może wystąpić przeczulica. Po zabiegu zaleca się noszenie specjalnego biustonosza 24h/dobę przez ok. 3 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez 4 tyg. Powrót do normalnej aktywności życiowej po 4 tygodniach.
Wymagane badania
grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, + USG piersi lub mammografia u pacjentek 40+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej
Znieczulenie
ogólne
Cena
11000-14000zł*

Wszystkie Podane Ceny Zawierają Podatek VAT  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego

Czas trwania zabiegu2-3h
RekonwalescencjaPiersi są obrzęknięte przez ok. 2 tyg. Szwy usuwane są po ok. 2 tyg. Czucie w obszarze brodawki może być obniżone lub może wystąpić przeczulica. Po zabiegu zaleca się noszenie specjalnego biustonosza 24h/dobę przez ok. 3 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez 4 tyg. Powrót do normalnej aktywności życiowej po 4 tygodniach.
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, + USG piersi lub mammografia u pacjentek 40+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej
Znieczulenieogólne
Cena11000-24000zł*

Wszystkie Podane Ceny Zawierają Podatek VAT  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego