Rejestracja
Mediraty

Liposukcja

(odsysanie tłuszczu)

Liposukcja – odsysanie tłuszczu z brzucha – Uniestetica Kraków

Kochanego ciała podobno nigdy nie za wiele, ale jeśli masz problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej i zaczyna się on przekładać na zdrowie, czas zadziałać. Dieta może nie wystarczyć. Należy pamiętać, że odsysanie tłuszczu z brzucha czy innych części ciała nie służy odchudzaniu (nie powinno być jego wiodącą metodą). Liposukcja powinna być wsparciem dla zdrowej, zrównoważonej diety, deficytu kalorycznego i ruchu. Wbrew pozorom, otyłość jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu, gdyż niesie ze sobą duże ryzyko powikłań pozabiegowych.

Liposukcja – co to za zabieg i na czym polega?

Odsysanie tłuszczu to zabieg służący modelowaniu sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej z miejsc „niepożądanych”, jak na przykład tzw. boczki, okolice brzucha (liposukcja brzucha) czy też boczne powierzchnie ud (tzw. bryczesy). Miejsca, gdzie występuje nadmiar „niechcianej” tkanki tłuszczowej ostrzykuje się roztworem Kleina, który obkurcza łożysko naczyniowe, minimalizując ryzyko powikłań. Na skórze w zaplanowanych miejscach wykonuje się małe nacięcia o szerokości 2-3 mm, które będą stanowić miejsca wkłuć kaniuli.

Następnie przez wykonane nacięcia wprowadza się kaniulę pod skórę i odsysa tłuszcz. Pobraną tkankę można odpowiednio przygotować i przeszczepić w inne pożądane miejsce. Liposukcja brzucha i innych części ciała trwa jednorazowo 1-2 godziny. Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe i dożylne lub ogólne.

Odsysanie tłuszczu – wskazania do operacji

Liposukcja jest zabiegiem, który polecany jest szczególnie ludziom młodym, maksymalnie do 50. roku życia, którzy zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w określonych miejscach. Odsysanie tłuszczu z brzucha i innych miejsc nie jest polecane osobom w dojrzałym i starszym wieku ze względu na mniejszą zdolność skóry do regeneracji i zmniejszoną elastyczność (może ona nie wrócić do poprzedniej jędrności, tworząc nieestetyczne zwisy).

Liposukcja brzucha – efekty

Jakich efektów możesz spodziewać się po przejściu operacji? Krótko po przejściu odsysania tłuszczu z brzucha na ciele może pojawić się obrzęk i zasinienie, którym będą towarzyszyć pieczenie i drętwienie. W miejscach nacięć może sączyć się też płyn. Elastyczne opatrunki i opaski uciskowe powinny pomóc zmniejszyć objawy. Szybszy powrót do zdrowia zapewnią też masaże, ale mogą być one w początkowej fazie dość bolesne. Kiedy ciało się zagoi, sylwetka stanie się zgrabniejsza i wymodelowana, a skóra “dopasuje” do nowej figury.

Odsysanie tłuszczu z brzucha – przeciwwskazania

Głównym przeciwwskazaniem do przejścia operacji liposukcji brzucha lub odsysania tłuszczu z innej części ciała jest znaczna otyłość i zaburzenia krążenia (które często się z nią wiążą). Do innych przeciwwskazań zaliczyć można:

 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • nadczynność tarczycy,
 • choroby układu oddechowego i krwionośnego,
 • cukrzycę.

Przed podjęciem decyzji o operacji lekarz zleci również badania:

 • grupy krwi,
 • morfologii,
 • APTT,
 • INR,
 • sodu i potasu,
 • chlorków,
 • kreatyniny,
 • anty HBs,
 • HBs antygen,
 • anty- HCV,

Należy też przejść konsultację internistyczną oraz dostarczyć zaświadczenie o ogólnym stanie zdrowia oraz wyniki RTG klatki piersiowej. Wszystkie te obostrzenia są niezbędne, szczególnie, jeśli liposukcja jest przeprowadzana w kilku obszarach ciała jednocześnie.

Odsysanie tłuszczu cena

Rozważasz odsysanie tłuszczu? Cena operacji zaczyna się od 5000 złotych i może wzrosnąć w zależności od komplikacji i stopnia zaawansowania liposukcji. Nie musisz od razu wpłacać całej sumy ani oszczędzać, odmawiając sobie potrzeb czy przyjemności. Część kwoty możesz uiszczać co miesiąc w wygodnych ratach. Nasza klinika może się pochwalić współpracą z systemem ratalnym Mediraty, który znacznie ułatwia płatność. Dzięki temu operacja jest dostępna praktycznie dla każdego.

Liposukcja Kraków – tylko w klinice Uniestetica

Na czym polega rekonwalescencja? W naszej klinice powrót do zdrowia po odsysaniu tłuszczu jest bardzo prosty. Polega na noszeniu specjalnej uciskowej odzieży przez 4 tygodnie. Masuje ona skórę i zapobiega powstawaniu krwiaków.

Wskazania do zabieguNadmiar tkanki tłuszczowej
Czas trwania zabiegu1-2h
RekonwalescencjaKonieczne jest noszenie specjalnej odzieży uciskowej przez minimum 4 tygodnie.
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, konsultacja internistyczna, RTG klatki piersiowej
ZnieczulenieMiejscowe + dożylne lub ogólne
CenaOd 5000zł*

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Wskazania do zabiegu
Nadmiar tkanki tłuszczowej
Czas trwania zabiegu
1-2h
Rekonwalescencja
Konieczne jest noszenie specjalnej odzieży uciskowej przez minimum 4 tygodnie.
Wymagane badania
grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, konsultacja internistyczna, RTG klatki piersiowej
Znieczulenie
Miejscowe + dożylne lub ogólne
Cena
Od 5000zł*

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego