Rejestracja
Mediraty

Ginekomastia

Zabieg ginekomastii u mężczyzn – Uniestetica Kraków

Ginekomastia dotyka mężczyzn w różnym wieku – zarówno młodych, jak i dojrzałych. U wielu jednak, w mniejszym lub większym stopniu powoduje wstyd przed zdjęciem koszuli w sytuacjach intymnych lub np. podczas przebierania się w miejscu publicznym lub na plaży. Czym właściwie jest i jak ją leczyć?

Ginekomastia – co to takiego?

Ginekomastia to łagodny rozrost gruczołu sutkowego u mężczyzn. Może występować jednostronnie lub obustronnie. W przypadku gdy powiększenie piersi u mężczyzny nie wynika z obecności powiększonego gruczołu sutkowego lecz z obecności nadmiaru tkanki tłuszczowej, mamy do czynienia z tzw. pseudoginekomastią lub lipomastią. Ginekomastia u mężczyzn jest częstym problemem, jednak bardzo łatwo się go pozbyć.

Ginekomastia – zabieg dla mężczyzn. Kiedy go rozważyć?

Ginekomastia występuje u mężczyzn w różnym wieku, ale obecnie najczęściej obserwuje się zwiększone występowanie u młodych wysportowanych mężczyzn, którzy stosowali długoterminowo sterydoterapię.

Zastanawiasz się, kiedy jeszcze potrzebna jest ginekomastia? Zabieg przeprowadza się u panów, którzy obserwują u siebie rozrost gruczołu sutkowego na skutek zmian hormonalnych w okresie andropauzy lub w przypadku niedoboru męskich hormonów (hipogonadyzmu).

Ginekomastia u mężczyzn – efekty

Jakie rezultaty daje ginekomastia? Operacja skutkuje wycięciem gruczołu sutkowego. Wizualnie przekłada się to na lepszy wygląd klatki piersiowej. Z profilu staje się ona płaska, piersi uniesione, a nadmiar tłuszczu (jeśli konieczna jest również liposukcja) znika). Ginekomastia u mężczyzn wpływa również pozytywnie na ich pewność siebie i psychiczne samopoczucie.

Ginekomastia – operacja. Przebieg i przeciwwskazania

Na czym polega ginekomastia? Operacja i jej przebieg różni się w zależności od stopnia dolegliwości i ilości tkanki tłuszczowej. Pacjent z ginekomastią I-II stopnia czyli stosunkowo niewielkim gruczołem może mieć wycięty gruczoł poprzez małe cięcie (ok. 2 cm) na dolnej granicy otoczki brodawki sutkowej. Może być konieczna również liposukcja.

W przypadku ginekomastii stopnia III z dużym gruczołem i nadmiarem skóry, w zależności od techniki operacyjnej blizna może być dookoła brodawki sutkowej oraz w fałdzie podsutkowym lub w kształcie odwróconej litery „T” bądź kotwicy.

Gdy mamy do czynienia z lipomastią I i II stopnia, satysfakcjonujące efekty można uzyskać wykonując jedynie liposukcję, gdyż nadmiar skóry jest na tyle nieduży, że z czasem obkurcza się, a ostateczny efekt estetyczny jest bardzo dobry. Jeżeli natomiast występuje lipomastia stopnia III wraz z dużą ptozą (nadmiarem skóry), oprócz liposukcji chirurg wycina ten zapas, pozostawiając bliznę w kształcie odwróconej litery T.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest otyłość, nadużywanie alkoholu i stosowanie anabolików. Przed przejściem operacji należy z nich bezwzględnie zrezygnować.

Do innych przeciwwskazań należą:

  • skazy naczyniowe,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • ropne infekcje skóry i śluzówek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat szczegółów, podczas konsultacji lekarz i nasz personel medyczny udzieli Ci wszelkich informacji.

Ginekomastia – cena operacji

Jeśli rozważasz ginekomastię, Kraków i klinika chirurgii plastycznej Uniestetica będzie idealnym miejscem na przeprowadzenie operacji. Ile kosztuje ginekomastia? Cena oscyluje na poziomie 7000-10000 złotych*. Obecnie, dzięki systemowi ratalnemu Mediraty na zabieg może pozwolić sobie każdy mężczyzna o stałym dochodzie. Wygodne do spłacenia raty znacznie ułatwiają podjęcie decyzji o ginekomastii u mężczyzn i nie obciążają domowego budżetu tak, jak jednorazowy wydatek na tym poziomie.

Ginekomastia Kraków – rekonwalescencja

Rany goją się 7-10 dni. Pełny powrót do normalnej aktywności życiowej następuje po 6-8 tygodniach. Do tego czasu należy nosić specjalny pas uciskowy na klatce piersiowej. Należy w tym czasie całkowicie powstrzymać się od aktywności fizycznej, pływania w basenie, sauny i opalania.

Czas trwania zabiegu2h
RekonwalescencjaRany goją się 7-10 dni. Pełny powrót do normalnej aktywności życiowej następuje po 6-8 tygodniach. Do tego czasu należy nosić specjalny pas uciskowy na klatce piersiowej. Należy całkowicie powstrzymać się od aktywności fizycznej, pływania w basenie, sauny i opalania.
Wymagane badaniaGrupa krwi, morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, sód, potas, (ważne do 2 tygodni), EKG i kwalifikacja internisty do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, RTG klatki piersiowej (ważne rok), USG piersi, konsultacja specjalisty endokrynologa oraz urologa.
Cena7000-10000 zł

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Czas trwania zabiegu
2h
Rekonwalescencja
Rany goją się 7-10 dni. Pełny powrót do normalnej aktywności życiowej następuje po 6-8 tygodniach. Do tego czasu należy nosić specjalny pas uciskowy na klatce piersiowej. Należy całkowicie powstrzymać się od aktywności fizycznej, pływania w basenie, sauny i opalania.
Wymagane badania
Grupa krwi, morfologia, INR, Aptt, antygen HbS i przeciwciała anty HCV, sód, potas, (ważne do 2 tygodni), EKG i kwalifikacja internisty do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, RTG klatki piersiowej (ważne rok), USG piersi, konsultacja specjalisty endokrynologa oraz urologa.
Cena
7000-10000 zł

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego