Lipofilling twarzy

(wypełnianie tłuszczem)

 


Wraz z upływem czasem w obrębie twarzy dochodzi do zaniku tkanki podskórnej, co uwidacznia się pogłębieniem bruzd, np. doliny łez, bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki, co powoduje, że twarz wygląda starzej. Ubytki tkanki podskórnej mogą mieć również etiologię pourazową.  Niektórzy pacjenci nie akceptują zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego i wtedy z pomocą przychodzi nasza własna tkanka tłuszczowa, którą można pobrać z miejsc,  gdzie występuje w nadmiarze, a następnie przenieść i redystrybuować  w inne miejsce. Oprócz efektu wypełnienia, uzyskujemy również – dzięki zawartym w tkance tłuszczowej komórkom macierzystym – efekt stymulacji procesów regeneracyjnych .

 

Na czym polega zabieg?

 

Z miejsc, gdzie tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze (np. brzuch, okolica nad talerzem biodrowym tzw. „boczki”, uda) pobiera się ją przy pomocy cienkiej kaniuli w drodze liposukcji, następnie odpowiednio przygotowaną pobraną tkankę przeszczepia się podobną kaniulą w miejsca, gdzie jej brakuje.

 

 

 

Czas trwania zabiegu1-2h
RekonwalescencjaTwarz może być obrzęknięta w miejscach podania. Część tkanki przeszczepionej resorbuje się wobec czego pierwotnie przeszczepia się jej więcej, by finalnie otrzymać oczekiwany efekt. Po zabiegu w miejscu pobrania może występować obrzęk lub siniaki (do tygodnia). Zaleca się noszenie bielizny uciskowej lub bandażowanie.
Wymagane badaniaBadania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, anty-HCV
Badania do znieczulenia dożylnego/ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG,
ZnieczulenieMiejscowe lub dożylne
CenaOd 3000zł*

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik. 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego